Connect with Us

Përgatituni për një vit super të mbarë/ Shenjat më me fat të horoskopit për 2021

Horoskopi

Përgatituni për një vit super të mbarë/ Shenjat më me fat të horoskopit për 2021

Publikuar

-

Përgatituni për një vit super të mbarë/ Shenjat më me fat të horoskopit për 2021

Sipas astrologjisë, 2021-shi në përgjithësi do të jetë një vit i mbarë dhe ndoshta kjo qasje optimiste po shfaqet tek yjet, që në muajt nëntor-dhjetor 2020.
Të gjitha shenjat do të përfitojnë nga mirësia e yjësisë gjatë kësaj periudhe, por për katër shenja në veçanti jeta romantike do të lulëzojë.

Në gjysmën e fundit të dhjetorit, disa ndikime të mëdha astrologjike mund të sjellin një hov emocionues në jetën tuaj personale. Nga data 15 dhjetor deri më 8 janar, Afërdita do të hyjë në shenjën aventureske të Shigjetarit. Kjo do të na japë një ndjenjë lirie në seks dhe dashuri.

Demi

Demi do të ketë Afërditën në shtëpinë e tetë të tabelës astrologjike për gjithë sezonin e festave. Kjo pjesë e tabelës ndikon për mirë mbi seksin, intimitetin dhe bashkimin me një person tjetër.

Luani

Gjatë festave të fundvitit, Luanët do të kenë Afërditën në shtëpinë e tyre të pestë të takimeve, kënaqësive, krijimtarisë dhe gjetjes së dashurisë së vërtetë. Jupiteri me fat gjithashtu do të hyjë në shtëpinë e tyre të shtatë, të marrëdhënieve të përkushtuara, për pjesën më të madhe të vitit të ardhshëm.

LEXO EDHE:  Horoskopi i Paolo Fox për ditën e fundit të muajit Gusht/ Lexojini me kujdes këshillat e astrologut

Peshorja

Nëse jeni një Peshore, bëhuni gati të merrni një dhuratë të hershme të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri nga yjet. Sipas Semos, Jupiteri i shtrirë dhe Saturni i guximshëm do të hyjnë në shtëpinë e pestë të Peshores, atë të romancës, krijimtarisë dhe dashurisë dhe njerëzit e kësaj shenje mund të kenë një takim të rëndësishëm në 21 dhjetor.

Shigjetari

Afërdita do të hyjë në Shigjetar fiks në kohë për pushimet e fundvitit. Të gjithë tashmë e duan shenjën tuaj, kështu që ju nuk e keni problem të tërhiqni partnerë të mundshëm, por sipas Semos, “magnetizmi dhe joshja juaj” do të jenë edhe më intensive nga mesi i dhjetorit deri në fillim të janarit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Qesh apo qan?/ Si e përjetoni dehjen sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Qesh apo qan?/ Si e përjetoni dehjen sipas shenjës tuaj të horoskopit

Dashi

Dashi, ju thjesht doni të argëtoheni kur pini, por ideja juaj e “argëtimit” ka tendencë të bëhet pak më e rrezikshme kur e teproni me pijen. Në kohën që jeni në të vërtetë të dehur, nuk jeni në gjendje të merrni vendime të zgjuara. Sigurisht, kjo nuk ju ndalon të bëni diçka argëtuese dhe të bindni veten se në të vërtetë jeni të zgjuar.

Demi

Demi, pirja dhe ngrënia shkojnë krah për krah për ju, nuk mund ta keni njërën pa tjetrën! Kjo është arsyeja pse ju jeni shenja e zodiakut që gjithmonë sugjeron të kapni një fetë pica ose një burger para se të gjithë të kthehen në shtëpi. Sigurisht, ju gjithmonë mbani disa ushqime të shijshme në frigoriferin tuaj, në rast se nuk porosisni diçka nga jashtë.

Binjakët

Personaliteti juaj i dyfishtë ju fut në më telashet kur jeni të dehur. Ju jeni lloji i personit që kur dehet është i lumtur, pastaj i trishtuar, pastaj i zemëruar, pastaj i mërzitur, pastaj i lumtur përsëri,  të gjitha brenda harkut të disa orëve. Mund të jetë vërtet e vështirë të përcaktosh se çfarë personaliteti keni.

