Connect with Us

Jeton prej dy vitesh në kamionin e tij/ I riu tregon jetesën e tij të veçantë mes natyrës

Life Style

Jeton prej dy vitesh në kamionin e tij/ I riu tregon jetesën e tij të veçantë mes natyrës

Publikuar

-

Nathaniel Wise është një fotograf i cili ka jetuar në kamionin e tij Toyota Sequoia që nga viti 2018 pasi e kuptoi se i pëlqente të udhëtonte.
Pavarësisht nga fakti që disa njerëz e quajnë stilin e jetës së tij të egër, Wise është i prerë se ai jeton një jetë plot natyrë, bukuri dhe liri.

Si Wise e ktheu një kamion të zakonshëm në një shtëpi të vogël të jetueshme me rrota.

Ai jetoi në Seattle për tre vjet ndërsa kishte me qira një apartament. Përfundimisht, ai gjeti një dashuri të re për fotografinë dhe donte ta ndiqte atë.

“Unë luftova me atë që doja të bëja me jetën time për një kohë të gjatë. Kur u transferova në Uashington, u futa vërtet në hiking, çanta shpine dhe fotografi. Shpejt u fiksova pas saj. U bëra i fiksuar pas të qenit jashtë dhe i fiksuar me gjithë bukurinë që ekziston këtu”, tha ai.

Wise e kuptoi se ai mund të kombinonte pasionet e tij për shëtitje, udhëtime dhe fotografi në një mënyrë jetese krejtësisht të re. Ai tha se kishte planifikuar të kalonte nëpër rrugë malore dhe terrene të vështira gjatë udhëtimeve të tij, dhe kamioni 4×4 që ai zotëronte tashmë ishte opsioni më i mirë për ta bërë këtë.

“Unë gjithmonë kam qenë një person minimalist dhe nuk më pëlqen të qëndroj në një vend,” thotë Wise.

LEXO EDHE:  Pamje nga shtëpia luksoze e Çiljetës, këngëtarja “hap dyert” për fansat

Ai kishte një Toyota 4Runner dhe vendosi vetëm një dyshek ajri në bagazh, për të fjetur. Ai e azhurnoi në një Toyota Sequoia të vitit 2005 për 6,500 dollarë, të cilin e bëri më të rehatshëm për jetesë. Shtrati zë rreth tre të pestat e kamionit dhe në të vërtetë është vetëm një dyshek dyshek latex.

Në të majtë të shtratit, ekziston një rezervuar uji. Kur platforma ngrihet, Wise mund të përdorë pajisjet e tij të kuzhinës, të cilat përfshijnë një pjatë të nxehtë, një tigan prej gize, dy pjata dhe një tas.

Meqenëse automjeti nuk ka një kuzhinë si shumica e shtëpive të vogla, ai përfundon duke gatuar jashtë. Po kështu, ai duhet të kërkojë diku tjetër kur duhet të bëjë dush. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E bija feston ditëlindjen/ Albërie Hadërgjonaj e uron me fjalë zemre: Nuk më mërzite kurrë

Publikuar

-

Nga

E bija feston ditëlindjen/ Albërie Hadërgjonaj e uron me fjalë zemre: Nuk më mërzite kurrë

Ditën e sotme, këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj feston 27 vjetorin e saj të lindjes. Anxhelina ka marrë shumë urime nga miq dhe të afërm të saj dhe në këtë ditë nuk kishte si të mungonte një urim me fjalë zemre nga e ëma, Albërije Hadërgjonaj.

“Gëzuar ditëlindjen e vogla e mamit. Ti u rrite dhe tani ti je ajo që na përkëdhel të gjithëve sepse ty Zoti të solli në jetë për t’i dhënë kuptim jetës, dashurisë dhe respektit!!! Faleminderit që kurrë nuk më mërzite…

Ti je bekim. Urime ditëlindjen. Të dëshiroj edhe shumë vite të mbushura me shëndet, dashuri, gëzim dhe prosperitet. Të dua shuuumë!”, ka shrkuar Albëria në postimin e saj në  rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  ‘Me nënën nuk ngopesh kurrë’, Eranda bën rrëfimin prekës për të ëmën

LEXO EDHE:  ‘Me nënën nuk ngopesh kurrë’, Eranda bën rrëfimin prekës për të ëmën

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Qesh apo qan?/ Si e përjetoni dehjen sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Qesh apo qan?/ Si e përjetoni dehjen sipas shenjës tuaj të horoskopit

Dashi

Dashi, ju thjesht doni të argëtoheni kur pini, por ideja juaj e “argëtimit” ka tendencë të bëhet pak më e rrezikshme kur e teproni me pijen. Në kohën që jeni në të vërtetë të dehur, nuk jeni në gjendje të merrni vendime të zgjuara. Sigurisht, kjo nuk ju ndalon të bëni diçka argëtuese dhe të bindni veten se në të vërtetë jeni të zgjuar.

Demi

Demi, pirja dhe ngrënia shkojnë krah për krah për ju, nuk mund ta keni njërën pa tjetrën! Kjo është arsyeja pse ju jeni shenja e zodiakut që gjithmonë sugjeron të kapni një fetë pica ose një burger para se të gjithë të kthehen në shtëpi. Sigurisht, ju gjithmonë mbani disa ushqime të shijshme në frigoriferin tuaj, në rast se nuk porosisni diçka nga jashtë.

Binjakët

Personaliteti juaj i dyfishtë ju fut në më telashet kur jeni të dehur. Ju jeni lloji i personit që kur dehet është i lumtur, pastaj i trishtuar, pastaj i zemëruar, pastaj i mërzitur, pastaj i lumtur përsëri,  të gjitha brenda harkut të disa orëve. Mund të jetë vërtet e vështirë të përcaktosh se çfarë personaliteti keni.

Gaforrja

Pirja ju bën shumë emocionues. Këto emocione mund të jenë pozitive si lumturia ose eksitimi ose mund të jenë negative si të qara ose zemërimi. Sinqerisht, gjithçka varet nga mënyra juaj e mendimit në kohën kur filloni të pini. Padyshim, nëse po luftoni me të dashurën tuaj para se të dilni për të pirë, do të jeni në një mendim negativ, ashtu si do të ishit më të lumtur nëse do të kalonit një ditë të mrekullueshme para se të pinit.

Luani

Luani, ju në të vërtetë nuk keni një filtër kur jeni i dehur, prandaj nuk është për t’u habitur që më shumë se disa njerëz janë të detyruar të fyhen kur filloni të deheni shumë. Sigurisht, është gjithashtu tronditëse që më shumë njerëz nuk bëjnë më shumë sesa thjesht rrotullojnë sytë nga ju kur bëheni të çrregullt.

Virgjëresha

Virgjëresha, ju jeni një tjetër shenjë e zodiakut që vlerëson ndershmërinë dhe hapjen në shumicën e situatave, por kur jeni i dehur është e pavlerë. Kur pini, keni tendencë të dilni më shumë nga guaska juaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Pamje nga shtëpia luksoze e Çiljetës, këngëtarja “hap dyert” për fansat

LEXO EDHE:  Almeda Abazi flet për herë të parë për shtatzëninë dhe pasojat e saj

Peshorja, ju pëlqen gjithçka me moderim; është ajo që ju mban të arsyeshëm. Kur pini, keni vetëm disa pije para se të kaloni në ujë dhe disa ushqime. Ju vërtet përpiqeni të jeni të mirë kur jeni duke festuar me miqtë.

Akrepi

Akrepi, ju jeni një shenjë e zodiakut mjaft e ruajtur; nuk ju pëlqen të ndani detaje intime në lidhje me jetën tuaj personale sepse ndiheni sikur personi i vetëm që duhet të dijë gjithçka për ju jeni ju. Thënë kjo, kur filloni të pini, filloni të bëheni më të papërmbajtur, gjë që çon vetëm tek ju që flisni për gjëra që nuk duhen thënë.

Shigjetari

Si dikush që i pëlqen të provokojë njerëzit dhe të hapë mendjen për biseda të thella, ju jeni goxha keq duke i bërë këto gjëra argëtuese kur jeni të dehur.

Bricjapi

Bricjapi, sa herë që pini ndiheni sikur jeni personi më inteligjent në dhomë. Ndoshta është për shkak se preferoni të pini bourbon, konjak dhe uiski (në vend se të pini tequila ose vodka), por ka diçka në lidhje me ju që shndërrohet në një gjë të njohur pasi të keni pirë më shumë se disa pije. Jo gjithmonë është e keqe, por kur është e keqe, është e tmerrshme.

Ujori

Ashtu si keni një kohëmatës shoqëror kur jeni me miqtë, Ujori, gjithashtu keni një kohëmatës kur bëhet fjalë për sa mund të pini me miqtë. Ju jeni lloji i personit që preferon shumë të pijë në shtëpi sepse mund të shikoni një film dhe të hani pak ushqim të shijshëm gjatë pirjes, të gjitha pa pasur nevojë të vishni këpucë ose pantallona.

Peshqit

Dehja është një nga mënyrat tuaja të preferuara për t’i shpëtuar pak realitetit dhe për t’u çmendur. Në fakt mund të jesh shumë argëtues kur je i dehur, por kjo nuk do të thotë se nuk je edhe pak budalla./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Publikuar

-

Nga

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Aktorja Olta Gixhari ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet tejet seksi.

Bjondina ka pozuar e mbuluar me një mbulesë ku ndjekësit kanë vënë në dukje që ajo nuk ka veshur të brendshme.

Të shumtë janë ata që e kanë komplimentuar por ka dhe nga ata që e kanë kritikuar duke iu drejtuar se tani është një mami dhe foto të tilla janë të ekzagjeruara.

LEXO EDHE:  Eduard Selami flet për herë të parë/Marrëdhënia me Berishën dhe brenga më e madhe

LEXO EDHE:  Foto/Majlinda Bregu zhvendoset në Sarajevë: Ja pamja nga shtëpia e re “komode”

Ja disa prej komenteve që kanë shkruar krahas fotos:

LEXO TE PLOTE