Connect with Us

Skënderbeu dhuron spektakël në Ballsh, Kastrioti paqe me Apoloninë

Sport

Skënderbeu dhuron spektakël në Ballsh, Kastrioti paqe me Apoloninë

Publikuar

-

Gola të bukur, tension dhe penallti. Gjithçka mbi dy ndeshjet e para të javës së tretë të Superiores. Kastrioti-Apolonia u mbyll në barazim 1-1, kurse në Ballsh Skënderbeu mposhti me rezultatin e pastër 0-2 Bylisin.

Bylisi në krizë. Pas dy barazimeve, tashmë ka ardhur humbja në kampionat. Ballshiotët e pësuan nga Skënderbeu në shtëpi. Skuadra e Dovedan ishte këmbëngulëse dhe rrezikoi me sulmuesit Mehmetllari dhe Carkanji, por nuk ia doli dot.

Në pjesën e dytë u akordua edhe një penallti në favor të Bylisit, por Dajsinani bëri heroin kundër mesfushorit Serxhio Ujka. Korccarët morën zemër dhe në minutën e 70-të iu falën këmbëve të Belajdi Pusit. Shkodrani në hyrjë të zonës u tregua i saktë dhe ndëshkoi Bylisin.

Një gol mjaft i bukur, ndërkohë që 15 minuta më pas Skënderbeu realizoi edhe golin e qetësisë me Terziun. I riu brenda zonës nxori huq mbrojtësit e Bylisit dhe topi shkoi në rrjetë, edhe pse pati shpejtësi mjaft të ulët. 0-2 dhe fatet e kësaj ndeshjeve ishin “vulosur”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE| Champions League/ Gola me shumicë, shikoni të gjitha rezultatet në kohë reale (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Kanë startuar në orën 21:00, gjashtë sfidat e parafundit të grupeve në Ligën e Kampionëve. Në fushë do të zbresin disa prej skuadrave të rëndësishme Europiane si Barcelona, Juventusi, PSG, Mançester Junajtid, Çelsi apo edhe Dortmund, të cilat do të kërkojnë triumfin e radhës për të vijuar rrugëtimin e tyre në kompeticionin më të rëndësishëm Europian për klube.

REZULTATET LIVE: 

Ferencvarosh – Barcelona 0-3

Grizman 14′ , Breithueit 20′ , Dembele 27′ (p)

Juventus – Dinamo Kiev 3-0

Kieza 21′ , Ronaldo 57′ , Morata 66′ 

Mançester Junajtid – PSG 1-2

Rashford 32′ / Nejmar 6′ , Markuinjos 69′ 

Sevija – Çelsi 0-3

Zhirud 8′ , 54′ , 74′ 

Borusia Dortmund – Lacio 1-1

Guerreiro 44′ / Imobile 66′ 

Klub Bruzh – Zenit 3-0

De Ketelaere 33′ , Vanaken 58′ , Lang 73′ 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Protestat e dhunshme, klubin e njohur europian e shpëton… policia

Publikuar

-

Nga

Eliminimi i Sëlltikut nga Kupa e Skocisë duke se e ka bërë ekipin të prekë fundin për sa i përket raportit me tifozët. Sipas “Sky Sports UK”, humbja me Ros Kauntin është pasuar nga protesta të dhunshme jashtë stadiumit “Celtic Park” nga ku lojtarët dhe stafi kanë mundur të largohen vetëm nën shoqërimin e forcave të rendit.

Nuk kanë munguar edhe konfrontimet me këta të fundit duke e bërë situatën “të frikshme dhe të tmerrshme”, siç thuhet edhe në njoftimin për shtyp nga ana e klubit nga Glasgou. Raportimet e fundit flasin për lojtarë të tronditur nga ngjarjet dhe ky është një lajm tjetër i keq në prag të sfidës së nesërme në 18:55 në “San Siro” kundër Milanit.

Sot Sëlltiku udhëtoi Milanos me trajnerin Lenon në krye, i cili me gjithë disfatën e rëndë në Kupë, vazhdon të ketë mbështetjen e drejtuesve. Në fakt, klubi e ka konfirmuar zyrtarisht duke i dhënë ende besim, pavarësisht se tifozët kërkojnë shkarkimin e tij.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Ndeshje e çmendur në Turqi, në fund triumfojnë… gjermanët

Publikuar

-

Nga

U luajtën në orën 18:55, dy sfidat e parafundit të vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, ku nuk munguan surprizat. Gjermanët e Lajpcig arritën një fitore dramatike në sekondat e fundit ndaj Bashaksheirit me rezultatin 3-4. Plot 7 gola të shënuar. Polsen dhe Mukiele, kaluan në avantazh të dyfishtë Lajcigun, ndërkohë Kavexhi, ngushtoi shifrat në fundin e pjesës së parë e cila përfundoi me rezultatin 1-2.

Në pjesën e dytë ishin përsëri gjermanët që realizuan me  Olmon në minutën e 66-të, duke i ngritur shifrat në 1-3. Pavarësisht disavantazhit të 2 golave, turqit nuk u dorëzuan, Kavexhi, i cili ishte padyshim njeriu i ndeshjes, realizoi edhe 2 gola të tjerë në minutat 72 dhe 85-të, duke plotësuar tripletën personale.

Kur u mendua se sfida do të përfundonte në barazim 3-3, Lajpcig realizoi golin e fitores me Sorloth në minutën e dytë shtesë, duke marrë 3 pikë të arta në një ndeshje të çmendur. Ndërkohë sfida tjetër mes Krasnodar dhe Ren përfundoi me triumfin 1-0 të rusëve, të cilët siguruan vendin e tretë.

 

LEXO TE PLOTE