Connect with Us

Andi Lila: Do kallëzoj penalisht Bashkinë e Kavajës…

Sport

Andi Lila: Do kallëzoj penalisht Bashkinë e Kavajës…

Publikuar

-

Ish-futbollisti i kombëtares, Andi Lila, aktualisht një nga kandidatët për deputet në qytetin e Kavajës, u përfshi në një incident në vendin e quajtur “Fusha e Vjetër” në qytetin e tij të lindjes.

Andi po jepte një intervistë për karrierën e tij si futbollist, e cila fillimisht kishte nisur në shtëpinë e prindërve të tij, më pas në qendër të qytetit, me qëllim promovimin e vlerave të qytetarëve kavajas, e në pjesën e fundit u pozicionua te fusha, si vendi ku nisi karriera e tij si futbollist.

Në këtë moment, një djalë i quajtur Aldo, i cili prezantohet si drejtori i sporteve të bashkisë, i shoqëruar me një polic bashkiak, i kërkon ish-futbollistit të ndërpresë intervistën, pasi ai tanimë ishte pozicionuar në krahun e kundër politik me ato të bashkisë. Këtyre zhvillimeve, Andi i dha përgjigje në një bisedë për emisionin “Shqipëria Live”, ku ishte dhe i ftuar.

Ish-futbollisti e cilësoi si të turpshme të gjithë incidentin e ndodhur dhe shtoi se ka nisur procedurat për të kallëzuar penalisht Bashkinë e Kavajës. Ndër të tjera ai theksoi se mendon se ka dhënë kontribut të mjaftueshëm për vendin, sa të lejohet të japë intervista në çdo terren e fushë të Shqipërisë.

“Këto ditë nuk kam qenë mirë. Unë nuk dola nga stadiumi i Beogradit, por në stadiumin e qytetit tim. U largova sepse nuk doja që gjendja të agravonte. Më kanë ardhur shumë telefonata, gjej rastin t’i falenderoj. Përshtypja më e madhe është që gjej një lloj sigurie, që shumë njerëz që janë pozicionuar në krahun tjetër politik më ka mbështetur.

Unë do i shkoj deri në fund nga ana ligjore. Nuk dua që të agravohet situata, dje u përdhosën artistët, sot futbollistët. Në ditët në vazhdim do të nis një procedurë ligjore. Unë përveçse një futbollist, jam dhe kryetari i sindikatës së futbollistët, ne kemi avokatët më të mirë dhe do të hartojmë. Është diktaturë t’i mbyllësh gojën tjetrin.

Nuk ishte problemi tek stadiumi, problemi ishte që je demokrat dhe duhet të ikësh nga fusha. Jo vetëm Sokol Cikalleshi, por kushdo qoftë nuk duhet të largohet asnjeri, kjo është diktaturë. Një televizion më kërkoi një intervistë dhe me interes e pranova. Pjesa e parë ishte në shtëpinë time, ku unë jam rritur. Më pas në qendër të qytetit ku po promovoja vlerat e qytetit.

Dhe pjesa e tretë ishte fusha ku unë kisha nisur hapat e para si futbollist. E para, normalisht është shumë shumë e ulët. E para punës kur bën një gabim për herë të parë dhe herën e dytë që dëshiron ta mbulosh atë gabim quhet faj. Sa i përket atyre fëmijëve që i kam shpërqendruar, unë atyre fëmijëve i kam shpërndarë kupa, sepse ato na shohin si idhuj. Ne i mëshojmë dhe nuk dalim të themi që gabuam dhe kërkojmë falje. Jam një djalë nga Shqipëria besoj që kam pasur unë disa kontribute për këtë vend dhe meritoj të jap intervistë në çdo stadium e terren”, u shpreh Lila.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ “Shko te nëna jote, gomar i vogël!”, Lukaku nuk kursen ofendimet ndaj Ibras: Të b****a ty dhe gruan tënde!

Publikuar

-

Nga

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu Lukaku. Futbollisti belg është acaruar në maksimum me kundërshtarin kuqezi, i cili e ka provokuar me fjalë me të rënda. Por, dhe belgu nuk i kursehet në kundërpërgjigjet fyerëse.

Gjithçka nisi pas një faulli të kapitenit të Milanit, Alesio Romanjoli kundër Lukakut. Sulmuesi belg u nervozua me ndërhyrjen e italianit, ndërsa më pas është kapur me fjalë me Ibrahimoviçin në minutën e 44-rt.

Edhe pas mbylljes së pjesës së parë, të dy futbollistët e kanë vazhduar debatin me Lukakun që ka këmbëngulur deri në tunel, ndërsa Ibrahimoviç largohet i qetë. Të dy u ndëshkuan me karton të verdhë.

“Vazhdo bëj ritualet vudu prej m**i me mamin tënd, gomar i vogël! Shko te mamaja jote!” i drejtohet Ibrahimoviç Lukakut i drejtohet Ibrahimoviç Lukakut.

“Flasim më vonë! Mos më qesh para meje! Të b****a ty dhe gruan tënde! Flet për nënën time?!, i kthehet i nervozuar Lukau, i cili e ndjek deri në hyrje të tunelit.

Në pjesën e dytë, Ibrahimoviç u largua pasi mori kartonin e dytë të verdhë për faull ndaj Aleksandër Kolarovit. Lukaku barazoi në minutën e 70-të nga penalltia.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Derbi dramatik, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Publikuar

-

Nga

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për Kupën e Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku u përfshinë në një përplasje të ashpër në fundin e pjesës së parë, ndërkohë që suedezi la kuqezinjtë me 10 lojtarë pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 58-të.

Për sa i përket ndeshjes, Milani kaloi i pari në avantazh me Ibrën, në minutën e 31-të, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, ndërkohë që në fragmentin e dytë të lojës, Lukaku dhe Eriksen përmbysën rezultatin. Fillimisht belgu realizoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 71-të, ndërkohë që Eriksen, shndërroi në gol një goditje dënimi në të 97-tën.

Vlen të theksohet fakti se u akorduan 10 minuta shtesë, pasi loja u ndërpre për disa minuta në pjesën e dytë, teksa gjyqtari Valeri u zëvendësua për shkak të një problemi muskulor.

LIVE: INTER-MILAN 2-1

Lukaku 72′ (p), Eriksen 97′ / Ibrahimoviç 31′


LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia nuk ndalet në merkato, arrin akordin me një lojtar cilësor

Publikuar

-

Nga

Pas dështimit me Klodian Gjinon, kryesuesit e Vllaznisë kanë gjetur mesfushorë në Malin e Zi. Bëhet fjalë për futbollistin Milosh Kaleziç, i cili së fundmi ishte pjesë e OFK Titograd në kampionatin malazez, ku numëron 17 paraqitje, dhe 1 gol të shënuar.

Mësohet se palët kanë arritur akordin, teksa prezantimi pritet të vijë ditën e nesërme.  Gjatë karrierës së tij, 27-vjeçari është aktivizuar edhe me Buduçnost, Mogren, Grbalj, Samorin, Iskra, Sloboda Tuzla dhe Petrovaç. Me afrimin e Kaleziç mesfusha e shkodranëve duke e kompletuar.

 

LEXO TE PLOTE