Gaforrja

Pirja ju bën shumë emocionues. Këto emocione mund të jenë pozitive si lumturia ose eksitimi ose mund të jenë negative si të qara ose zemërimi. Sinqerisht, gjithçka varet nga mënyra juaj e mendimit në kohën kur filloni të pini. Padyshim, nëse po luftoni me të dashurën tuaj para se të dilni për të pirë, do të jeni në një mendim negativ, ashtu si do të ishit më të lumtur nëse do të kalonit një ditë të mrekullueshme para se të pinit.

Luani

Luani, ju në të vërtetë nuk keni një filtër kur jeni i dehur, prandaj nuk është për t’u habitur që më shumë se disa njerëz janë të detyruar të fyhen kur filloni të deheni shumë. Sigurisht, është gjithashtu tronditëse që më shumë njerëz nuk bëjnë më shumë sesa thjesht rrotullojnë sytë nga ju kur bëheni të çrregullt.

Virgjëresha

Virgjëresha, ju jeni një tjetër shenjë e zodiakut që vlerëson ndershmërinë dhe hapjen në shumicën e situatave, por kur jeni i dehur është e pavlerë. Kur pini, keni tendencë të dilni më shumë nga guaska juaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i Paolo Fox për ditën e fundit të muajit Gusht/ Lexojini me kujdes këshillat e astrologut

LEXO EDHE:  Dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 18-24 Maj 2020

Peshorja, ju pëlqen gjithçka me moderim; është ajo që ju mban të arsyeshëm. Kur pini, keni vetëm disa pije para se të kaloni në ujë dhe disa ushqime. Ju vërtet përpiqeni të jeni të mirë kur jeni duke festuar me miqtë.

Akrepi

Akrepi, ju jeni një shenjë e zodiakut mjaft e ruajtur; nuk ju pëlqen të ndani detaje intime në lidhje me jetën tuaj personale sepse ndiheni sikur personi i vetëm që duhet të dijë gjithçka për ju jeni ju. Thënë kjo, kur filloni të pini, filloni të bëheni më të papërmbajtur, gjë që çon vetëm tek ju që flisni për gjëra që nuk duhen thënë.

Shigjetari

Si dikush që i pëlqen të provokojë njerëzit dhe të hapë mendjen për biseda të thella, ju jeni goxha keq duke i bërë këto gjëra argëtuese kur jeni të dehur.

Bricjapi

Bricjapi, sa herë që pini ndiheni sikur jeni personi më inteligjent në dhomë. Ndoshta është për shkak se preferoni të pini bourbon, konjak dhe uiski (në vend se të pini tequila ose vodka), por ka diçka në lidhje me ju që shndërrohet në një gjë të njohur pasi të keni pirë më shumë se disa pije. Jo gjithmonë është e keqe, por kur është e keqe, është e tmerrshme.

Ujori

Ashtu si keni një kohëmatës shoqëror kur jeni me miqtë, Ujori, gjithashtu keni një kohëmatës kur bëhet fjalë për sa mund të pini me miqtë. Ju jeni lloji i personit që preferon shumë të pijë në shtëpi sepse mund të shikoni një film dhe të hani pak ushqim të shijshëm gjatë pirjes, të gjitha pa pasur nevojë të vishni këpucë ose pantallona.

Peshqit

Dehja është një nga mënyrat tuaja të preferuara për t’i shpëtuar pak realitetit dhe për t’u çmendur. Në fakt mund të jesh shumë argëtues kur je i dehur, por kjo nuk do të thotë se nuk je edhe pak budalla./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e mërkurë për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e mërkurë për të gjitha shenjat

Dashi

Këtë të Mërkurë ju mendoni se ka tensione për t’u zgjidhur. Kushtojini vëmendje veçanërisht nëse ka të kaluar ose situata që nuk i keni sqaruar në të kaluarën, sepse për disa javë gjithçka do të fillojë të lëvizë në një nivel astrologjik, por ajo që ka lindur deri më tani duhet rregulluar! Kjo është arsyeja pse duhet të kemi kujdes edhe nga polemikat.

Demi

Këto ditë ndjeni se diçka po mungon në dashuri! Është e qartë se kjo varet nga rrethanat: nëse një histori ka lindur kohët e fundit nuk jeni i bindur ose keni të bëni me një person të largët. Nëse keni një histori për një kohë të gjatë, megjithatë, ka momente të distancës fizike ose mendore që peshojnë. Dhe përsëri, nëse jeni beqar duket se dëshironi edhe disa mundësi. 2021 do të jetë një vit në të cilin duhet të heqësh dorë nga diçka që nuk vlen më dhe të “pastrosh” jetën tënde.

Binjakët

Të mërkurën dhe të enjten, janë ditë më të fytshme pësa i përket parave. Ndoshta ky është pikërisht problemi: ky kundërshtim i Mërkurit tregon një situatë nga pikëpamja ekonomike dhe praktike ende te papërcaktuar! Sidoqoftë, pritet një 2021 i rëndësishëm dhe atëherë mund të mendoni se doni ta filloni nga e para. Në çdo rast, suksesi nuk mungon dhe ndër të tjera kjo ditë arrin të zgjidhë edhe disa probleme të vogla personale. Mos harroni se dashuria është gjithmonë e rëndësishme në jetën tuaj, edhe nëse ka parasysh të tjera tani. Nëse ka mungesë parash në çifte të martuar ose bashkëjetues, është normale që ekziston ndonjë dyshim!

Gaforrja

Kur jeni të dashuruar, kur ndjeni se jeta po ju buzëqesh, futni optimizëm te njerëzit përreth jush! Në të njëjtën kohë, kur gjërat nuk po shkojnë mirë, atëherë edhe njerëzit përreth jush vuajnë, sepse nuk jeni gjithmonë në gjendje të shprehni atë që dëshironi. Dallimi midis këtyre muajve të fundit të vitit 2020 dhe 2021 qëndron pikërisht në faktin se më në fund do të jeni në gjendje të jeni vetvetja. Kjo ditë e mërkurë flet për një situatë astrologjike mjaft tërheqëse: mos harroni se Afërdita është e favorshme për dashurinë. Emocionet në progres.

Luani

Në këto ditë nuk ka nevojë të kërkoni premtime për jetën: ju jeni aq të përqendruar në çështjet ekonomike dhe në punë saqë gjithçka tjetër zë vendin e dytë! Kjo Venus në kundërshtim flet mbi të gjitha çështjet familjare, mosmarrëveshjet nuk kanë mbaruar. Pavarësisht nga momentet serioze që po përjetojmë të gjithë, ky mund të jetë një muaj që jep diçka në një nivel praktik sipas horoskopit Paolo Fox. Disa kompensime mund të arrijnë deri në fund të Dhjetorit.

Virgjëresha

Ju jeni shumë i hutuar, i lodhur: kini kujdes që ky 2020 është gjithmonë një vit i rëndësishëm, do të jetë gjithashtu në 2021, ka edhe nga ata që kanë bërë hapa përpara dhe janë hequr qafe nga një barrë, por keni ndjerë një agjitacion të fortë që nga e hëna . Dhe kur ndjeni këtë agjitacion të madh, duhet të përpiqeni të flisni, të lëshoni avull , por meqenëse jeni një person që shpesh përpiqeni të shmangni argumentet, polemikat dhe thashethemet, mund të mbeteni me një ankth të madh të pashprehur brenda jush. Çfarë të bëni për të liruar veten? Ndoshta një shëtitje e thjeshtë, pak sport, përpiquni të argëtoheni: natyrisht, është e rëndësishme të përballeni me probleme, por ka edhe ditë si kjo kur duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​buzëqeshjes!

Peshorja

Ju keni një dëshirë të madhe për të hequr qafe një të kaluar që peshon! Shpesh kjo e kaluar mund të përfaqësohet nga njerëz të paqartë dhe situata pune. Nëse keni një punë që ju intereson, kini kujdes nga njerëzit që mund të jenë duke vozitur kundër jush. Është sikur nuk i besoni aspak gjykimeve të një personi të caktuar ndaj jush. Kini kujdes nga ata që buzëqeshin dhe pastaj kur ktheni shpinën ata sillen ndryshe. Me pak fjalë, ka situata të paqarta dhe sot i nxjerr në pah ato. Humori juaj mund të ndikohet nga diçka e gabuar!

LEXO EDHE:  Horoskopi i Paolo Fox për ditën e fundit të muajit Gusht/ Lexojini me kujdes këshillat e astrologut

LEXO EDHE:  Horoskopi 29 Qershor 2016

Akrepi

Ju nuk keni pse të hiqni dorë nga dashuria edhe sepse është pak si erëzat e jetës! Venusi është i favorshëm dhe kjo është një ditë që lind edhe me një Hënë të mirë. Kjo është një kohë kur, megjithatë, nuk mund të dilni nga polemikat që mund të jenë të një lloji të njohur, ekonomik. Dhe nga ky këndvështrim ju po përpiqeni të qëndroni të qetë për të mos u zemëruar! 2021 do të sjellë një mbyllje: disa gjëra nuk do të mund të vazhdojnë më në të njëjtën mënyrë!

Shigjetari

Ju jeni shumë i fortë, edhe sepse Dielli ka hyrë në shenjën tuaj : është koha për ditëlindje, është gjithashtu koha për të rivlerësuar Merkurin dhe Marsin që janë në aspekt të mirë, dhe përfaqësojnë veprimin mendor, idenë, ndërtimin, thirrjen dhe disponueshmëria! Pra, kur je i disponueshëm dhe optimist për jetën, fati ndihmon automatikisht! Këto ditë do të jetë shumë e vështirë për një projekt që të mos rifillojë: ka edhe mundësi të mira për të ardhmen, emocione, dashuri, gjithçka mund të rilindë. Mund të keni probleme vetëm nëse keni një histori prej vitesh që nuk funksionon më, sepse mund të jeni duke përjetuar një dëshirë tjetër paralelisht.

Bricjapi

Kjo ditë e mërkurë lë pak për të dëshiruar sepse Hëna është e kundërt. Për disa prej jush, 2020 ishte ende një vit i suksesshëm. Ky është një vit që ju ka lejuar të pjekni disa gjëra që keni bërë më parë, por tani nuk doni të bëni. Sigurisht, kjo gjithmonë varet nga burimet personale, por në këtë fund të vitit 2020 ju prapë mund të keni diçka. Në këtë të Mërkurë keni pak fytyrë të gjatë.

Ujori

Ky është një moment disi i veçantë, i hutuar. Me Marsin, Diellin dhe Merkurin aktiv, ka shumë ide, ka shumë konfuzion, por mbi të gjitha një siguri: së shpejti gjërat do të ndryshojnë! Ju nuk doni të vazhdoni situata të caktuara në të njëjtën mënyrë: nëse prej vitesh keni përsëritur një situatë të caktuar, madje edhe të një lloji pune apo dashurie, ose ndryshoni në dysh ose ndryshoni vetëm! Aspekti inovativ dhe revolucionar i këtyre planetëve është i pabesueshëm. Ju gjithashtu mund të filloni nga gjëra të vogla: të ndryshoni mobilje, të ndryshoni shtëpi, deri në gjëra më të rëndësishme, të ndryshoni strukturën e jetës tuaj, punën, detyrat, ndërrimet.

Peshqit

Ju duhet të sqaroni çështjet e dashurisë : për fat të mirë kjo ditë arrin të japë ca grintë, edhe sepse nuk mund të mendoni gjithmonë për gjithçka që nuk funksionon! Ju nuk jeni një person që dini të jetoni sipërfaqësisht, por ndonjëherë duhet të jeni pak më fatalist. Sidomos në këtë fundjavë të ardhshme, horoskopi Paolo Fox ju këshillon të vazhdoni atë që ju pëlqen pa shumë probleme. Nëse duhet të bëni një zgjedhje të dashurisë, nëse ndoshta mendoni se nuk do të kapërceni një problem, mos u dekurajoni sepse horoskopi juaj po rritet dhe gjithashtu ju lejon të heqni qafe shumë ngarkesa të panevojshme, madje edhe për të kryer projekte të reja. Përgjigjet e para do të arrijnë nga gjysma e dytë e dhjetorit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 2 dhjetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 2 dhjetor 2020

Dashi

Ju kurrë nuk keni qenë të mirë në marrjen e urdhrave, veçanërisht nëse ato vijnë nga një epror. Por sot, ato vijnë për të mirën e përbashkët, ndaj do t’ju duhet t’i zbatoni. Në aspektin profesional, parashikohet një rritje në detyrë.

