Connect with Us

De Biazi mesazh për Shqipërinë: Uroj që të bëni…(VIDEO)

Kombëtare

De Biazi mesazh për Shqipërinë: Uroj që të bëni…(VIDEO)

Publikuar

-

Ish-trajneri i Shqipërisë Xhani De Biazi ka dërguar një mesazh për FSHF-në në kuadër të kursit të përgatitësve atletik që do të mbahet në muajin dhjetor.

Nëpërmjet një videomesazhi, trajneri aktual i Azerbajxhanit theksoi se sot e ka të pamundur të mos ketë në krah një përgatitës atletik.

Në fund, ai vlerësoi përgatësin atletik te kombëtarja kuqezi Luixhi Febrarin, ndërsa motivoi ekipin tonë për të ardhmen.

Mesazhi i Xhani De Biazit
Përshëndetje të gjithë miqve mi shqiptarë!

Mësova se FSHF-ja ka organizuar një kurs për përgatitësit atletik, që është një figurë e rëndësishme në panoramën futbollistike botërore. Kur nisa karrierën si trajner, bëja në të njëjtin kohë dhe përgatitësin atletik dhe ka qenë një ekspereiencë që më ka shërbyer shumë. Sot nuk do të punoja pa një përgatitës atletik.

Proçesi i zhvillimit të futbolli dhe konkretisht i futbollit shqiptar kalon përmes vlerësimit të punës tuaj, të përgatitësve atletik.

Prandaj, uroj që me ndihmën e FSHF-së që ka organizuar këtë kurs dhe me ndihmën e mikut tim Xhixhi (Luixhi Febrari), një person i besueshëm dhe tepër i aftë të bëni një përgatitje sa më të mirë.

Ju përqafoj dhe gjithmonë Forca Shqipëria!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Gafa e rëndë, Manaj nuk shënon me portën bosh

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj ka qenë ditën e sotme në fushë për ndeshjen që Barcelona B luante në transfertë ndaj Gimnastic. Rezultati nuk ishte i mirë për blaugranët e sulmuesit të kombëtares duke qenë se u mposhtën me rezultatin 3-1.

Por, përshtypje ka bërë edhe një episod që përfshin Manajn, i cili në minutën e 51 të fraksionit të dytë humbi një rast të pastër shënimi. Me portën e boshatisur, futbollisti shqiptar nuk arriti të devijonte në rrjetë sferën, duke e dërguar shumë larg kuadratit.

Një rast që solli dëshpërim te tijtë të cilët mund të rihapnin takimin, por mundësia e shpërdoruar ishte fatale. Megjithatë, në botën e futbollit, edhe emrat më të njohur kanë gabuar raste flagrante si Manaj.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Paraqitje mbreslënëse, Broja surprizon me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Armando Broja i cili shkëlqeu me Viteshen e tij në sfidën e djeshme ndaj Emenit në transfertë ai realizoi një gol dhe dhuroi një assist.

19-vjeçari i cili është në pronësinë e Çelsit u shfaq i lumtur nga kjo paraqitje dhe theksoi se edhe pse u rikthye nga dëmtimi ai nuk kishte aspak diferencë nga të tjerët:

“Jam shumë i lumtur të luaj përsëri. Nuk është e thjeshtë. Ka një ndryshim shumë të madh, pasi stërvitesha veçmas, qëndroja në shtëpi, ndërsa sot isha në fushë.

Pavarësisht se vij nga një dëmtim, cilësia ime nuk ka shumë diferencë me lojtarët e tjerë. E përsëris edhe një herë, jam shumë i lumtur.

Tanane më dha një pas të mirë dhe unë shënova. Unë bëra më të mirën time. Rikthimi në formë? Rëndësi ka që unë jam rikthyer në fushë dhe jam me fat.”,përfundoi Broja.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sulmuesi shqiptar mbylli sezonin para kohe, Myrto Uzuni i jep kurajo: Kokën lart vëlla

Publikuar

-

Nga

Indrit Tuci pësoi një lëndim të rëndë në ligamentet e gjurit duke mbyllur sezonin me Lokomotivën e Zagrebit. Shkalla e dëmtimit është e rëndë, aqsa djaloshi kuqezi nuk do mundë të shmangë dot një operacion.

Në lidhje me lëndimin e Tucit, ka reaguar edhe Myrto Uzuni. Beratasi e ka pasur bashkëlojtar Tucin te Lokomotiva, ndërsa në rrjetet sociale mbështet sulmuesin. “Kokën lart. Kthehu më i fortë vëlla i vogël”, shkruan Uzuni në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE