Connect with Us

Shpërthen Lionel Mesi: Jam lodhur duke qenë unë gjithmonë problemi i Barcelonës

La Liga

Shpërthen Lionel Mesi: Jam lodhur duke qenë unë gjithmonë problemi i Barcelonës

Publikuar

-

Largimi i Josep Maria Bartomeut nuk ka zgjidhur hallet te Barcelona, përkundrazi. Kaosi në aspektin administrativ dhe atë sportiv vazhdon dhe për çdo gjë, një nga emrat që përmendet në vazhdimësi është ai i Lionel Mesit. Por vetë argjentinasi është mërzitur duke dëgjuar emrin e tij të përmendet për çdo gjë dhe e ka shprehur këtë pakënaqësi të tij.

“Jam mërzitur duke qenë gjithmonë unë problemi i të gjithë Barcelonës”, raportohen të kenë qenë fjalët e Mesit pas kthimit të tij sot në Katalonjë, pasi mbylli ndeshjet me përfaqësuesen e Argjentinës për kualifikueset e Botërorit 2022. Lojtari ka reaguar shumë i zemëruar kur është pyetur nga gazetarët në aeroport, të cilët e ngacmuan për deklaratën e menaxherit të Antuan Grizman.

Ai kishte deklaruar pak ditë më parë se problemi i Barcelonës ishte Mesi, pasi ai kontrollonte gjithçka te katalanasit. Deklarata të cilat duket se do të sjellin edhe më shumë telashe në radhët e Barcelonës, pasi Mesi duket qartësisht se është i bezdisur nga ato.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Gati debutimi me Barcelonën A për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj ka zhvilluar sezonin e tij më produktiv duke shënuar 12 gola me ekipin e Barcelonës B. Rekordi i sulmuesit shqiptar mbahej në sezonin 2018-2019 kur kishte realizuar vetëm 6 gola te skuadra e Albacetes. Tashmë situata e këtij lojtari është disi e veçantë pasi “i dëshiron të keqen” ekipit A, për t’u larguar nga Barcelona me debutimin në “Camp Nou”.

Katalanasit humbën rrugën e titullit kampion pas barazimit ndaj Levantes. Nëse Atletiko Madridi fiton në ndeshjen e radhës, atëherë do të largohet me katër pikë  kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga fundi. E gjithë shpresa e Manajt është për të debutuar në takimin e fundit të Barcelonës, në rast se çështja e titullit ka marrë fund. Mungesa e hapësirës në ekipin e parë deri tani ka ardhur edhe për shkakun e moshës së Manajt.

Nëse ky lojtar do të debutonte me Barcelonën A, atëherë nuk do të kishte më mundësinë për të luajtur me Barcelonën B. Për këtë arsye te katalanasit është parë si gabim pasi ekipi i dytë vuan për sulmues. Pas këtij sezoni ku prodhoi shumë gola, Manaj kërkon që ta mbyll duke realizuar ëndrrën në Camp Nou përpara se të largohet. Sipas të gjitha gjasave sulmuesi do të shoh një aventurë të re në merkaton e verës dhe interesimet nuk janë të pakta. Tashmë mosha tregon 24 vitet e arritura dhe Manaj nuk mund të qëndrojë më në ekipe të rinjsh, qoftë kjo edhe akademia e Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

PSG përgatitet për dy goditje të bujshme, gati Messi dhe Ramos në merkaton e verës

Publikuar

-

Nga

Ambicia kryesore e projektit të PSG-së, është të fitojnë titullin e Ligës së Kampionëve dhe synojnë ta realizojnë duke nënshkruar me dy yje botërorë si, Sergio Ramos dhe Leo Messi.

Edhe pse shiheshin si transferime të pamundura si shkak i rregullës financiare, por fakti që do transferohen si lojtarë të lirë, e bën këtë ‘operacion’ të mundshëm.

Rinovimi i Neymar që u arrit të shtunën e kaluar dhe shitja e Kylian Mbappe te Real Madrid, do ta lejonte klubin francez padyshim të dominonte në merkaton e verës.

Presidenti Al Kehalifi dhe drejtori sportiv Leonardo kanë punuar që të nënshkruajnë me dy futbollistët edhe pse ende nuk dihet nëse lojtarët kanë vendosur të largohen apo jo nga Spanja.

Messi dëshiron të luajë me Neymarin sërish, por fillimisht do dëgjojë ofertën e presidentit Joan Laporta para se të vendosë përfundimisht mbi të ardhmen. Ndërsa, Ramos nga ana tjeter ka dhënë sinjalet e para, duke filluar t’i ndjekë të gjithë yjet e PSG-së në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Lajm i bujshëm nga Spanja, Barça e Juvja projektojnë një tjetër shkëmbim

Publikuar

-

Nga

Nja nga lëvizjet më të bujshme të merkatos së verës së kaluar ishte shkëmbimi Pjanic-Arthur. Barcelona mendoi se me afrimin e boshnjakut do të garantonte më tepër cilësi në mesfushë, ndërsa Juventusi besoi se braziliani, më i ri në moshë, do t’i jepte më shumë ritëm dhe fleksibilitet lojës sidomos në fazën sulmuese. Përfundimi? Një lëvizje e dështuar që nuk ndihmoi as “blaugranat”, as bardhezinjtë.

Por nga Spanja vjen një propozim vërtet i bujshëm, pikërisht nga “Radio Catalunya”, përmes fjalëve të Gerard Romero, një gazetar që është gjithmonë shumë i informuar për ngjarjet e klubit katalan. Ai tregon se mes dy klubeve kanë vijuar kontaktet, por me një ndryshim: në tryezën e bisedimeve janë emrat e dy lojtarëve, të Rodrigo Bentancur dhe Miralem Pjanicit.

Bëhet fjalë për të njëjtën mënyrë transferimi, pra shkëmbim lojtarësh. Uruguaiani do të bashkohej me katalanët ndërsa boshnjaku do të kthehej te Zonja e Vjetër pas vetëm një viti me ngjyrat “blaugrana”.

Pjanic duket se nuk ka më vend te Barça. Trajneri Koeman po u beson lojtarëve të akademisë. Klubi është vënë në lëvizje tashmë për t’i gjetur një destinacion të ri 31-vjeçarit.

Të dy klubet, përsëri sipas medieve spanjolle, i kanë lënë dyert e tyre të hapura në përpjekje për ta përfunduar marrëveshjen për një shkëmbim të ri.

LEXO TE PLOTE