Connect with Us

Digjet një banesë në mes të Korçës/ Tre zjarrfikëse në luftë me flakët

Kronika

Digjet një banesë në mes të Korçës/ Tre zjarrfikëse në luftë me flakët

Publikuar

-

Shkrumbohet nga flakët vila 3-katëshe në Fier

Një shtëpi private në Korçë është përfshirë mbrëmjen e sotme nga flakët.

Mësohet se banesa dy-katëshe ndodhet në afërsi të Muzeut Arkeologjik, pas Katedrales së qytetit.

Nga informacionet paraprake, raportohet se flakët kanë mbuluar banesën, ndërsa nuk dihet nëse ka persona të lënduar.

Dyshohet se banesa ka shpërthyer në flakë për shkak të pakujdesisë, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar tre zjarrfikëse, të cilat po luftojnë me flakët.

LEXO EDHE:  Tabaku nxjerr bllof Veliajn/ Për shkollën “Sami Frashëri” nuk po bëhet asnjë gram punë

Sakaq, pritet që policia të hedhë më shumë dritë mbi ngjarjen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kush është viktima e atentatit në Vlorë/ Zbardhet e shkuara e errët

Publikuar

-

Nga

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit. Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Zbulohet identiteti i viktimës së të shtënave me armë në Orikum  të Vlorës.

Raportohet se nga të shtënat me armë ka mbetur i vdekur Benjamin Bezhani. Ai ka marrë disa plumba teksa ka qenë duke udhëtuar me makinën e tij.

Autorët e paidentifikuar kanë qëlluar me armë drejt tij dhe janë larguar nga vendngjarja, ndërsa raportohet se Bezhani është një person i njohur për policinë.

Viktima, rreth 27 vjeç, ka qenë i dënuar më parë dhe ka vuajtur dënimin në Itali.

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen“, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Kërcënohet me jetë agjentja e krimeve

LEXO EDHE:  Gazetari zbulon superaksionin sekret të Policisë në Elbasan

Ndërkaq, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtënat me armë ndaj një makine/ Dyshohet për atentat me një viktimë

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë në Velipojë/ Dyshohet për të plagosur

Dalin detajet e para nga të shtënat me armë në aksin Orikum Llogara, në Dukat –Fushë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se bëhet fjalë për një atentat ndaj një makine, ku dyshohet se ka mbetur viktimë një person.

Mësohet se një person ka qëlluar drejt një makine mbi 10 herë me armë, ndërsa autori është larguar nga vendngjarja.

LEXO EDHE:  Ekzekutohet kryebashkiaku dhe gruaja e tij/Ja ku ka ndodhur ngjarja

LEXO EDHE:  Gazetari zbulon superaksionin sekret të Policisë në Elbasan

Ende nuk dihen shkaku i këtyre të shtënave dhe identiteti i viktimës, sakaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë/ Dyshohet për të plagosur

Publikuar

-

Nga

Atentat në Vlorë/ Qëllohet një person, dyshohet se ka ndërruar jetë

Disa të shtëna me armë zjarri kanë tronditur mbrëmjen e sotme në Dukat të Vlorës, ku dyshohet se ka të plagosur

Është qëlluar në drejtim të një makine dhe dyshohet se ka një të plagosur por ende  nuk është e konfirmuar.

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një atentat apo ndonjë përplasje me armë që ka ardhur si pasojë e një konflikti të çastit.

Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Vrasja e dy të rinjve/ Zbardhet dëshmia e babait të Danjel Pepajt: Djalin ma rrahën, pati një ngatërresë

LEXO EDHE:  Vrasja e dy të rinjve/ Zbardhet dëshmia e babait të Danjel Pepajt: Djalin ma rrahën, pati një ngatërresë

Vijon…

 

LEXO TE PLOTE