Connect with Us

I dënuari për krime përsërit veprimin/ Arrestohet 26-vjeçari në Mat

Kronika

I dënuari për krime përsërit veprimin/ Arrestohet 26-vjeçari në Mat

Publikuar

-

Aksion në Durrës/ Policia arreston 2 persona, procedohet edhe një adoleshent

Policia e Matit në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ka kapur dhe ndaluar shtetasin në kërkim Sabah Nuzi, 26 vjeç, banues në Burrel.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi në datë 01 shtator 2020, në qytetin e Burrelit, pas një konflikti për motive të dobëta dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe kanosur një 26 vjeçar.

Për shtetasin e lartëpërmendur Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur masën e sigurimit personal “Arrest me burg”, i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve, armëve shpërthyese e municioneve”, “Kanosje” dhe “ Prishje e qetësisë publike”.

Nuzi ka qenë i dënuar më parë për krime kundër personit, armëbjajtjes pa leje dhe prodhimit e shitjes së lëndëve narkotike.

LEXO EDHE:  Grabitet bankomati i një banke të nivelit të dytë

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Mat për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vjedhje dhe drogë/ Arrestohen 2 të rinj në Berat

Publikuar

-

Nga

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Berat u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit E. L., 19 vjeç, banues në Berat.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim, pasi dyshohet se në bashkëpunim me vëllanë e tij, shtetasin R. L. (i ndaluar nga Policia tri ditë më parë), ka vjedhur disa zgara hekuri, në lagjen Uznovë.

Gjithashtu, nga verifikimet e kryera, shtetasi E. L. rezulton të jetë autor i dy vjedhjeve të ndodhura më parë, konkretisht:

• Në datën 03.01.2021, në fshatin Moravë, dyshohet se ka vjedhur 1 televizor dhe 1 laptop në servisin e shtetasit L. B.;

• Në datën 22.01.2021, në fshatin Orizaj dyshohet se ka vjedhur 1 televizor, 1 hard disk dhe 1 sharrë dore në dyqanin e shtetasit F. Rr.;

LEXO EDHE:  Lironin të burgosurit/ Arrestohen 2 punonjësit e policisë

LEXO EDHE:  Dhunuan shefin e policisë/ Arrestohen dy vëllezër

• Specialistët për Hetimin e Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin F. R., 25 vjeç, banues në Berat.

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë iu gjetën 4 doza me lëndë të dyshuar narkotike heroinë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme hetimore.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U qëllua sot me armë/ Kush është ish anëtari i bandës së vrasësve me pagesë së Julian Sinanajt

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë nga ngajrja e ndodhur sot në Vlorë ku një person u qëllua me armë zjarri.

Mësohet se i plagosur ka mbetur 49-vjeçari, Marjon Mitro i cili shërbente si nyje lidhëse mes biznesmenëve dhe vrasësit famëkeq me pagesë Julian Sinanaj.
Ndërkohë dyshohet se Mitro porositi atentatin që mbeti në tentativë ndaj prefektit të Vlorës Besnik Dervishi.

Marjon Mitro ka qenë më parë i arrestuar më parë për akuzën e “Akteve Terroriste” dhe se ishte anëtar i bandës së vrasësve me pagesë të Julian Sinanajt.
Gjithashtu Marjon Mitro i dënuar me 8 vite burgim në grupin e tritolit në Vlorë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plas arma në Vlorë/ Plagoset një person në mes të qytetit

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë zjarri në Korçë/ Çfarë gjeti policia në vendngjarje

Plagoset me armë zjarri një person në qytetin e Vlorës.

Sot, rreth orës 10:00, në spitalin e Vlorës, ka shkuar i plagosur (dyshohet me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta), shtetasi M. M., banues në Vlorë, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Gjatë krehjes së zonës, në aksin rrugor Vlorë- Selenicë, nga shërbimet e Policisë është konstatuar duke u djegur një automjet i braktisur i markës “Land Rover”, i cili paraprakisht dyshohet se mund të jetë i autorit të ngjarjes.

Vijon krehja e zonës nga shërbimet e DVP Vlorë, për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

LEXO EDHE:  Zbardhet vrasja e ish-policit Santiago Malko/ Identifikohen autorët

LEXO EDHE:  Shpërthimi i makinës te Vasil Shanto/ Dyshohet për atentat me eksploziv

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al 

LEXO TE PLOTE