Demi

Një partner ose një mik i dashur me të cilin ndani mendimet tuaja më të thella mund t’ju bëjë një ofertë mjaft të çuditshme, por jashtëzakonisht të mrekullueshme. Për fat të mirë, është koha e përkryer për një aktivitet të tillë, ndaj mund ta pranoni atë.

Binjakët

Sot mendja juaj është e gatshme për romancë. Ju i doni të gjitha! Biseda të thella, kuptimplota, por dhe flirtim intensiv. Për fat të mirë, me planetët të rreshtuar në mënyrën si janë për momentin, ju jeni të favorizuar në këtë drejtim.

Gaforrja

Nëse mund të arrini të kaloni gjithçka që universi ka vendosur të hedhë drejt rrugës suaj për momentin, gjë që do të jetë shumë interesante, ju mund të kaloni gjithçka. Pavarësisht nëse është një figurë autoriteti, partner apo mik i mirë, do të bëni gjithçka që ata kërkojnë pa asnjë ankesë.

Luani

Sot do të ishte një ditë e mirë për të qëndruar i vetëm. Njerëzit mund të jenë paksa bezdisës dhe gjaknxehtësia mund të ndizet. Nuk ka kuptim të hysh në një argument të panevojshëm. Bëni lojë të sigurt duke shmangur personat që shkaktojnë nervozizëm.

Virgjëresha

Rutina juaj do të prishet seriozisht, por për të parën herë nuk do të mërziteni shumë për këtë. Kjo do të ndodhë për një arsye të mirë. Ndoshta është partneri juaj, një mik i mirë ose shefi juaj që e kërkon favorin. Kushdo qoftë ai, me të vërtetë ka nevojë për ndihmën tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 18-24 Maj 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi 29 Qershor 2016

Mos u përpiqni të fshihni ndjenjat nga ata njerëz që doni dhe që ju duan. Lajmi i mirë është se tani situata është shumë e mirë. Kjo do t’ju ndihmojë për nisjen e një marrëdhënieje të re sentimentale.

Akrepi

Ju mund të jeni akoma pak i irrituar për ngjarjet e së kaluarës, por në të vërtetë është koha që thjesht t’i harroni ato. Bëjani vetes këtë favor dhe vazhdoni përpara. Mbajtja e inateve vetëm ju dëmton. Jeta është shumë e shkurtër! Jetoni në të tashmen dhe shihni drejt së ardhmes.

Shigjetari

Sipas mendimit tuaj, jeta ka për qëllim të jetë një seri pushimesh të zgjatura. Nuk është se jeni i papërgjegjshëm. Në fakt, është një mënyrë e mirë për të tejkaluar problemet me të cilat përballeni herë pas here. Edhe sot do t’ju duhet të mendoni pozitivisht përballë sfidave.

Bricjapi

Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme. Vazhdoni derisa ta besoni absolutisht. ‘Fal, harro dhe vazhdo përpara’ duhet të jetë sot motoja juaj. Nëse përballeni me probleme në dashuri, largojeni energjinë negative nga vetja.

Ujori

Do t’ju duhet që sot të tregoni më shumë angazhim në vendin e punës. Nëse përballeni me ndonjë problem, kërkoni këshilla nga dikush. Në aspektin sentimental, gjithçka do të shkojë sipas planeve.

Peshqit

Vetëkontrolli nuk ka qenë kurrë lart në listën tuaj të cilësive që admironi te vetja. Përpiquni të tregoni pak përmbajtje me blerjet në internet që të mos dëmtoni plotësisht llogarinë tuaj bankare./CNA.al.

LEXO TE PLOTE