Connect with Us

Do të gjykonin në javën e 3-të të Superligës, 2 arbitrat preken nga COVID

Sport

Do të gjykonin në javën e 3-të të Superligës, 2 arbitrat preken nga COVID

Publikuar

-

FSHF ka rënë në hall jo vetëm për futbollistët dhe kampionatin, por edhe për albitrat.  Dy arbitra kryesorë që do të duheshin në fushë për ndeshjet e kampionatit, janë të sëmurë me Covid.

Pas Juxhin Xhajës, i cili prej ditësh është konfirmuar pozitiv me Covid-19, është edhe gjyqtari tjetër Andi Koci që është konfirmuar i prekur nga virusi.

Ndaj, edhe për shpërndarjen e gjyqtarëve në këtë javë të tretë të kampionatit, duket se ka pasur vështirësi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Momenti që e shoqëroi gjithë jetën, çfarë thoshte Maradona për “dorën e zotit?”?

Publikuar

-

Nga

Bota e futbollit ka  humbur sot më të mirin e saj por jo legjendën e tij. Diego Maradona u nda nga jeta, duke përhapur hidhërim në të gjithë botën. Përpos të gjithë sukseseve të tij në futboll, Diego Armando Maradona, do të mbahet mend gjatë për atë gol të shënuar kundër Anglisë në botërorin e 1986-ës.

Jo për supergolin që shënoi kur mori topin nga mesi i fushës dhe i dribloi të gjithë, por për atë gol… “Dorën e Zotit”. Një gol që përmendet gjithmonë kur në skenë del emri i Maradonës. Ish-fantazisti i Napolit, Barcelonës dhe i Argjentinës, ka treguar pak kohë më parë disa prapaskena në lidhje me atë ndeshje, më konkretisht me golin e shënuar me dorë, si dhe bisedat që pati me shokët e skuadrës.

“Kur e pashë topin në ajër, nuk e kisha idenë si ta gjuaja. Tentova me dorë dhe me kokë. Nuk ia kisha idenë ku shkoi topi, por e pashë në rrjetë. Fillova të bërtas: Gol, gol! Sergio Batista, po, ai idioti, më pyeti nëse kisha përdorur dorën për të shënuar.

I thashë: Pusho budalla, dhe më përqafo menjëherë! Të gjithë filluan të më përqafonin. Valdano gjithashtu më pyeti nëse shënova me dorë. “Do të tregoj pas ndeshjes, për momentin mos më çaj shumë t****n!”

Kam takuar arbitrin e ndeshjes disa vite më vonë në Dubai, Ali Bin Nasser. Ai më tha se nuk e kishte parë episodin, madje as asistentët e tij. Nuk kishin faj arbitrat, 80 mijë vetë në stadium nuk e panë. Të gjithë u mashtruan”, pati rrëfyer Maradona.

LEXO TE PLOTE

Sport

Federata Argjentinase konfirmon humbjen e Diego Maradonës, ja mesazhi emocionues

Publikuar

-

Nga

Federata e Futbollit të Argjentinës, ka shprehur ngushëllimet më të thella për vdekjen e Diego Armando Maradonës.

Legjenda argjentinase ndërroi jetë në moshën 60 vjeçare, në shtëpinë e tij në Tigre.

“Federata e Futbollit të Argjentinës, përmes presidentit të saj Claudio Tapia, shpreh pikëllimin më të thellë për vdekjen e legjendës sonë, Diego Armando Maradona”, thuhet në reagimin e tyre.

“Ju do të jeni gjithmonë në zemrat tona”.

LEXO TE PLOTE

Sport

LIVE’ Teuta-Vllaznia dhe Kukësi-Laçi/ Kuksianët gjejnë avantazhin, ja rezultatet

Publikuar

-

Nga

Teuta-Vllaznia dhe Kukësi-Laçi janë dy përballjet e fundit të kësaj jave në Superiore. Të dyja kane nisur prej orës 16:45 dhe po luhen aktualisht….

LIVE’ TEUTA-VLLAZNIA 0-0

FORMACIONET:
Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, Avdyli, Daja, E. Vila, Bregu, Hebaj. Trajner: Edi Martini
Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Kruja, Imeri, Da Silva, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric

LIVE’ KUKËSI-LAÇI 1-0

FORMACIONET:
Kukësi: Tafa, Dragoshi, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Ymeri, Lulaj, Limaj, Taipi, Matheus Leiria, Ibraimi, Gashi, Eze. Trajner: Rraman Hallaçi
Laçi: Sherri, Marku, Ignjatovic, Selmani, Turkaj, Shehu, Deliu, Rapo, Teco, Xhixha, Harmon. Trajner: Armando Cungu.

LEXO TE PLOTE