Connect with Us

Telashet nuk i ndahen Kukësit, dy futbollistë infektohen me COVID-19

Sport

Telashet nuk i ndahen Kukësit, dy futbollistë infektohen me COVID-19

Publikuar

-

Tersi nuk i ndahet Kukësit. Pasi skuadra bojkoti dje stërvitjen për shkak të vonesës së pagave, verilindorët humbasin për ndeshjen e nesërme me Teutën dy futbollistët Godberg Kuper dhe Mehdi Hetemaj. Të dy lojtarët janë infektuar me koronavirus.

Edhe zëdhënësi i klubit Erjon Allaraj rezultoi pozitiv në testin e fundit për COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi në faqen zyrtare.

Situata te nënkampionët e Shqipërisë bëhet akoma më e vështirë pasi përveç problemeve të brendshme, skuadrës i shtohen dhe mungesat e dy lojtarëve dhe teknikut Skënder Gega, i cili vazhdon të jetë me koronavirus.

NJOFTIMI I KUKËSIT

Futboll Klub Kukësi njofton se dy futbollistët Godberg Barry Cooper e Mehdi Hetemaj dhe zëdhënësi Erjon Allaraj kanë rezultuar pozitiv me Covid 19.

Prej ditësh, futbollistët dhe zyrtari kanë shfaqur simptoma dhe janë vetëizoluar në shtëpi duke shmangur kontaktet me pjesën tjetër të skuadrës teksa në tamponët e kryer, kanë rezultuar të prekur nga COVID19.

Futbolli Klub Kukësi iu uron shërim të shpejtë dhe iu bën thirrje të gjithëve të respektojnë protokollet dhe të qëndrojnë të sigurt!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Cuadrado shërohet nga COVID-19m gati ndaj Napolit

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Juventusit, Juan Cuadrado është shëruar nga COVID-19. Kolumbiani në dy testimet e fundit ka rezultuar negativ,

Tani lojtari do t’i bashkohet skuadrës në stërvitje dhe do përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme në Superkupën e Italisë kundër Napolit.

Komunikata e Juventusit:

Juan Cuadrado duke ndjekur protokollin në dy kontrollimet e fundit ka dal negativ në rezultatet e COVID-19. Lojtari do i bashkohet stërvitjes gjatë ditës dhe do përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme”, shkruhej në komunikatë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rey Manaj drejt rikthimit në Itali, dy klubet e njohura në garë

Publikuar

-

Nga

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj është i lidhur me rikthimin në Seria A.

Sulmuesi kërkohet nga Crotone, skuadër që synon përforcime në sulm dhe shpreson për mrekullinë që të largohet nga zona e rrezikshme.

Sipas ekspertit te merkatos, Gianluca di Marzio, edhe Pescara e Seria B ka shprehur interesim për shqiptarin.

Manaj momentalisht është te ekipi i dytë i Barcelonës, mirëpo ende s’ka pasur mundësinë të bëjë debutimin në ekipin e parë, vetëm disa herë është ftuar në stërvitje me ekipin e parë.

Kujtojmë, se Manaj edhe më herët ka bërë paraqitje në Seria B, pra 12 sosh duke realizuar dy herë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Gati katër sfidat e javës të 15-të, të gjitha ekipet publikojnë formacionet zyrtare

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të ngrejë sot siparin me 4 sfidat interesante që janë planifikuar të zhvillohen në orën 13:45.

Transfertë delikate për kryesuesit e Vllaznisë, që do të jenë mysafirë në Ballsh, përballë Bylisit të trajnerit Dovedan. Përballje tepër interesante pritet të jetë dhe ajo që do të zhvillohet në Krujë mes Teutës dhe Kastriotit.

Ndërkohë në 2 sfidat e tjera, Kukësi dhe Laçi vijnë si favoritë në letër, teksa do të kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive, respektivisht përballë Apolonisë dhe Skënderbeut.

FORMACIONET ZYRTARE:

APOLONIA-KUKËSI

Apolonia: Harizaj, Sota, Agiare, Repaj, Omeri, Smaçi, Jeboah, Haxhiu, Zaimaj, Levendi, Gjata. Trajner: Fabrizio Kamarata
Kukësi: Xhika, Kotobelli, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Taipi, Limaj, Ibraimi, Peposhi, Gavazaj, Mateus Leiria. Trajner: Rraman Hallaçi

LAÇI-SKËNDERBEU

Laçi: Sherri, Selmani, Ignjatovic, Obanor, Marku, Lukas Ramos, Lushkja, Mazrekaj, Musta, Xhixha, Harmon. Trajner: Shpëtim Duro.
Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Bajrami, Sadriu, Zguro, Taipi, Douna, Dumfour, Mara, Pusi, Mensah. Trajner: Gentian Liço

KASTRIOTI-TEUTA

Kastrioti: Hidi, Neziri, Bojom, Çela, Rami, Nuriu, Deliaj, Mehmeti, Moraesh, Rezi, Devid Da Silva. Trajner: Ramazan Ndreu
Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini

BYLISI-VLLAZNIA

Bylis: Qirko, Ymeralilaj, Stojanoviç, Hadroj, Janku, Ujka, Garsia, Ndreca, Lorran, Mehmetllari, Beji. Trajner: Vlejko Dovedan.
Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Jonuzi, Marku, Imeri, Dilaver, Ardit Hoxhaj. Trajner: Thomas Brdariç

LEXO TE PLOTE