Connect with Us

Skënder Gega në gjendje të rënduar, Safet Gjici i kërkon të shtrohet në spital

Sport

Skënder Gega në gjendje të rënduar, Safet Gjici i kërkon të shtrohet në spital

Publikuar

-

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega, prej rreth dy javësh është i izoluar në shtëpinë e tij në Tiranë pasi ka rezultuar pozitiv me “COVID-19”.

Ai ka munguar nën drejtimin e skuadrës në ndeshjen e Kupës së Shqipërisë ndaj Besës dhe sot për javën e tretë të kampionatit kundër Teutës. Për herë të parë që pas infektimit, Gega ka pranuar të flasë ekskluzivisht për ‘Panorama Sport”, duke treguar detaje të gjendjes aktuale që po kalon pas infektimit me koronavirus.

“Prej 13 ditësh shoqërohem nga ethe të forta, temperaturë të lartë dhe me infeksion në mushkëri. Kam preferuar të mjekohem nga shtëpia. Ndihem shumë i lodhur, sepse infeksioni më jep temperaturë. Presidenti Gjici ka insistuar që të shtrohem në spital, por kam zgjedhur të mjekohem nga shtëpia. Ditët në vazhdim do të shikojmë.

Kurrë nuk kam qenë kaq i sëmurë. Uroj që çunat e ekipit që janë prekur të mos kenë shqetësime”, deklaroi Gega për gazetën pak minuta më parë. Tashmë mbetet për t’u parë se kur trajneri do të rikthehet të drejtojë ekipin, teksa gjasat janë që të mungojë edhe të mërkurën kur do të luhet Kukësi-Laçi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Champions League/ Këto janë tetë duelet që luhen sonte

Publikuar

-

Nga

Liga e Kampioneve vazhdon sot me 8 ndeshjet e tjera të ndalesës së pestë për grupet. Betejë për vendin e parë dhe të dytë si dhe për kualifikimin e 1/8-ave janë objektivat që luhen sot në fushë për disa ekipe.

Mançcester Junajtid dhe PSG-ja ndeshen sot në mbrëmje në “Old Trafford”. Nëse “Djajtë e Kuq” fitojnë sot ndaj nënkampionëve të Europës, ata sigurojnë përfundimisht vendin e parë, ç’ka e favorizon në shortin për 1/8-at. Parizienët duhet të mendojnë për të siguruar kualifikimin për më tej teksa kanë të njëjtën kuotë pikësh me Lajpcigun e vendit të tretë.

Një tjetër përballje interesante është dhe ajo mes Lacios e Borusia Dortmundit. Nëse italianët fitojnë në Gjermani, atëherë janë favoritë për ta mbyllur grupin në vendin e parë, por verdhezinjtë nuk janë një ekip i lehtë për t’u mundur.

Në fushë zbresin sot dhe Barcelona me Juventusin. Katalanasit udhëtojnë në Hungari për t’u ndeshur me Ferencvaroshin, kurse bardhezinjtë presin Dinamon e Kievit në shtëpi.

Ekipi i Andrea Pirlos duhet të fitojë këtë takim dhe përballjen e fundit me katalanasit për të shpresuar se mund të kapin vendin e parë. Por, për “Zonjën e Vjetër”, përballja e ardhshme me ekipin blaugrana nuk do të jetë e lehtë teksa i duhet të fitojë me të paktën 3 gola diferencë për të marrë përfundimisht kreun e grupit F.

Çelsi dhe Sevilja përballen sot për të vendosur se kush do të marrë kreun e grupit E, teksa e kanë siguruar kualifikimin për më tej.

Përballjet e sotme në Ligën e Kampioneve janë:

BASHAKSHEHIR-LAJPCIG (18:55)

KRASNODAR-RENE (18:55)

KLUB BRYZH-ZENIT (21:00)

BORUSIA DORTMUND-LACIO (21:00)

FERENCVAROSH-BARCELONA (21:00)

JUVENTUS-DINAMO KIEV (21:00)

MANÇESTER JUNAJTID-PSG (21:00)

SEVILJA-ÇELSI (21:00)

LEXO TE PLOTE

Sport

Lajmi i mirë/ Kurohet plotësisht Skënder Gega, lë Turqinë dhe rikthehet në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kukësit Skënder Gega kthehet sot në Shqipëri.

Tekniku i nënkampionëve të vendit ka lënë sot klinikën “BHT” në Turqi pasi analizat e fundit mjekësore treguan përmirësim të ndjeshëm.

57-vjeçari u kurua prej disa ditësh në Turqi për shkak të komplikemeve që i shkaktoi koronavirusi.

Njoftimi i klubit:

Trajneri Skënder Gega ka lënë sot spitalin! Duke parë ecurinë pozitive, efektin dhe rezultatet pozitive të terapisë, doktorët kanë dalë në konkluzion dhe falë progresit pozitiv që ka qenë shumë i shpejtë duke rregulluar të gjitha parametrat, është lejuar të fluturojë drejt Tiranës. Gega mbërrin sot në Rinas në gjendje shumë të mirë shëndetësore dhe shumë shpejt do t’i bashkohet ekipit. Gega u kurua në BHT Clinic dhe doktori specialist që e ndoqi me shumë përkushtim ishte shqiptari Gersi Alisha. Në emër të klubit të Kukësit e falënderojmë. Welcome back Gega 

LEXO TE PLOTE

Sport

Champions League/ Interi triumfon mes drithërimave, kampionët e Bajernit nuk humbasin as me rezervat. Ja rezultatet (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

U luajtën mbrëmjen e sotme 6 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve ku u regjistruan në total 13 gola. Padyshim që vëmendja më e madhe ishte në Gjermani në përballjen Borusia Mynshenglabah-Interit.

Zikaltërit e Kontes, arritën një fitore dramatike 2-3, falë edhe ndihmës së VAR-it. 5 minuta nga fundi gjermanët barazuan shifrat me sulmuesin Plea, por goli u anulua me VAR për pozicion jashtë loje. Ky ishte triumfi i parë në Champions për Interin këtë sezon. Gjithsesi Interit do t’i duhet ende punë për t’u kualifikuar. Përveç se janë të detyruar të fitojnë ndaj Shahtjorit ndeshjen e fundit, Interi do të jetë me “veshët” nga Spanja, ku do të luhet njëkohësisht sfida mes Realit dhe Mynshenglabahut. Një barazim në këtë përballje do të “digjte” zikaltërit.

Ndërkohë për sa i përket sfidave të tjera të zhvilluara mbrëmjen e sotme, Liverpuli dhe Marseja triumfuan në shtëpi. Ndërkohë ka zhgënjyer në shtëpi Atalanta e Gjimshitit, që nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj danezëve të Midtjulland . Në barazim u mbyllën edhe 2 sfidat e tjera, Atletiko-Bajern dhe Porto-Siti. Vlen të theksohet fakti se Bajerni në përballjen e sotme nuk kishte thuajse 70% të formacionit, duke iu dhënë shansin rezervave dhe futbollistëve të rinj.

REZULTATET: 

Atletiko Madrid – Bajern Mynih 1-1

Zhoao Feliks 26′ / Myler 86′ 

Mynshengladbah – Inter 2-3

Plea 45+1′ , 76′ / Darmian 17′ , Lukaku 64′ , 73′ 

Liverpul – Ajaks 1-0

Xhones 58′ 

Marsejë – Olimpiakos 2-1

Pajet 55′ (p), 75′ (p) / Kamara 33′ 

Porto – Mançester Siti 0-0

Atalanta – Midtjulland 1-1

Romero 79′ / Sholc 14′ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE