Connect with Us

E rëndë/ Humb jetën fëmija i parë nga Covid në Shqipëri

Kronika

E rëndë/ Humb jetën fëmija i parë nga Covid në Shqipëri

Publikuar

-

E rëndë/ Humb jetën fëmija i parë nga Covid në Shqipëri

Humb jetën nga koronavirusi fëmija i parë në Shqipëri.

Mësohet se foshnja 16 muajshe, pak ditë më parë ishte shtruar në reanimacion. Raportohet se foshnja me iniciale A.K dhe është nga qyteti i Durrësit. Fëmija ka pësuar një hemoragji dhe prej ditësh ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Një ditë më parë u raportua se, në Pediatrinë e QSUT-së ndodhen 10 të mitur të shtruar, pasi janë infektuar nga koronavirusi./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Grabiti institucionin e dhënies së kredive në Tiranë/ Identifikohet autori 21 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i vjedhjes së filialit të një institucioni për dhënie kredisë tre ditë më parë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.1 në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.4, bënë të mundur identifikimin dhe shpalljen në kërkim të shtetasit K. Ç., 21 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas dyshohet si autor i dyshuar i vjedhjes së filialit të një institucioni për dhënie kredisë me datë 23.01.2021 si dhe si autor i vjedhjes së një farmacie me datë 21.01.2021.

LEXO EDHE:  Foshnja 10 muajshe peshon sa një fëmijë 9 vjeçar

LEXO EDHE:  Foto-Aksident i rëndë në Durrës/ Humb jetën 13-vjeçari

Ndërkohë po punohet për kapjen dhe shoqerimin e këtij shtetasi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shisnin kokainë nëpër lagjet e Tiranës/ Arrestohen dy persona

Publikuar

-

Nga

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të punës së pandërprerë për kapjen e personave që qarkullojnë me lëndë narkotike apo merren me shpërndarjen e tyre dhe të personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore që janë shpallur në kërkim, pas një pune hetimore disamujore, organizuan dhe finalizuan operacionin e koduar “Klienti”.

Si rezultat u bë arrestimin në flagrancë i shtetasve:

•B. S.(Z)., 35 vjeç, i shpallur në kërkim për llogari të DVP Dibër, për veprat penale “Vrasja me paramendim” mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.

•A. A., 33 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi B. S.(Z)., me anë të lidhjeve të tij shoqërore siguronte sasi të mëdha lënde narkotike të llojit kokaine, të cilën ia jepte më pas shtetasit A. A., që ta shiste në doza të vogla, te klientë të ndryshëm në qytetin e Tiranës, me sasi nga 100 gramë deri në 1 kg, kundrejt vlerës 45 euro për gram.

LEXO EDHE:  Ndërron jetë ish-drejtori i Hekurudhave, Genc Alizoti

LEXO EDHE:  Foto-Aksident i rëndë në Durrës/ Humb jetën 13-vjeçari

Në vendin e quajtur “21 Dhjetori”, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtyre shtetasve, u gjet një sasi me rreth 800 gramë lëndë narkotike kokainë, e cila u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku 1 aparat celular dhe një automjet që autorët e përdornin për shpërndarjen e lëndës narkotike.

Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U ekzekutua me 5 plumba në Greqi/ Viktima pjesë e bandës së Çoles

Publikuar

-

Nga

U ekzekutua me 5 plumba në Greqi/ Viktima pjesë e bandës së Çoles

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja e 27-vjeçarit Mario Metaj, mbrëmë në Greqi.

Mësohet se viktima është emër i njohur për autoritetet greke por sidomos për blutë e Vlorës në Shqipëri.

27 vjeçari rezulton në listën e personazheve problematik të bandës së Çolës ku në vitin 2012 është arrestuar për një sërë grabitjesh.

Në vitin 2010 u grabit një bankë në qytetin bregdetar në kërcënimin e armës, ku një nga autorët e arrestuar ishte dhe Metaj. Nga operacioni “Sfida 2” në atë kohë ranë në pranga edhe shtetasit Nardi dhe Joni Idrizi, të dy vëllezër të arrestuar 2 vite pas ngjarjes.

Ndërsa falë bashkëpunimit ndërkombëtar me strukturat e policisë së Greqisë, është bërë i mundur ekstradimi i shtetasit të shpallur në kërkim Mili Veliko, i cili u akuzua për vjedhje me armë, të kryer në bashkëpunim. Më 26 gusht 2012 bashkë me Metajn u vu në pranga edhe Armando Likaj.

LEXO EDHE:  Mosha është thjesht një numër/ Këto janë shenjat e horoskopit që nuk plaken kurrë

LEXO EDHE:  3 momentet emocionuese kur fëmijët e artistëve kënduan këngët e prindërve të tyre

Sipas policisë në atë kohë, arrestimi i këtyre shtetasve është kryer pasi nga hetimet ka rezultuar se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në 10 raste, nën kërcënimin e armëve dhe të maskuar, kanë vjedhur disa pika karburantesh, një kazino dhe bankën.

Emrat e mësipërm janë cilësuar rreth një dekadë më parë si anëtarë të bandës së re të Çoles, ku dikur bënte pjesë Zani Çaushi, i dënuar me burgim të përjetshëm. Dyshohet se përveç lidhjeve të afërta me ish-anëtarët e bandës së Çolës, disa nga personazhet e grupit ku bënte pjesë Metaj, mbanin edhe kontakte telefonike me të dënuarit që vuanin privimin e lirisë në burgje.

 

LEXO TE PLOTE