Connect with Us

“France Football” e anuloi, por Levandovski merr dhuratë… “Topin e Artë”

BundesLiga

“France Football” e anuloi, por Levandovski merr dhuratë… “Topin e Artë”

Publikuar

-

Robert Levandovski zhvilloi një sezon të suksesshëm, teksa ia doli të fitojë gjithçka me Bajernin, duke e merituar pa diskutim “Topin e Artë”, por në fund diçka e tillë nuk ndodhi.

“France Football” që jep këtë çmim, vendosi ta anulojë “Topin e Artë” për këtë vit, me justifikimin se nuk ka qenë një vit i zakonshëm nga pandemia. Shumë i zhgënjyer nga kjo ishte sulmuesi i polak, i cili padyshim do ishte fituesi i këtij çmimi.

Megjithatë për ta ngushëlluar disi sulmuesin, kanë menduar shokët e tij te Polonia. Këta të fundit i kanë bërë një dhuratë te kombëtarja Levandovskit, ku shfaqej një kopje e “Topit të Artë”, për shkak se nuk iu dha ai origjinali.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Bayerni shkatërron Shalken, thellon distancën me ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Bayern Munichu ka fituar bindshëm në transfertë ndaj Schalke 04. “Bavarezët” ishin dominues nga minuta e parë dhe fituan me rezultat të thellë 0-4.

Ishte Thomas Muller që pas asistimit të Kimmich zhbllokoi shifrat (33′). Golin e dyte e shenoi Lewandowski, ndersa asistues prapë ishte Kimmich (54′).

Nderkaq, në fundin e ndeshjes doli prapë Muller që shënoi për fitoren 0 – 3 (88′). Dhe për fitoren bindëse pas dy minutave realizoi Alaba (90′).

Me këtë fitore, Bayerni mban distancën në kreun e tabelës me 42 pikë, 7 me shume se Leipzig, ndersa  Schalke në fund me vetëm shtatë pike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ish-sulmuesi i Milanit i befason të gjithë, transferohet te…

Publikuar

-

Nga

Tashmë është zyrtare, Klas-Jan Huntelar rikthehet tek Shalke.

Ish-sulmuesi i Milanit, u transferua tek Ajaksi tri vite gjysëm më parë tek klubi i Ajaksit, dhe sot u zyrtarizua duke u rikthyer përsëri tek klubi i Gelsenkirshenit.

Sulmuesi holandez 37-vjeçar ka firmosur një kontratë deri në fundin e këtij sezoni dhe do të mbajë fanellën me numën me numër 21.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Në Spanjë e bëjnë fakt të kryer/ Alaba në qershor vishet me të bardha

Publikuar

-

Nga

David Alaba dhe Real Madrid duket se do të bashkohen në muajin qershor. Ky është lajmi më i fundit që vjen nga prestigjiozja Marca, e cila është pranë madrilenëve.

Austriakut i përfundon kontrata me Bajern Mynih dhe kështu me parametër zero do të kalojë në Spanjë, atje ku do të firmosë një kontratë katërvjeçare me 11 milionë euro në sezon. Për Alabën interesoheshin edhe shumë klube të tjera, por dëshira e lojtarit ka qenë Real Madrid.

Ndërkohë, me 28-vjeçarin, Real Madrid përfiton një futbollist polivalent duke qenë se Alaba mund të luaj në qendër dhe në krah të mbrojtjes, por ai gjithashtu adaptohet më së miri edhe në mesfushë.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: