Connect with Us

Leila Kraja tregon gjendjen shëndetësore pas infektimit me Covid-19/ “Frika ime më e madhe është se…”

Showbizz

Leila Kraja tregon gjendjen shëndetësore pas infektimit me Covid-19/ “Frika ime më e madhe është se…”

Publikuar

-

Leila Kraja tregon gjendjen shëndetësore pas infektimit me Covid-19/ “Frika ime më e madhe është se…”

Moderatorja Leila Kraja, bëri të ditur pak ditë më parë se ishte infektuar me Covid-19. E ftuar së fundi në emisionin “Ftesë në 5” në një lidhje me Skype, ajo ka rrëfyer se frika më e madhe është se mos infekton të tjerët. Gjithashtu tregoi se nuk ka simptoma të rënda, dhimbje koke e shoqëruar me ato të trupit dhe temperaturë të lehtë. Moderatorja tha se do e drejtojë emisionin e saj në “Super Sport” nga shtëpia, ku në ndihmë i janë vënë shumë kolegë të saj.

Mirë jam, shumë dhimbje të forta koke, dhimbje trupi nuk kam shije dhe nuhatje. Temperaturë shumë pak, por nuk është për t’u dyshuar. Është përhapur kaq shumë dhe nuk e dinë, nga grupi i “Super Sportit” jam e para që e kam marrë. Në fillim nuk e kisha shumë frikë, por kur fillova emisionin kisha shumë frikë. Kisha ndrojë që të mos e përhap tek të tjerët, kjo ishte frika ime më e madhe”, th Lei.

Më tej moderatorja shtoi se frika e saj më e madhe nuk ishte mbartja e virusit, por fakti se ajo mund të infektonte persona të tjerë.

LEXO EDHE:  Lajm i mirë nga Gjermania/ Vaksina mund të jetë gati këtë dimër

Besoj të gjithëve, të gjithë ishin me të njëjtën ide për ta drejtuar nga shtëpia. Edhe nga emisionet ndërkombëtare e kanë drejtuar nga shtëpia. Është shumë e çuditshme më duket sikur do të bërtas akoma më shumë, fatmirësisht kam Vilmën me çunat që po më ndihmojnë shumë, jam rehat, e kanë zgjidhur ato. Më sjellin ushqime, shokë, miq. I gjithë “Super Sporti” e kam si familje dhe më shkruajnë gjatë gjithë kohës, i falënderoj të gjithë që po më qëndrojnë pranë dhe janë të gatshëm për të më ndihmuar.  Duhet të kujdesemi për njëri-tjetrin”, përfundoi moderatorja./ CNA.al

Çmend ndjekësit me fotot e saj/ Leila Kraja, një nga moderatoret më të bukura shqiptare
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

U largua pasi e sulmuan në studio/ Lediana merr vendimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Konkurrentja e emisionit “Përputhen”, Lediana Prengaj ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë pasi u gjykua dhe u sulmua në studio nga konkurrentët e tjerë të cilët mendonin se kishte ardhur për famë.

Moderatorja Bora Zemani u kritikua gjithashtu nga ndjekësit për mënyrën e sjelljes së saj me Ledianën si dhe tonin e zërit.

Lediana kërkoi një pauzë për të marrë veten nga të gjitha gjërat që kishin ndodhur pasi nuk ndihej gati për të qenë pjesë e emisionit.

LEXO EDHE:  Situata në spitalet Covid dhe rifillimi i shkollës/ Ministria apel të fortë qytetarëve

LEXO EDHE:  Covid-19/ Italia e lufton me sukses virusin

Por teksa të gjithë mendonin se ajo do të largohej, Lediana i ka befasuar të gjithë me vendimin e saj. Gjatë një interviste me ndjekësit në rrjetet sociale, ajo është pyetur nëse do të rikthehet në emision, dhe përgjigjia e saj ka qenë: “Po”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rudina Dembacaj prezanton për herë të parë nënën/ Zbulon profesionin e saj

Publikuar

-

Nga

Rudina Dembacaj prezanton për herë të parë nënën/ Zbulon profesionin e saj

Aktorja dhe moderatorja Rudina Dembacaj ka prezantuar për herë të parë nënën e saj, Jeta Dembacaj.

Ajo ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet krah për krah me të dhe shkruan: “E dua buzëqeshjen tënde mbretërsha ime.”

Më tej në komente ndjekësit kanë zbuluar edhe profesionin e nënës së Rudinës. Ajo ka qenë mësuese matematike dhe komentet pozitive për të në rrjet janë të shumta.

LEXO EDHE:  COVID-19 “gjunjëzon” botën/ Arrin në një milion numri i njerëzve të infektuar

LEXO EDHE:  Covid-19/ Italia e lufton me sukses virusin

Një prej ndjekësve tregon edhe ndryshimet që kanë nënë e bijë në karakter.

“Une e kam pasur zysh matematike dhe gjithmon e mbaj mend serioze, ti je me e qeshur dhe me dukesh me e dashur, me shoqerore”, shkruan ndjekësja./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rudina Dembacaj (@rudinadembacaj)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Tha se e respektonte në sy të babait/ Reperi habit me zgjedhjen mes Capital T dhe Skerdit

Publikuar

-

Nga

Pas largimit nga labeli “Authentic”, reperi Gent Fatali dhe Capital T kanë patur një mosmarrëveshje me njëri-tjetrin.

Në fillim kur kam dal prej “Authentic Entertainment” dhe kam kaluar tek “Max Production”, nuk është se jemi ndarë edhe aq mirë se ka qenë një kohë kur janë bërë disa gjëra kështu me nxitim, se ndonjëherë njeriu nxitohet për mënyrën si i zgjidh gjërat. Por me Capital t kam dal kam pirë kafe”, ka thënë reperi në një intervistë.

I ftuar së fundi në emisionin “Shiko Kush Luan”, Genti i habiti të gjithë kur tha se kishte respekt për Capital T, me të cilin vite më parë ka patur edhe një bashkëpunim muzikor.

Teksa menduam se gjërat mes tyre janë rregulluar, duket se kjo ka qenë vetëm në dukje dhe mbase reperi u ndje i detyruar për të dhënë një përgjigje në sy të babait të Capital T.

LEXO EDHE:  Nacionalizimi i vaksinave ndaj Covid-19 dhe krijimi i një alternative tjetër

LEXO EDHE:  Nacionalizimi i vaksinave ndaj Covid-19 dhe krijimi i një alternative tjetër

Në After Party i pyetur kë zgjedh mes Skerdit dhe Capital, ai ka zgjedhur Skerdin duke mos dhënë më tej asnjë shpjegim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE