Connect with Us

Dashuria dhe puna/ Parashikimi i Paolo Fox për ditën e sotme

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Parashikimi i Paolo Fox për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e dielë për të gjitha shenjat

Dashi

Pavarësisht kësaj Hëne disonante, shenja juaj e zodiakut ka një vlerësim të mirë. Keni shumë vendosmëri dhe dëshirë të rishfaqeni dhe disa situata të pakëndshme së shpejti do të zgjidhen. Në një nivel profesional, dyshimet mbeten : shumë punë janë me kohë të pjesshme dhe disa Dashit madje kanë nevojë për të zgjidhur probleme të rëndësishme. Nga kjo pikëpamje, megjithatë, 2021 do t’ju sjellë lajme pozitive!

Demi

Edhe pse jeni shumë xheloz dhe posesiv, tani duhet të përpiqeni të shmangni vëzhgimin e realitetit në një mënyrë shumë të vështirë, kërkuese ose të përafërt , sepse ndonjëherë duke folur ju gjithashtu mund të zgjidhni një problem.Kjo fundjavë që vjen mund të sjellë disa dyshime për çiftet që kanë kaluar një krizë. Gjithashtu, është koha të mendojmë për të lënë diçka mënjanë.

Binjakët

Edhe pse shumë prej jush ndiejnë nevojën për të filluar një rrugë të re, mos mendoni se keni humbur diçka : jeta shpesh ofron ndryshime përpara mbylljes. Kjo është pikërisht ajo që mund të ju ndodhë në këtë periudhë dhe veçanërisht deri në pranverë. Këtë herë, megjithatë, ju vendosni rregullat e lojës dhe mbani frenat.

Gaforrja

Emocionalisht, nuk ndiheni shumë rehat, por jeni të vendosur të luftoni dhe të fitoni. Kjo ditë gjithashtu mund të shkaktojë disa shqetësime në mëngjes, por në përgjithësi shenja juaj e zodiakut ka një vlerësim pozitiv. Në fakt po përjetoni një situatë me përparësi të madhe, e cila gjithashtu do të jetë aktive gjatë javëve të ardhshme.

Dashuria në fund të muajit mund të jetë përsëri protagoniste . Ju nuk duhet të mendoni për të kaluarën: nëse ka pasur një mbyllje në ditët e fundit, ndoshta kjo është për shkak se keni kuptuar se keni dhënë shumë në këmbim të pak.

Luani

Sot duhet ta bëni të qartë se çfarë nuk shkon . Mes sot dhe nesër mund të përjetoni momente të trazimit të fortë ose në përgjithësi të zemëroheni sepse ata janë viktima të padrejtësive dhe ligësisë. Këshilla për ju është të jeni të kujdesshëm në miqësi dhe në dashuri : një person mund të mos jetë besnik ndaj jush ose ndoshta është dikush që po ju “sulmon” zemrën. Ju duhet të kontrolloni ngushtësinë e marrëdhënieve të caktuara.

Virgjëresha

Faza e organizimit që po përjetoni tani mund të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen . Dita e sotme është shumë interesante në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët, falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit ende të vlefshme. Dje keni pasur orë pozitive dhe kjo e enjte mund t’ju japë diçka më shumë: dilni përpara ! Ne po jetojmë në një periudhë të pasigurt, por nëse projektet tuaja janë cilësore dhe nëse keni një rezyme të mirë, mund të jeni të kënaqur. Dashuria mund të jetë përsëri e rëndësishme që nga dita e 21-të .

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox ju shtypeni nga një mijë mendime dhe keni nevojë për vëmendjen e të tjerëve . Shumë herë ju kërkoni këshilla nga ata që ju rrethojnë, sepse ju pëlqen të dëgjoni propozime të mira dhe sepse dëshironi të ndiheni rehatuar. Ju duhet të besoni më shumë në veten tuaj. Muajt ​​e fundit mund të kenë krijuar vështirësi në punë dhe në çifte, por nga mesi i dhjetorit shumë tensione mund të kapërcehen. Këshilla për tani është të mos vendosni shumë mish në zjarr.

