Connect with Us

Sulmi me gurë i qendrës shëndetësore/ Manastirliu dënon aktin: I frymëzuar nga gjuha e urrejtjes

Aktualitet

Sulmi me gurë i qendrës shëndetësore/ Manastirliu dënon aktin: I frymëzuar nga gjuha e urrejtjes

Publikuar

-

Manastirliu thirrje qytetarëve/ Mos dëmtoni shëndetin me receta WhatsApp-esh, lidhuni me mjekët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dënuar sulmin me gurë ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan e cila u ndërtua vetëm pak muaj më pare.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manastirliu shkruan se ky ishte një akt agresioni kundër intitucioneve jetëshpëtuese.

Më tej ministrja Manastirliu shkruan se bluzat e bardha meritojnë mirënjohjen tonë dhe jo dhunën verbale.

“Gurët e hedhur sot mbi qendrën shëndetësore në Lagjen Skënderbej në Elbasan, të cilën vetëm pak muaj më parë e rindërtuam me standardet më të mira pas braktisjes prej 4 dekadash, janë një akt agresioni kundër institucioneve jetëshpëtuese, të frymëzuar prej gjuhës së palogjikshme të urrejtjes, që po përdoret këto kohë kundër bluzave të bardha.

Dënoj me forcë këtë akt të dhunshëm, dhe mbështes me forcë punën e çdo mjeku e infermieri që shërben me përkushtim në këto kohë të vështira, në çdo cep të Shqipërisë.
Bluzat e bardha meritojnë mirënjohjen tonë dhe jo dhunën verbale të kujt ka humbur busullën.
#MeBluzatEBardha
#DeriNëFund”, shkruan Manastirliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

Publikuar

-

Nga

Rizgjedhja e Bashës në krye të PD/ Edison Ypi: Është bërë kashtë e ko*e

Partia  Demokratike humbi për të tretën herë në zgjedhjet e përgjithshme.

Pas disfatës në 25 prill, PD shkoi në zgjedhje të brendshme në 13 qershor, ku në garë ishin katër kandidatë, Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Lulzim Basha, duke u rizgjedhur ky i fundit edhe për katër vitete ardhshme në opozitë.

LEXO EDHE:  Skandali me gjyqtaren e Elbasanit/ Sadik Bejko: Video poshtëruese, kush e tradhtoi mendjelehtën
LEXO EDHE:  Dje dha dorëheqjen nga kreu i AAC/ Keri: Kompanitë ajrore kuptuan që…

Në një postim në rrjetin social, gazetari Edison Ypi ka ironizuar situatën në PD, ndërsa shkruan se është bërë kashtë e ko*e.

Partia Demokratike u bë kasht’ e koqe. Koqet duken. Kashtën e ka marrë era”, shkruan Ypi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Publikuar

-

Nga

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e nesërme

Ditën e premte dhe të shtunë vendi do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Sipas Shërbimit Meteorologjik, moti do të nisë i kthjellët e zhvillim të vranësirave në orët e mesditës që do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal, kryesisht  përgjatë relieveve malore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-perëndim me shpejtësi mesatare 2-8m/s,  e hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 ballë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“S’është perëndimor siç e shet veten”/ Kadilli: Basha cinik, i detyruar të bashkëjetoj me të!

Publikuar

-

Nga

“S'është perëndimor siç e shet veten”/ Kadilli: Basha cinik, i detyruar të bashkëjetoj me të!

Fatbardh Kadilli i cili garoi për Kreun e Partisë Demokratike, e ka quajtur cinike deklaratën e Bashës i cili u shtriu dorën e bashkëpunimit.

Ai deklaroi se nuk pret ftesa nga Basha për të qenë kundër kryeministri Edi Rama.

“Nuk ka një shtrirje dore në kuptimin pse përdoret. Se di pse është lexuar si shtrirje dore, ka pasur deklaratë cinike nga ana e Bashës. Nuk pres ftesa për të qenë kundër Ramës. Do jem brenda partisë,  do luftoj Ramën ska nevojë të më ftojë njeri për kete.Unë do bëj çmos që manifesti politik të përthithet nga ço anëtar. Unë e kam prezantuar manifestin. Menaxhon pushtet por nuk ka politikë, aksion pulitik, por vetëm pushtet të kryetarit.  Nëse e duam jetën publike dhe të marrim angazhim duhet një shesh i hapur”, tha Kadilli.

Referuar mënyrës si u zhvilluan zgjedhjet, Kadilli  tha se Basha nuk është perëndimor siç e shet veten por është shumë ballkanik.

LEXO EDHE:  Vrasja e trefishtë në Elbasan/ Identifikohet njëri prej autorëve

LEXO EDHE:  Kallëzimi penal/ Ilir Krosi: Nuk kam asnjë dijeni, e mësova nga mediat

“Kur je në një garë ke dalë të fitosh mos u fshih pas pjesës se dikush  tjetër ka avantazhe. Ai nuk rezultoi me një standard që e pres, nuk është perëndimor siç e shet veten është shumë ballkanik. Por jam i detyruar që nesër të bashkëjetoj me këtë njeri. Unë e kam goditur fort Bashën dhe vazhdoj ta godas. Unë nuk hyra të bëhen kryetar por të bëhem lider dhe të udhëheq partinë. Basha është lider por se udhëheq Pd”, shtoi ai ne Report Tv./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE