Connect with Us

Gati tre ndeshjet e radhës/ Ja formacionet zyrtare në Shkodër, Durrës dhe Elbasan

Sport

Gati tre ndeshjet e radhës/ Ja formacionet zyrtare në Shkodër, Durrës dhe Elbasan

Publikuar

-

Vllaznia-Tirana, Teuta-Kukësi dhe Partizani-Laçi, tre ndeshje mjaft të rëndësishme që nisin prej orës 16:45. Formacionet janë përcaktuar dhe ka disa ndryshime, duke nisur nga Tirana, për të kaluar te Kukësi, Laçi e Partizani. Vllaznia mbetet e njëjta, sikurse edhe Teuta.

VLLAZNIA-TIRANA
Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Kruja, Imeri, Da Silva, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric
Tirana: Bekaj, Toli, Vangjeli, Najdovski, Ismajlgeci, Batha, Gyamfi, Muçi, Danso, Halili, Sasraku. Trajner: Nevil Dede

TEUTA-KUKËSI
Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, Avdyli, E. Vila, L. Vila, Bregu, Hebaj. Trajner: Edi Martini
Kukësi: Tafa, Dragoshi, Horic, Bytyçi, Demiri, Ymeri, Lulaj, Taipi, Ibraimi, Gashi, Leiria. Trajner: Rraman Hallaçi

PARTIZANI-LAÇI
Partizani: Hoxha, Idrizaj, Belica, Bitri, Hakaj, Kote, Broja, Bardhi, Mala, Solomon, Cardoso. Trajner: Ilir Daja
Laçi: Sherri, Marku, Ignjatovic, Selmani, Musta, Shehu, Ramos, Rapo, Teco, Xhixha, Nëabueze. Trajner: Armando Cungu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zbulohen prapaskenat te Gjermania/ Joakim Lëv refuzoi të jepte dorëheqjen

Publikuar

-

Nga

Joakim Lëv do të vazhdojë të jetë trajneri i përfaqësueses gjermane dhe në vitet në vijim, të paktën deri pas përfundimit të Botërorit 2022. Ky është vendimi që nxori mbledhja e fundit në Federatën Gjermane ku u diskutua e ardhmja e trajnerit pas rezultateve që nuk kishin bindur tifozët, sidomos humbja turpëruese 6-0 ndaj Spanjës.

Mediat gjermane kanë zbuluar se në fakt presidenti u Federatës, Fritz Keller, i kishte kërkuar trajnerit largimin nga detyra në mënyrë indirekte. Ai kishte pyetur trajnerin nëse e mendonte të mundshëm largimin nga detyra pas Europianit të vitit të ardhshëm, për t’i lënë rrugë një trajneri tjetër. Në këtë mënyrë, ai dëshirotne që të jepte që tani lajmin për largimin e Lëv dhe të qetësonte tifozët.

Por sipas “Bild”, trajneri ka refuzuar këtë opsion duke insistuar që e sheh veten në detyrë edhe gjatë Botërorit 2022 pasi kërkonte të linte pas dështimin e 2018. Keller provoi edhe gjatë mbeldhjes me bordin drejtues të Federatës që të ngrente këtë opsion për të larguar Lëv pas Euroipianit të vitit të ardhshëm, por edhe këtu nuk gjeti mbështetje nga ndihmësit e tij, të cilët nuk shihnin alternativa cilësore të cilave mund t’u besonin drejtimin e ekipit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Një vlonjat për stolin, ja kush pritet të ketë trajneri i ri i Laçit

Publikuar

-

Nga

Laçi shkarkoi Armando Cungun pas humbjes që bardhezinjtë pësuan nga Kukësi. Kurbinasit i udhëhoqi në ndeshjen e fundit trajneri i ekipit U21, Stavri Nica. Në përfundim të ndeshjes me Apoloninë, fituar 6-1, Nica theksoi se ai nuk do të jetë trajner përfundmitar, teksa Laçi është në kërkim të një tekniku.

Në skenë ka dalë edhe emri i vlonjatit Gentian Mezani, me trajnerin që para pak ditësh dha dorëheqjen nga stoli i Gjilanit në Superligën e Kosovës. Mezani e ka drejtuar Laçin edhe në sezonin 2017-18, duke arritur 16 fitore, 9 barazime dhe 10 humbje në 35 duele.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Parabolë perfekte, goli i talentit shqiptar zgjidhet i dyti më i bukur në Europë

Publikuar

-

Nga

Bernard Karrica është një emër që shumë shpejt do e dëgjojmë teksa shkëlqen në nivele të larta. Gjithsesi për momentin do duhet ta shijojmë në ekipin e dytë të Dinamo Zagreb.

19-vjeçari është pjesë e pandashme e formacionit të kroatëve dhe po bën shumë mirë në kampionat dhe UEFA Youth League. Një nga golat e tij në sezonin e shkuar është shpallur i dyti më i bukur në edicionin e vjetshëm të Champions League për të rinj.

Parabola perfekte e shënuar ndaj Benfikës në çerekfinale të UEFA Youth League është vlerësuar shumë nga UEFA, teksa edhe Dinamo Zagreb nuk ngurron të krenohet me perlën e sulmuesit nga Gjakova.

LEXO TE PLOTE