Connect with Us

Digitalb rikthen sinjalin/ Ja çfarë ka ndodhur

Sport

Digitalb rikthen sinjalin/ Ja çfarë ka ndodhur

Publikuar

-

Digitalbi doli sot me një njoftim tronditës për gjithë abonentët e tij, teksa u njoftua se nuk do tensmetoheshin në Supersport eventet europiane në vazhdim. Lajmin e kanë konfirmuar në faqen e tyre zyrtare, teksa më pas është fshirë.

CNA mëson se e gjithë kjo ka ndodhur për shkak të një problem pagese të pa zgjidhur, duke çuar në heqjen e sinjalit.

Një pagesë e cila nuk ishte kryer pasi aksionerja Vjollca Hoxha, nuk firmoste pa ndryshimin e administratorëve dhe vendosjen e drejtuesit të ri të kompanisë.

Sipas të njëjtave burime, pas heqjes te sinjalit ka reaguar Znj. Hoxha duke firmosur dhe më pas është kryer pagesa që  i ka risjellë sinjalin.

Kompanisë Digitalb prej kohësh ka përplasje dhe gjyqe midis aksionerëve në betejën që ka sjellë jo pak problem për kompaninë, e cila tashmë po vuan edhe nga problematika e heqjes dhe rikthimit të sinjalit ndaj klientëve të cilët e kanë parapaguar shërbimin e tyre, por që duhet të jenë viktima për përplasje të aksionerëve të Digitalbit./CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shpërthen Artan Hoxha: Vetëm futboll nuk shoh këtu, RTSH shet këlysh e merr qen

Publikuar

-

Nga

Gazetari i mirënjohur në Shqipëri për investigimet, Artan Hoxha, është njëkohësisht edhe ndjekës i madh i futbollit. Teksa në çdo televizion shqiptar po transmetohet nga një program i dedikuar për Europianin, Hoxha ka lënë komentin e tij për “Top Arenan” që transmetohet në “Top Channel”.

“Manushi thotë se është emision futboll. E çfarë të thotë vëllai? Mos ka dalë ndonjë sport i ri dhe nuk dimë gjë, se vetëm futboll nuk shoh këtu”, shkruan Hoxha. Ndërkohë më herët është lënë komenti edhe për “merkaton” e RTSH me rikthimin e Dritan Shakohoxhës: “RTSH punon me variantin e kundërt. Nuk ble këlysh dhe shet qen, por shet këlysh e blen qen”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Spanja duhet të presë ende për fitoren, barazon edhe ndaj Polonisë

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Polonisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshja mes tyre u mbyll me rezultat 1-1. Pjesa e parë filloi më mirë për spanjollët që patën më shumë raste dhe gjetën golin e epërsisë në minutën e 25’ kur realizoi Alvaro Morata. Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0.

Pjesa e dytë nisi furishëm për Poloninë, që gjeti golin e barazimit në minutën e 54’ me Robert Lewandowskin. Vetëm katër minuta më vonë në min e 58’ u akordua penallti për Spanjën, por nga pika e bardhë nuk arriti të realizoje Gerad Moreno.

Me këtë barazim, Spanja ka dy pikë pas dy ndeshjeve të para në Grupin E, ndërsa Polonia ka vetëm një pikë. Sa u përket çështjeve të kualifikimit, gjithçka do vendoset në ndeshjet e fundit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia barazon në miqësore me kampionët e Malit të Zi

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur në barazim 1-1, takimi miqësor mes Buduçnostit dhe Vllaznisë, i zhvilluar në Podgoricë. Një test ky i vlefshëm në prag të përgatitjeve për Ligën e Konferencave.

Ndeshja startoi në orën 20:00, teksa pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të vendasve. Në minutën e 5-të, Buduçnost, skuadra kampione e Malit të Zi, përfitoi nga një gabim i mbrojtësit të Vllaznisë, Bulatoviç, i afruar së fundmi në merkato, i cili i dhuroi një top malazezëve, që nuk falën, duke zhbllokuar miqësoren me anë të Mijoviç.

Pavarësisht përpjekjeve të shkodranëve, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 për kampionët e Buduçnostit. Në minutën e 67-të, ishte talenti Mehdi Çoba, i cili pas asistit të Arsid Krujës, dërgoi topin në rrjetë, duke vendosur baraspeshën.

Pavarësisht përpjekjeve të të dy skuadrave, ndeshja miqësore në minutat në vijim nuk prodhoi gola, duke u mbyllur kështu me rezultatin 1-1.

LEXO TE PLOTE