Connect with Us

E thonë studiuesit/ Njerëzit që punojnë natën kanë më shumë gjasa të vuajnë nga kjo sëmundje

Shëndeti

E thonë studiuesit/ Njerëzit që punojnë natën kanë më shumë gjasa të vuajnë nga kjo sëmundje

Publikuar

-

E thonë studiuesit/ Njerëzit që punojnë natën kanë më shumë gjasa të vuajnë nga kjo sëmundje

Punëtorët në turnin e natës kanë rreth një të tretën më shumë të ngjarë të zhvillojnë astmë të moderuar deri të rëndë krahasuar me njerëzit që punojnë në orët e ditës, sipas një studimi të ri.

Studiuesit në Britani shpjeguan se puna në një turn natë mund të luajë me orën e brendshme të trupit dhe është e lidhur me një rrezik në rritje për çrregullime të ndryshme metabolike, sëmundje kardiovaskulare dhe kancer. Pra, në studimin e ri, ata mblodhën të dhëna për gati 287,000 njerëz të renditur në Biobank të MB midis 2007 dhe 2010.

Krahasuar me njerëzit që punonin orar të rregullt zyre, punëtorët me turne kishin më shumë të ngjarë të ishin burra, duhanpirës dhe të jetonin në zona urbane dhe lagje të varfëra. Ata gjithashtu pinë më pak alkool, fjetën më pak orë dhe punuan më gjatë.

Rreth 5% e të gjithë pjesëmarrësve kishin astmë dhe gati 2% kishin simptoma të moderuara deri te ato të forta, thanë studiuesit të udhëhequr nga Dr. Hannah Durrington i Universitetit të Mançesterit, në Angli. Pas llogaritjes së moshës, seksit dhe një sërë faktorësh të tjerë të rrezikut, punëtorët në turnin e natës patën një rritje prej 36% të shanseve për të pasur astmë të moderuar deri të rëndë, krahasuar me ato që punonin në orar normal të zyrës, zbuluan studiuesit.

LEXO EDHE:  I dinim të vërteta,por këto aksioma mbi shëndetin paskan qenë legjenda urbane

Gjithashtu, shanset e “fishkëllimës” së rrugëve të frymëmarrjes ishin 11% në 18% më të larta midis punëtorëve të ndërrimit të natës, dhe shanset e funksionit më të dobët të mushkërive ishin rreth 20% më të larta tek njerëzit që punonin ndërrime të përhershme të natës.Grupi i Durrington theksoi se studimi nuk mund të përcaktojë shkakun dhe pasojën, dhe tregon vetëm për një shoqatë. “Sidoqoftë, është e besueshme që mosvendosja cirkadiane të çojë në zhvillimin e astmës,” teorizuan autorët. “Implikimet e shëndetit publik të gjetjeve tona janë potencialisht të gjera, pasi që të dy punimet në ndërrim dhe astma janë të zakonshme në botën e industrializuar”.Raporti u botua në internet në 16 nëntor në revistën Thorax.Rreth një në pesë njerëz në botën e zhvilluar punojnë ose me ndërrime të përhershme ose me rotacion natën, më shpesh në industri shërbimesh ose fabrika, vunë në dukje autorët e studimit në një njoftim për shtyp të një reviste.

Dr. Len Horovitz është një specialist i mushkërive në Spitalin Lenox Hill në Neë York City. Ai nuk ishte i përfshirë në studim, por tha se gjetjet e tij ishin “konfuze nga fakti që kishte shumë duhanpirës në këtë grup”, dhe pirja e duhanit mund të rrisë shumë rrezikun për astmë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Lajm i mirë për ata që kanë kaluar Covid-in/ Alimehmeti publikon studimin e fundit

Publikuar

-

Nga

Lajm i mirë për ata që kanë kaluar Covid-in/ Alimehmeti publikon studimin e fundit

Mjeku i njohur epidemiolog, Ilir Alimehmeti ka ndarë një lajm të mirë me ndjekësit në rrjetet sociale, sa i përket atyre personave që kanë kaluar Covid.

Ai thotë se, bazuar te Agjencia Italiane e Medikamenteve, ata që e kanë kaluar koronavirusin kanë nevojë vetëm për një vaksinë dhe jo me parë se 6 muaj nga kalimi i covidit.

“Lajme te mira miqte e mi! Agjencia Italiane e Medikamenteve (AIFA) shprehet zyrtarisht se ata qe e kane kaluar Covidin kane nevoje vetem per nje vaksine dhe jo me pare se 6 muaj nga kalimi i covidit. Ky vendim shkon ne linje me te gjitha parimet imunologjike, pra qe ata qe e kane kaluar semundjen jane goxha te mbrojtur nga virusi” shkruan Alimehmeti në rrjetet sociale./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Këtë 8 mars dedikoja shëndetit

Publikuar

-

Nga

Këtë 8 mars dedikoja shëndetit

8 Marsi, Dita Ndërkombëtare e Gruas është dita që që çdo vit i dedikohet historisë së grave, duke nënvizuar evenimentet dhe arritjet kryesore të tyre ndër shekuj, por në të njëjtën kohë synon të promovojë dhe të rrisë më tej ndërgjegjësimin për të drejtat e grave kudo në botë me qëllim arritjen e statusit të mundësive të barabarta për to në të gjitha sferat e jetës.

Tema e kësaj Dite Festive për vitin 2021 është zgjedhur të jetë: #ChooseToChallenge#ZgjidhTeSfidosh – sepse prej sfidave vjen ndryshimi. Ne të gjithë mund të zgjedhim të sfidojmë dhe të luftojmë  paragjykimet dhe pabarazinë gjinore. Le të kontribuojmë të gjithë në krijimin e një bote gjithëpërfshirëse, prandaj zgjidh sot të Sfidosh.

Krahas mirënjohjes dhe respektit që kjo Ditë evokon për të gjithë nënat, bashkëshortet, motrat,vajzat tona po aq e rëndësishme është edhe të kujdesemi për mirëqënien dhe shëndetin e tyre në çdo ditë të vitit sepse shëndeti i gruas është shumë i rëndësishëm për shoqërinë sepse është i lidhur drejtpërdrejt  me shëndetin dhe mirëqënien e fëmijëve, familjes dhe të komunitetit në tërësi.

Gratë kanë evoluar shumë ndër shekuj dhe po kështu ka evoluar edhe mënyra e jetesës së tyre drejt të jetuarit të tyre sa më shëndetshëm. Mjafton të përmendim faktin që në vitet 1900, jetëgjatësia e një gruaje ishte rreth 50 vjeç, ndërkohë në mijëvjeçarijn e fundit jetëgjatësia është rritur shumë, duke shkuar rreth mbi 70 vjeç, numër ky që vjen në rritje vit pas viti. Një ndër sloganët e famshëm dhe të njohur thotë “Gra të shëndetshme / Botë e shëndetshme”, slogan që mishëron më së miri rolin e rëndësishëm që gruaja luan në shoqëri.

LEXO EDHE:  Avokado/ Vlerat, përdorimet dhe përfitimet që i sjell shëndeti

LEXO EDHE:  Pandemia e koronavirusit, mund të shkaktojë një pandemi të ankthit tek miliona njerëz

Kujdesi për veten dhe shëndetin e Gruas është investimi që ato bëjnë për të ardhmen e tyre dhe të të dashurve të tyre, prandaj sot më shumë se kurrë sidomos edhe në kohët e vështira që gjithë bota po përjeton si pasojë e pandemisë nga COVID-19 kujdesi ndaj shëndetit duhet të jetë prioritet maksimal.

Kjo është edhe arsyesja që Spitali Hygeia nën moton “Gjithçka për Shëndetin e Gruas” kërkon të përcjellë edhe këtë 8 Mars te të gjithë gratë shqiptare mesazhin se “Një Grua e shëndetshme = Familje & Komunitet i Shëndetshëm”.