LEXO EDHE:  Horoskopi kinez: 2019-a i takon shenjës së derrit

Akrepi

Në këtë moment ju mendoni se ka shumë nevojë për të rimarrë emocionet e humbura në të kaluarën . Pavarësisht guximit të madh që tregoni kur zemëroheni dhe kur bëheni veçanërisht agresivë, ju jeni njerëz shumë të brishtë dhe shpesh ngrini zërin për të fshehur këtë brishtësi. Ju jeni shumë të mirë dhe të gatshëm për të dhënë gjithçka. Kur në jetë keni marrë mashtrime, atëherë jeni mbyllur në vetvete. Prandaj, këshilla drejtuar atyre që nuk besojnë në dashuri është të mos humbin shpresën sepse Venusi do t’ju ndihmojë.

Shigjetari

Ju jeni në revoltë kundër vetvetes , ndoshta sepse mendoni se jeni bllokuar sepse gjithçka që filloi në pjesën e parë të vitit nuk shkoi mirë. Por 2021 do të të favorizojë. Falë disa planetëve në krah, do të jetë e vështirë të mos gjeni shpirtin e aventurës që ju veçon. Dite interesante.

Bricjapi

Kur i nënshtroheni disa privimeve, bëheni të zhytur në mendime, por kjo e enjte do t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje . Fatkeqësisht në këtë 2020 nuk ka shumë siguri, por në të gjitha mund të jetoni edhe me disa gjëra, sepse jeni njerëz veçanërisht të vëmendshëm. Disa nuk janë në gjendje të jetojnë ekonomikisht ose të bëjnë zgjedhje private, ndërsa ju gjithashtu mund ta bëni këtë sepse keni një qëndrueshmëri të shkëlqyeshme themelore. Nuk është rastësi që shumë vijnë për t’ju kërkuar këshilla!

Ujori

Kjo fundjavë ju sheh shumë të hapur për dashuri dhe këto ditë mund të jeni gjithashtu shumë të hapur për takime të reja. Gjëja e rëndësishme për ju është se marrëdhënia nuk është private, por që ju jep vlerë të shtuar si projekte që do të ndahen. Nëse e gjeni veten pranë një personi tepër problematik, i cili kufizon çdo veprim ose ide tuaj, ekziston rreziku që nga dita e 21-të të vendosni gjithçka përsëri në lojë.

Peshqit

Kjo fundjavë e ardhshme është shumë e rëndësishme për ju . Nëse ka pasur një pushim të madh në një marrëdhënie ose jeni me një person të largët që e doni, por që duket i shpërqendruar, diçka mund të rikuperohet . Në frakturat e pariparueshme, ne duhet të reflektojmë për atë që ka ndodhur, por gjithashtu të shikojmë drejt mundësive të reja që mund të jenë të rëndësishme në dhjetor.Fundi i Nëntorit ndihmon një rikuperim psikologjik, por ka pasur momente shqetësimi të rëndë në javët e fundit që duhet të përpiqeni t’i kapërceni vetë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 2 dhjetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 2 dhjetor 2020

Dashi

Ju kurrë nuk keni qenë të mirë në marrjen e urdhrave, veçanërisht nëse ato vijnë nga një epror. Por sot, ato vijnë për të mirën e përbashkët, ndaj do t’ju duhet t’i zbatoni. Në aspektin profesional, parashikohet një rritje në detyrë.

Demi

Një partner ose një mik i dashur me të cilin ndani mendimet tuaja më të thella mund t’ju bëjë një ofertë mjaft të çuditshme, por jashtëzakonisht të mrekullueshme. Për fat të mirë, është koha e përkryer për një aktivitet të tillë, ndaj mund ta pranoni atë.

Binjakët

Sot mendja juaj është e gatshme për romancë. Ju i doni të gjitha! Biseda të thella, kuptimplota, por dhe flirtim intensiv. Për fat të mirë, me planetët të rreshtuar në mënyrën si janë për momentin, ju jeni të favorizuar në këtë drejtim.

Gaforrja

Nëse mund të arrini të kaloni gjithçka që universi ka vendosur të hedhë drejt rrugës suaj për momentin, gjë që do të jetë shumë interesante, ju mund të kaloni gjithçka. Pavarësisht nëse është një figurë autoriteti, partner apo mik i mirë, do të bëni gjithçka që ata kërkojnë pa asnjë ankesë.

Luani

Sot do të ishte një ditë e mirë për të qëndruar i vetëm. Njerëzit mund të jenë paksa bezdisës dhe gjaknxehtësia mund të ndizet. Nuk ka kuptim të hysh në një argument të panevojshëm. Bëni lojë të sigurt duke shmangur personat që shkaktojnë nervozizëm.

Virgjëresha

Rutina juaj do të prishet seriozisht, por për të parën herë nuk do të mërziteni shumë për këtë. Kjo do të ndodhë për një arsye të mirë. Ndoshta është partneri juaj, një mik i mirë ose shefi juaj që e kërkon favorin. Kushdo qoftë ai, me të vërtetë ka nevojë për ndihmën tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që kanë alergji nga dashuria

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më “kokëderre” të zodiakut

Mos u përpiqni të fshihni ndjenjat nga ata njerëz që doni dhe që ju duan. Lajmi i mirë është se tani situata është shumë e mirë. Kjo do t’ju ndihmojë për nisjen e një marrëdhënieje të re sentimentale.

Akrepi

Ju mund të jeni akoma pak i irrituar për ngjarjet e së kaluarës, por në të vërtetë është koha që thjesht t’i harroni ato. Bëjani vetes këtë favor dhe vazhdoni përpara. Mbajtja e inateve vetëm ju dëmton. Jeta është shumë e shkurtër! Jetoni në të tashmen dhe shihni drejt së ardhmes.

Shigjetari

Sipas mendimit tuaj, jeta ka për qëllim të jetë një seri pushimesh të zgjatura. Nuk është se jeni i papërgjegjshëm. Në fakt, është një mënyrë e mirë për të tejkaluar problemet me të cilat përballeni herë pas here. Edhe sot do t’ju duhet të mendoni pozitivisht përballë sfidave.

Bricjapi

Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme. Vazhdoni derisa ta besoni absolutisht. ‘Fal, harro dhe vazhdo përpara’ duhet të jetë sot motoja juaj. Nëse përballeni me probleme në dashuri, largojeni energjinë negative nga vetja.

Ujori

Do t’ju duhet që sot të tregoni më shumë angazhim në vendin e punës. Nëse përballeni me ndonjë problem, kërkoni këshilla nga dikush. Në aspektin sentimental, gjithçka do të shkojë sipas planeve.

Peshqit

Vetëkontrolli nuk ka qenë kurrë lart në listën tuaj të cilësive që admironi te vetja. Përpiquni të tregoni pak përmbajtje me blerjet në internet që të mos dëmtoni plotësisht llogarinë tuaj bankare./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tërheqin si magnet/ Ky është tipari që iu bën më të veçantë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi

Femrat e Dashit mund të jenë të mrekullueshme: me tipare të theksuara dhe vetulla të errëta. Ato mund të kenë një fytyrë fëmijënore, por shikimi i tyre është sërish i mprehtë. Si një shenjë që sundohet nga Marsi, ato skuqen shpejt kur vendosen në siklet. Një këshillë për Dashin? Theksojini vetullat tuaja me një hark të bukur.

Demi

Femrat Dem janë njëkohësisht të forta dhe të buta. Kjo është një shenjë elegante dhe e rezervuar. Një përzierje midis feminilitetit dhe hijshmërisë. Qafa e tyre është elegante. Si një shenjë që drejtohet nga Venusi, kjo është e ndjeshme në aromë dhe prekje. Një këshillë për Demin? Tregoni bukurinë tuaj natyrale pa qenë e nevojshme të bëni tualet më shumë seç duhet.

Binjakët

Binjakët reflektojnë dinamizëm dhe energji! Personat që i kanë planetet në konstelacionin e Binjakëve vërtet që shkëlqejnë. Ata kanë sy të shndritshëm që ndjekin mendjet e tyre kurioze dhe të interesuara për çdo gjë. Këshilla jonë për Binajkët ? Plotësoni gjithmonë pamjen tuaj me diçka të shndritshme.

Gaforrja

Pamja e gaforreve është shumë femërore, me sy të mëdhenj, të ndjeshëm dhe si të përlotur. Gaforrja është e vetmja shenjë që përjashtohet nga hëna dhe këta njerëz mund të duken “si njeriu hënë” me një hundë me majë. Një këshillë për femrat e gaforres? Theksoni sytë tuaj të mrekullueshëm me hije gri.

Luani

Pamja e Luanit ngjan me atë të maces. Ato kanë një prerje dhe një stil flokësh të mrekullueshëm. Ato ecin me kokën lart me vetëpërmbajtje dhe siguri. Këshilla e bukurisë për luanin: mbajini flokët me më shumë volum.

Virgjëresha

Virgjëresha është e ëmbël dhe e vetmja nga të gjitha qeniet njerëzore që ngjan me shenjën e horoskopit. Virgjëresha ka tipare të qarta dhe të rregullta. Ajo është shenja e virtyteve duke qenë se personat që i përkasin kësaj shenje janë shumë femërore dhe të përmbajtura. Këshilla për virgjëreshat: mbajeni fytyrën e pastër, shmangni etiketimet si e çrregullt.

Peshorja

Peshorja e Venusit është një shenjë e qytetëruar. Ata dallohen veçanërisht për tiparet e fytyrës të rregullta dhe simetrike. I rrethuar nga planeti i bukurisë, peshoret kanë një prirje të natyrshme drejt modës dhe drejtësisë. Këshillë? Mos u sheqerosni shumë, mund të bëheni pak “të pisët”.

Akrepi

Sytë e akrepit janë të zjarrtë, pasi kjo shenjë është e rezervuar, e tërhequr, e fshehtë dhe që nuk duan të jenë në qendër të vëmendjes. Stili i tyre i bukurisë e reflekton këtë, me një përzierje të stileve të make-up, të tilla si sytë e nxirë. Aura e tyre natyrisht jep ndjenjën e privatësisë. Shikimi i tyre thotë: “Rrini mbrapa, derisa unë them se ju mund të vazhdoni… “Ata janë me trupa të fortë, të fshehtë dhe të fuqishëm. Këshillë për Akrepin? Qëndroni misterioze.

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit më me fat dhe ato më me pak fat gjatë vitit 2018

LEXO EDHE:  Shenja më e dashur e horoskopit/Zbuloni 10 karakteristika

Shigjetari

Moda e Shigjetarit ndryshon vazhdimisht duke qenë element i zjarrit. Ajo përfaqëson lëvizjen e pasionit në zodiak e cila i jep një shpirt aventurier dhe një shikim soditës. Ajo ka një pamje të vendosur. Ashtu si shigjetari ata mund të ngjajnë me kalin me fytyrën e gjatë dhe flokët bisht. Këshillë për këtë shenjë është që ata të ngadalësojnë pak. Të mendojnë dy herë përpara se të përplasin derën.

Bricjapi

Femra e bricjapit mund të duket e rezervuar, jo e ftohtë por serioze dhe konservative. Ato kanë një pamje stoike, me një stil të errët, të projektuar dhe një make-up gjithmonë të përshtatshëm. Ata nuk marrin shumë rrezik përsipër, kjo lidhet dhe me stilin e tyre të bukurisë. Këshillë për bricjapin? Shkëlqeni, qetësohuni dhe merrni një risk.

Ujori

Ujori është një karakter i pazakontë i zodiakut që duket jashtë mureve të estetikës. Ujorëve u pëlqen të jenë të ndryshëm, dhe shpesh mund të vijnë me një stil bukurie të veçantë. Ata kanë shpesh një fytyrë në formë zemre dhe një nofull të fortë. Mënyra e të veshurit thotë se ata janë jashtë çdo imagjinate. Këshillë për ujorin? Mos bëni asgjë të çuditshme, qëndroni të veçantë në mënyrën tuaj.

Peshqit

Peshqit janë një shenjë e ujit dhe si të tillë mund të kenë një pamje shumë të butë dhe të freskët dhe sy si të përlotur. Të lindurit e kësaj shenje kanë flokë të mrekullueshëm, të trashë, të shëndetshëm, me shkëlqim dhe të valëzuar.Me një mendje prej artisti, femrat e Peshqve janë të tërhequr pas stilit të bukurisë dhe modës që reflektojnë format e detit, me një gri të lehtë ose hijet e syve ngjyrë lejla. Këshilla për Peshqit: Të qëndrojnë të butë dhe të qetë. Mos u përpiqni të krijoni një mur midis jush, modës dhe kreativitetit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Financat/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e parë të Dhjetorit

Publikuar

-

Nga

Financat/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e parë të Dhjetorit

Dashi

Do të keni të ardhura nga një burim tjetër që nuk është puna juaj. Mbase java do t’iu surprizojë me dhurim nga dikush që nuk e prisnit.

Demi

Java do të jetë e favorshme për planifikimin dhe realizimin e punëve të ndryshme familjare. Faturat e parave në buxhetin e familjes do të lejojnë shpenzime për kënaqësi të vogla, blerje për pushime dhe më shumë.

Binjakët

Gjatë kësaj jave od të përballeni me pak vështirësi finaciare, që do të prekë më shumë ditët e para të javës. Në mesin e javës do të merrni një lajm të mirë përsa I përket një projekti të cilin keni kohë që e prisni.

Gaforrja

Këtë javë do të keni angazhime financiare në lidhje me të afërmit. Shpenzime urgjente ose të domosdoshme janë të mundshme, por gjithashtu mund të merrni para ose një dokument financiar në lidhje me to. Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, kjo javë do të mbahet mend me surpriza të ndryshme, të cilat ndoshta do të lidhen me paratë ose familjen tuaj.

Luani

Gjatë javës do të ketë një mundësi për të ardhura shtesë ose punë me kohë të pjesshme për ata prej jush që po e kërkojnë këtë.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të kërkoni mënyra për të fituar të ardhura shtesë ose për të siguruar familjen tuaj gjatë pushimeve në fund të vitit. Ju nuk do të humbni mundësi të tilla, kështu që gjithçka do të varet nga ambicia dhe dëshira juaj për të punuar. Do të duhet të planifikojnë shpenzimet e tyre mirë dhe me mençuri gjatë javës. Ekzistojnë disa blerje të rëndësishme për shtëpinë tuaj, makinën tuaj personale ose aktivitetin në të cilin merreni.

Peshorja

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit më me fat dhe ato më me pak fat gjatë vitit 2018

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat më “kokëderre” të zodiakut

Gratë peshore do të marrin informacione të rëndësishme ose interesante të një natyre financiare. Është  e mundur të merrni para përmes një dokumenti ose kontrate.

Akrepi

Këtë javë do të keni mundësinë të zgjidhni marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz të tjerë, të merrni para ose këshilla financiare që janë të rëndësishme për ju. Në përgjithësi, punët tuaja financiare këtë javë nuk parashikojnë mirë për surpriza të pakëndshme.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë planet tuaja do të lidhen me zhvillimin e çështjeve dhe interesave tuaja financiare. Ju po hyni në një muaj kur do të keni nevojë për më shumë të ardhura ose më shumë stabilitet, kështu që vëmendja juaj do të përqendrohet në zhvillimin e burimeve të vjetra ose të reja të të ardhurave.

Bricjapi

Mund të përjetoni zhgënjim me një blerje për shkak të cilësisë së dobët ose funksionalitetit të pamjaftueshëm sipas nevojave tuaja. Faturat e parave të gatshme do të vijnë kryesisht nga puna ose përmes një institucioni financiar.

Ujori

Java sjell më shumë shpenzime për gjëra të ndryshme që lidhen me shtëpinë ose njerëzit e afërt, por gjithçka do të jetë e planifikuar mirë dhe e realizuar pa shumë vështirësi.Kjo do të jetë një javë e mbara për shitjen e pasurive të patundshme ose të pasurive të tjera.

Peshqit

Do të jeni në gjendje të arrini ose të ruani stabilitetin financiar. Të ardhurat e reja nuk përjashtohen në buxhetin tuaj.Mund të ketë një problem ose angazhim shtesë në lidhje me një dokument financiar ose pagesë, por ju do të jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje të shpejtë. Kjo do të jetë një javë e mbara për zgjidhjen e dokumenteve financiare dhe bankare dhe kontratave./ CNA.al

LEXO TE PLOTE