Connect with Us

Infektimi i Hysajt me COVID-19, zbuloni çfarë ka bërë trajneri Gatuzo

Seria A

Infektimi i Hysajt me COVID-19, zbuloni çfarë ka bërë trajneri Gatuzo

Publikuar

-

Elseid Hysaj ishte mungesa e madhe e ndeshjes së djeshme mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. I ndaluar nga COVID-19, futbollisti e ka parë këtë sfidë i izoluar në banesën e tij në Shkodër, ky ka shkuar me shpejtësi sapo ka marrë vesh se kishte rezultuar pozitiv ndaj testit të COVID-19. Një situatë për të cilën në Itali raportojnë se ka lënë shumë të pakënaqur Napolin.

Klubi italian në javët e kaluara kishte vendosur në izolim të plotë futbollistët për të evituar infektime por ka parë se si Hysaj, me të dalë nga izolimi në klub për t’iu bashkuar kombëtares shqiptare, është infektuar menjëherë. Sipas “Il Mattino”, italianët kishin pasur që në fillim dyshimet e tyre nëse duhej të lejonin apo jo Hysajn t’i bashkohej kombëtares e tashmë kanë parë se si futbollisti do t’u mungojë për të paktën 10 ditët e ardhshme.

Megjithatë, ekziston edhe frika për situatën e tij shëndetësore dhe kjo ka shtyrë trajnerin Gatuzo që ta telefonojë personalisht lojtarin e kombëtares shqiptare për të mësuar për gjendjen e tij shëndetësore. Hysaj ka bërë të ditur vetë se është asimptomatik dhe është në pritje që tamponët ta nxjerrin negativ, që të udhëtojë përsëri drejt Italisë për t’iu ribashkuar Napolit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E BUJSHME/ Arrihet marrëveshja, Allegri ulet në stolin e ekipit të njohur

Publikuar

-

Nga

Massimiliano Allegri pritet të ulet në stolin e Romës teksa raportohet se tashmë është arritur marrveshje me një kontratë rreth 5 milionë euro në sezon.

Allegri njihet si një trajner që luan lojë sulmuese dhe sipas asaj që raporton Calciomercato, ai ishte kontaktuar nga Chelsea dhe Napoli.

Trajneri italian i ka kthyer mbrapa që të dyja klubet, duke u thënë se ai tashmë ka një marrëveshje me Romën dhe se brenda disa ditësh do të jetë trajner i Romës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Interi tentoi Dzekon, ja reagimi i Romes

Publikuar

-

Nga

Sa herë që dalin lajmet se Edin Xheko mendon “divorcin” me Romën është Antonio Konte trajneri i parë në listë për të pasur nën urdhrat e tij boshnjakun.

Ndaj, pas krisjes së 34- vjeçarit me teknikun Fonseka, Interi provoi menjëherë të gjente një akord me kryeqytetasit, duke ofruar në shkëmbim Kristian Eriksenin.

Por, fakti që mesfushori danez fiton gati 8 milionë euro neto në sezon, shtyu Romën të refuzonte.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Hap i rëndësishëm në karrierë, Selmani transferohet te klubi i Superligës turke

Publikuar

-

Nga

Portieri i Shqipërisë Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por jo shtet. Gardiani i Menemensporit raportohet se ka arritur akordin me klubin e Superligës të Turqisë, Malatiaspor.

Lajmi raportohet në mediat vendase ku thuhet se për shkak të dëmtimit të portierit Ertaç Ozbir dhe mosbesimit ndaj gardianit rezervë Abdulsamed, Malatiaspori po negocion me ish-portierin e Laçit, i cili ka kënaqur drejtuesit me paraqitjet e tij.

Duke parë situatën në të cilën ndodhet, Malatiaspori nuk dëshiron të rrezikojë sezonin dhe është gati të bëjë një “sforco” financiare për Selmanin. Po sipas mediave turke, zyrtarizimi i Selmanit si lojtari më i ri i Malatiasporit do të realizohet në një kohë të shkurtër.

Pas 4 viteve te Laçi, Gentian Selmani u transferua në verën e 2019-ës tëe Menemenspori. Ai ka zhvilluar deri tani 49 ndeshje me fanelën verdheblu. Gjatë verës, u shtua interesi nga klubet e Superligës së Turqisë dhe jashtë vendit.

LEXO TE PLOTE