Në kuadër të Festave 7 & 8 Mars, gjatë gjithë muajit Mars, Spitali Hygeia ja dedikon këtë muaj Shëndetit të Gruas, duke ofruar Paketën e Kontrollit me çmimin ofertë 7.000 lekë, paketë ku përfshihen ekzaminimet si më poshtë vijon:

  • Vizitë Gjinekologjike
  • Eko Gjinekologjike
  • Pap-test
  • Mamografi

Spitali Hygeia: 04 23 90 000

www.hygeia.al

Facebook:@hygeia.hospital.tirana

Instagram: #spitalihygeiatirane

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Kanceri i gjirit/ A është qumështi një faktor rreziku?

Publikuar

-

Nga

Kanceri i gjirit/ A është qumështi një faktor rreziku?

Kanceri i gjirit tani ka kapërcyer kancerin e mushkërive si kanceri më i diagnostikuar në botë , dhe si shkaku kryesor i vdekjeve të lidhura me kancerin për gratë në shumë vende. Ndërsa gjenetika sigurisht që mund të rrisë rrezikun e sëmundjes, për shumicën e grave faktorët e jetesës, të tilla si alkooli ose mbipesha, janë ndikime më të mëdha në zhvillimin e kancerit të gjirit. Tani, dy studime të ndara, të dyja të botuara në vitin 2020, kanë identifikuar qumështin e lopës si një faktor tjetër të mundshëm të rrezikut për kancerin e gjirit.

Studimi i parë, i cili shqyrtoi 33,780 gra suedeze që nga viti 1997, zbuloi se rreth 300 mililitra qumësht lope në ditë (ekuivalenti i një turi të madh) rriti rrezikun e kancerit të gjirit me rreth një të tretën krahasuar me gratë që nuk pinin qumësht. Studimi i dytë , nga SH.B.A., shqyrtoi 52,795 gjatë një periudhe prej gati tetë vjetësh dhe zbuloi se gratë që pinin rreth 300 mililitra qumësht në ditë kishin një rrezik 50% të rritur për kancerin e gjirit krahasuar me ato që pinin shumë pak qumësht.

Të dy studimet zbuluan se rreziku ishte kryesisht i kufizuar në gratë pas menopauzës që zhvilluan një lloj kanceri të gjirit të stimuluar nga estrogjeni,i quajtur kancer gjiri pozitiv i receptorëve të estrogjenit. Nuk kishte rrezik të rritur të llojeve të tjera të kancerit të gjirit që mbështeten në faktorë të tjerë të rritjes (të tilla si kanceri i gjirit HER2 pozitiv ).

Por për shkak të dizajnit të tyre, studimet mund të konkludonin se ekzistonte një lidhje midis konsumit të qumështit dhe kancerit të gjirit ata nuk mund të provonin se pirja e qumështit shkaktoi kancer. Autorët e studimeve morën parasysh shkaqe të tjera të njohura të kancerit të gjirit që mund të kenë shpjeguar rezultatet e tyre, të tilla si mosha e gruas kur ajo kishte periudhën e saj të parë dhe menopauza, dhe konsumin e alkoolit. Por autorët ende nuk mund të zbritnin plotësisht të gjitha shpjegimet e tjera të mundshme për gjetjet e tyre. Pra, sa i rëndësishëm është qumështi si shkak i këtij lloji të kancerit të gjirit?

Për të kuptuar pse qumështi i lopës mund të rrisë rrezikun e kancerit të gjirit pozitiv në receptorët estrogjen, është e rëndësishme të shikojmë studime biologjike, të cilat mund të na ndihmojnë të shohim se cilët mekanizma po ndodhin në trup. Qumështi i lopës përmban natyrshëm stimulues për rritjen dhe ndarjen e qelizave. Këto stimulues veprojnë në trup duke ngritur nivelet e një faktori rritjeje të quajtur IGF1 (faktori i rritjes 1 i ngjashëm me insulinën). Studimet tregojnë se te njerëzit, këto nivele të ngritura të IGF1 janë të implikuara fuqimisht në rritjen e rrezikut të kancerit të gjirit, e cila mund të jetë arsyeja pse pirja e qumështit lidhet me rrezik më të madh .

Interesante, produktet e qumështit të thartuar (kos dhe djathë) nuk rritën rrezikun e kancerit të gjirit në asnjë prej studimeve të mëparshme. Kjo mund të jetë sepse kosi dhe djathi nuk rrisin nivelet e IGF1 në trup. Kjo mund të jetë sepse faktorët stimulues të IGF1 të pranishëm në qumësht humbasin gjatë prodhimit të djathit dhe kosit. IGF1 nuk rrit rrezikun e kancerit të gjirit më vete. Përkundrazi, aftësia e saj për të stimuluar rritjen e qelizave zmadhohet shumë nga estrogjeni. Kjo mund të shpjegojë pse në dy studimet, konsumi i lartë i qumështit rriti rrezikun për kancer gjiri pozitiv në receptorë të estrogjenit, por jo për llojet e tjera. Mund të ndodhë që si estrogjeni ashtu edhe IGF1 janë të nevojshëm që qelizat e gjirit të bëhen kanceroze dhe kjo mund të ndodhë vetëm në qelizat që i përgjigjen estrogjenit si dhe IGF1.

LEXO EDHE:  Avokado/ Vlerat, përdorimet dhe përfitimet që i sjell shëndeti

LEXO EDHE:  I dinim të vërteta,por këto aksioma mbi shëndetin paskan qenë legjenda urbane

Faktorë të tjerë të rrezikut

Si qumështi, ka dhe shumë faktorë të tjerë që rrisin rrezikun për kancer të gjirit dhe gjithashtu veprojnë duke rritur nivelet e IGF1 ose estrogjenit në trup. Obeziteti ngre nivelet e IGF1 dhe estrogjenit tek gratë pas menopauzës. Dhe një menarkë e hershme, një menopauzë e vonë dhe pirja e alkoolit të gjitha rrisin kohëzgjatjen dhe sasinë e ekspozimit të qelizave të gjirit ndaj estrogjenit.

Meqenëse shumë faktorë rreziku ndikojnë në nivelet e estrogjenit dhe IGF1, është shumë e thjeshtë të tregosh gishtin e fajit për kancerin e gjirit vetëm në një ushqim, siç është qumështi. Shumë faktorë duhet të merren parasysh. Kjo mund të ndihmojë në shpjegimin pse, për shembull, Belgjika, Hollanda dhe Luksemburgu zënë tre vendet kryesore në botë për incidencën e kancerit të gjirit. Konsumi i qumështit është i lartë në Holandë, por nuk është veçanërisht i lartë në Belgjikë ose Luksemburg. Dhe ndërsa normat e mbipeshes për gratë në këto vende janë të larta, ato sigurisht që nuk janë më të lartat në botë. As konsumimi i alkoolitveçanërisht e lartë. Pra, ndoshta është bashkimi i shumë faktorëve të rrezikut që ngrenë nivelet e estrogjenit dhe IGF1 që kontribuojnë në shfaqjen veçanërisht të lartë të kancerit të gjirit në vendet e Beneluksit.

Është po aq e rëndësishme të merren parasysh faktorët mbrojtës. Aktiviteti fizik ul rrezikun e kancerit të gjirit dhe përmirëson mbijetesën në pacientët me kancer të gjirit, dhe kjo lidhet me uljen e niveleve të IGF1 . Dieta mund të mbrojë gjithashtu nga nivelet e ngritura të estrogjenit dhe IGF1. Disa ushqime përmbajnë substanca të quajtura fitoestrogjene që bllokojnë veprimin e estrogjenit. Për shembull, vaji i ullirit ekstra i virgjër është një burim jashtëzakonisht i pasur. Kjo gjithashtu mund të shpjegojë pjesërisht pse gratë që hanë një dietë mesdhetare (e cila tradicionalisht nuk përfshin qumësht lope) janë në një rrezik më të ulët të kancerit të gjirit . Pra, ndërsa qumështi i lopës mund të jetë një faktor rreziku për kancerin e gjirit, ai vepron së bashku me shumë faktorë të tjerë të rrezikut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE