Connect with Us

FOTO/ Përshëndetja emocionuese e Kobina, quan Halilin… babi

Sport

FOTO/ Përshëndetja emocionuese e Kobina, quan Halilin… babi

Publikuar

-

Uinful Kobinah nga mbrëmja e djeshme nuk është më një futbollist i Tiranës. Sulmuesi anësor firmosi me Kleopatrën në Egjipt, teksa ishte në vitin e fundit të kontratës me bardheblutë. Megjithatë, kujtimet e futbollistit nga kryeqytetasit kanë qenë shumë të mira dhe në fjalën e lamtumirës, Kobinah ka emocionuar duke theksuar se ëndërron të rikthehet sërish te Tirana për të mbyllur karrierën, ndërsa falenderon presidentin Halili, të cilin e quan “babi”.

“Sot firmosa një marrëveshje shumë të rëndësishme për karrierën time. Po gjej momentin të njoftoj largimin tim nga Tirana, një skuadër që më ka dhënë shumë. Shtëpia ime diku larg shtëpisë sime të vërtetë. Edhe nga presioni i ndjerë së fundmi, vendosa të largohesha dhe të rritesha profesionalisht diku tjetër. Do t’i jem përherë mirënjohës Tiranës dhe stafit për të vendosur mirëqënien time të parën dhe i falenderoj për kujtimet nga sezoni i kaluar.

Kjo nuk është një lamtumirë, shpresoj të rikthehem dhe të mbyll karrierën këtu. Deri atëherë shumë dashuri për fansat e mi bardheblu. Gjithashtu për Goldin, Edi,Ina dhe të gjithë njerëzit specialë në Tiranë. Një vlerësim të madh për presidentin Halili, fjalët nuk mund të përshkruajnë dashurinë që kam për ty Babi.

Zoti ju bekoftë, ishim një familje e madhe e lumtur. Deri herën tjetër… Identiteti Tirona. Forza Tirona”, ishin fjalët përshëndetëse nga ana e Kobina.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Superlajm për Skënderbeun, i zhbllokohet merkatoja një ditë para ndeshjes me Partizanin

Publikuar

-

Nga

Skënderbeut i zhbllokohet merkatoja në momentin e fundit. “Panorama Sport” mëson nga burime pranë FSHF-së se klubi korçar ka tashmë të hapur “dritaren” e merkatos së janarit, duke mbyllur njëherë e mirë çështjen e detyrimit financiar ndaj ish-lojtarit të tij, Arnaud Guezh.

Ky lajm qetëson plotësisht Skënderbeun, i cili tashmë ka mundësinë të federojë futbollistët e afruar gjatë këtyre ditëve: Abei Agbodzien, Vangjell Zguron, Lead Sadriun dhe Melos Bajramin, si dhe të tjerë që pritet të bashkohen në ditët e ardhshme.

Pritet që të katërt lojtarët sipërpërmendur të aktivizohen nesër në kampionat ndaj Partizanit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Bora mbulon stadiumin e Skënderbeut, ja si e pastrojnë fushën në Korçë

Publikuar

-

Nga

Korça është mbuluar nga dëbora e madhe, ku nuk ka shpëtuar as stadiumi i qytetit. Skënderbeut do të përballet nesër me Partizanin, por pamja e fundit nga stadiumi bardhekuq tregon diçka të pazakontë.

Punonjësit e stadiumit po bëjnë të pamundur për të pastruar borën, madje duke përdorur dhe zetor me strukturë druri në mënyrë që vijëzojnë fushën. Për një situatë  të tillë, nevojiten mjete më  të specializuara.

Megjithëse fusha e stadiumit “Skënderbeu” është rënduar ndjeshëm, nuk ka sinjalizime se ndeshja mes bardhekuqve dhe “demave” mund të shtyhet.

LEXO TE PLOTE

Sport

Felipe Melo sulmon Chiellinin: Është i pabesë!

Publikuar

-

Nga

Felipe Melo është rikthyer edhe njëherë kujtimeve tek Juventus, teksa ka thumbuar mbrojtësin Giorgio Chiellini ku ka thënë se duhet të kenë kujdes nga ai sepse ai nuk ka etikë dhe gjërat në dhomat e zhveshjes i bën publike.

Duke folur për “LaGazzettadelloSport”, Melo kritikoi Chiellinin, pasi ky i fundit kishte publikuar gjëra private dhe kishte etiketuar karaktetrin e Melos në librin e tij të fundit.

“Shikoni, ai është lojtar i Juventus, por fatkeqësisht kam pasur fatin të luaj me të. Atij nuk mund ti besosh, në futboll gjërat që ndodhin në zhveshtore duhet të mbeten aty, bashkëlojtarët tek Kombëtarja italiane duhet të mbajnë sytë hapur kur janë rreth tij, sepse ai nuk ka etikë”, tha ai.

“Nëse ai ka folur për dikë që ka luajtur në Kombëtare, ai mund të flasë prapë me dikë që luan tani. Në Brazil kemi etikë, nuk jemi kështu, unë nuk mund të flas keq për dikë që kam punuar me të sepse ekziston njëfarë etike, ka gjëra që nuk deklarohen”, tha Melo.

Melo u pyet edhe nëse është penduar për gabimet që ka bërë, ai pati një përgjigje interesante.

“Nuk mund të them që jam penduar, sepse çdo gabim ishte një mësim për mua, kështu që nuk mund të them se jam penduar”, përfundoi Felipe Melo.

LEXO TE PLOTE