Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e astrologut për dashurinë dhe punën

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e astrologut për dashurinë dhe punën

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Java hapet me Hënën në një aspekt të favorshëm. Kjo do të thotë që çdo konflikt ose mosmarrëveshje më në fund mund të zgjidhet. Në punë, do të nevojitet më shumë diplomaci.

Demi

Ju keni një tendencë të jeni më proaktiv dhe konstruktiv. Kjo do të përfitojë nga kauza juaj. Shpenzime më të larta të pritshme për të përballuar shtëpinë dhe për të kapërcyer disa shqetësime.

Binjakët

Ditën e sotme do të keni disa dyshime, sidomos në dashuri. Me Hënën në aspektin disonant do të jetë e lehtë për ju të dyshoni në gjithçka dhe të gjithë.

Gaforrja

Preferohen njohje të reja dhe një mundësi e bukur mund të paraqitet për zemrat e vetmuara të shenjës sipas horoskopit Paolo Fox. Në punë do të duhet të prisni deri në fund të vitit për disa lajme.

Luani

Pas dy ditësh mjaft të rënda, energjia e mirë më në fund do të kthehet. Astrologu ju këshillon të mos humbni qartësinë tuaj dhe ta mbani situatën nën kontroll.

Virgjëresha

48 orët e ardhshme do të karakterizohen nga shumë lodhje dhe hutim. Në punë, përpiquni të bëni një ndryshim edhe sepse priten ndryshime të rëndësishme.

Peshorja

LEXO EDHE:  Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 29 Qershor deri më 5 Korrik

Javë e favorshme në lidhje me dashurinë. Kushtojini vëmendje ditëve të mesme të javës të cilat mund të çojnë në pak nervozizëm.

Akrepi

Një javë shumë premtuese fillon nga këndvështrimi i takimeve dhe marrëdhënieve ndërpersonale. Mundohuni të qëndroni optimist edhe nëse lajmet e periudhës nuk janë aspak të mira.

Shigjetari

Mundohuni të merrni çdo vendim me qetësinë e duhur pa u mbingarkuar nga nxitimi ose instikti. Në punë, java do të fillojë me iniciativën dhe kreativitetin që ju dallon.

Bricjapi

Fakti që nuk keni më Venusin në opozitë do të ndryshojë pamjen tuaj të përgjithshme astrale dhe do t’ju japë forcë më të madhe. Horoskopi Paolo Fox këshillon të mos e lini mënjanë dashurinë duke u përqendruar shumë në punë.

Ujori

Fakti i mospasjes së Hënës disonante do të favorizojë dashurinë dhe marrëdhëniet ndërpersonale. Në punë do ta gjeni veten duke u përballur me njerëz që nuk kanë qenë shumë besnikë ndaj jush.

Peshqit

Java nuk fillon në mënyrën më të mirë për ju të lindurit nga shenja. Ju jeni pak nervoz dhe i padëshiruar ndaj të tjerëve, veçanërisht për shkak të problemeve ekonomike me të cilat përballeni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për secilën shenjë?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për secilën shenjë?

Dashi

Kjo e mërkurë është një ditë e fortë, kalimi i Hënës në shenjë e vërteton atë. Paolo Fox kujton se nga e marta Dielli filloi një tranzit të bukur që mund të sillte përfitime të ndryshme. Pra, kjo pjesë e fundit e janarit predispozon për atë energji të mirë e cila do të jetë një konstante nga shkurti e tutje. Astrologu këshillon të mos nënvlerësoni takimet e reja dhe të mendoni për dashurinë, sepse në këtë moment ju duhet të sfidoni fatin.

Demi

Thjesht duhet të jeni pak të kujdesshëm për financat, për çështjet praktike sepse, veçanërisht që nga e enjtja, ne mund të shohim një agjitacion të caktuar në këtë kuptim në qiell. Për të vetëpunësuarit, për të gjithë ata që gjithashtu kanë përjetuar një krizë në muajt e fundit, astrologu këshillon që të jenë të durueshëm. Në këtë gjendje të përgjithshme konfuzioni, edhe ata që kanë qenë në biznes për vite me radhë mund ose duhet të bëjnë diçka për të provuar dhe kursyer. Mos e kurseni veten në dashuri në vend se Venusi është i favorshëm.

Binjakët

Ju jeni ndër shenjat më të forta edhe në funksion të muajit shkurt. Dhjetori ishte një muaj i ngarkuar dhe nëse keni pasur probleme tani më në fund po ndiheni më mirë. Ne kemi një horoskop të rëndësishëm me Mërkurin, Jupiterin dhe Saturnin në favor. Duket sikur këto ditë keni filluar me një projekt të ri dhe keni shumë ide në mendje. Dallimi është pikërisht ky: ndërsa fundi i vitit 2020 ishte pa emocione dhe ju ndiheshit pothuajse të padobishëm, tani e keni kuptuar rrugën për të ndjekur dhe kjo vlen edhe për dashurinë. Ju keni shumë forcë shtesë.

Gaforrja

Kjo ditë e mërkurë është mjaft interesante edhe nëse Hëna e kundërt mund të ketë shkaktuar ndonjë shqetësim në 24 orët e fundit. Horoskopi Paolo Fox këshillon që të mos somatizohen tensionet që vijnë nga jashtë duke i bërë ato probleme të vërteta fizike. Bëni kujdes sidomos në dashuri dhe në marrëdhëniet miqësore, sepse ato mund t’ju ​​bëjnë të trazoheni.

Luani

Ju mund të fitoni çdo sfidë, megjithatë që nga fundi i vitit të kaluar ka pasur lëvizje të çuditshme dhe ju vetë mund të keni vërejtur disa njerëz që të kthehen kundër jush. Nuk është rasti ta teproni, përpiquni të bëni kujdes nga përpjekjet fizike. Kohët e fundit jeta juaj ka pësuar një ndryshim të papritur dhe, edhe nëse jeni në dijeni të asaj që ka ndodhur, fakti që duhet të largoheni, të filloni nga fillimi me bashkëpunime të reja është kompleks dhe i vështirë.

Virgjëresha

Tani jeni pak më mirë: ky fillim i janarit ishte i rëndë fizikisht dhe kjo ose sepse kishte probleme reale ose sepse e mbyllët vitin 2020 në një mënyrë tepër të lodhshme. Ju me siguri i keni prerë degët e ngordhura dhe tani jeni në një forcë të madhe, por jo fizikisht. Plane të mira, por nevojitet pak çlodhje.

Peshorja

Duket se në këtë periudhë jeni vërtet shumë i zhytur në mendime dhe kjo ndodh kur më në fund do të keni mundësinë të bëni një ndryshim edhe nëse ekziston frika e ndërmarrjes së hapit të parë. Shkurti do të jetë një muaj i rëndësishëm. Për momentin, ndër të tjera, me Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin në aspekt të shkëlqyeshëm ju jeni me të vërtetë shumë të fortë. Në dashuri jeni ose në anën e personit që ju intereson ose këto ditë mund të thoni mjaft. Do të jeni shumë të palëkundur.

LEXO EDHE:  Puna dhe dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Parashikimi i yjeve për javën e parë të Gushtit

Akrepi

Ju mund të përjetoni disa momente të trazimit. Në këtë ditë shenja juaj është e fortë, por horoskopi Paolo Fox ju kujton se deri në shkurt do të duhet të mbyllni situata të padobishme, veçanërisht nga pikëpamja e punës. Ndonjëherë ndjen që nuk mund ta bësh, në të vërtetë po bën shumë gjëra: kjo mund të jetë e vërtetë për ata që kanë fëmijë ose një punë për të vazhduar, të cilët kanë një mijë pengesa dhe ndoshta janë mjaft të zënë gjatë gjithë ditës. Nuk ka kohë për të bërë gjithçka dhe stresi është armiku.

Shigjetari

Ky qiell i së Mërkurës favorizon takimet, emocionet dhe dashurinë. Jeni gati të dashuroheni përsëri. Ju duhet ngrohtësi, emocione, për të mos e privuar veten nga ato ndjesi që janë të dobishme për ju për të jetuar miqësi të reja dhe për të bërë përvoja të reja. Ju mund ta përdorni këtë qiell pozitivisht. Privatësitë e momentit mund të jenë të vështira për ju që keni lindur nga shenja për t’u kapërcyer, por deri në shkurt mund të ndodhë diçka magjike në jetën tuaj.

Bricjapi

Në këtë të Mërkurë keni ndjesinë e veçantë se diçka nuk po shkon në mënyrën e duhur. Shpesh e kuptoni që pavarësisht intuitave të mira dhe madje edhe direktivave që u jepni njerëzve përreth jush, nuk mund të kapërceni pengesat sepse nuk jeni të mbështetur sa duhet. Dhe kur kjo të ndodhë, ju prireni të izoloheni.

Ujori

Për ju, risitë janë afër, por për të siguruar që ky horoskop jep më të mirën që keni për të shmangur vendosjen e vetes në një gjendje parehati dhe të luani në mbrojtje. Ata që duan vërtet të revolucionarizojnë jetën e tyre, ata që duhet të fillojnë rrugë të reja, tani mund të lëvizin. Dashuria po kalon një periudhë të rëndësishme dhe madje mund të bësh një zgjedhje transgresive.

Peshqit

Në këtë të Mërkurë keni një dëshirë të madhe për të shprehur emocionet tuaja, mbase do të ishte me vend ta bëni këtë deri të premten sepse e shtuna dhe e diela do të jenë ditë më të vështira. Ndonjëherë historitë më të bukura janë ato që kanë filluar me raste dhe pastaj vetëm me kalimin e kohës bëhen diçka më shumë. Ju mund të zbuloni se një person që e keni nënvlerësuar ose sfiduar në fund të vitit të kaluar tani është bërë i rëndësishëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 20 janar 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 janar 2021

Dashi

Kjo është dita juaj për të qenë me fat. Kjo nuk do të thotë që duhet të bëni hedhje me parashutë, por nëse keni menduar të njihni dikë të ri dhe po ndiheni paksa i ndrojtur për të filluar një bisedë, mos harroni që gjërat do të jenë në anën tuaj.

Demi

Nëse ju kërkohet të bëni një dhuratë, blini diçka, të ardhurat e së cilës do të shkojnë në një organizatë jofitimprurëse ose ta shfrytëzoni kohën tuaj për një kauzë të denjë. Do të jeni shumë të lumtur ta bëni këtë. Në aspektin sentimental, do të ndiheni i plotësuar.

Binjakët

Bëni kujdes të mendoheni para se të flisni sot, sepse mund të tregoni një sekret pa dashje. Në fakt, nëse nuk jeni i sigurt që jeni autorizuar të flisni për një çështje të caktuar, mos tregoni asgjë. Në çështjet sentimentale, mund të merrni disa lajme pozitive.

Gaforrja

Përpiquni të mos jeni shumë nostalgjikë sot. Në rast të kundërt mund ta gjeni veten në momente të pakëndshme përpara njerëzve që ju rrethojnë. Përvoja është një mësuese e shkëlqyer edhe në çështjet e dashurisë.

Luani

Ndjenjat tuaja në lidhje me një situatë të caktuar që përfshin një anëtar të familjes ose një mik të vjetër duhet të shprehen tani. Për fat të mirë, jeni gati ta bëni këtë. Ka mënyra për të thënë atë që keni në mendje pa ofenduar askënd. Në aspektin profesional mund të keni më shumë angazhime sot.

Virgjëresha

Impulsi juaj i parë mund të jetë të thoni saktësisht se çfarë keni në mendje tani, dhe kjo mund të jetë gjëja më e mirë. Nga ana tjetër, nëse ka ndonjë mënyrë që të mund të numëroni deri në dhjetë para se të përgjigjeni, kjo nuk mund të jetë një ide e keqe.

Peshorja

Anëtarët e familjes që ju i keni ndihmuar, më në fund do të kuptojnë se çfarë keni qenë duke bërë dhe, besojeni apo jo, ju mund të dëgjoni edhe një ose dy falënderime. Ndërkohë, vazhdoni të bëni atë që keni bërë. Uluni mbrapa, veproni në heshtje nga prapaskena dhe mos ndani asnjë sekret.

LEXO EDHE:  Puna dhe dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimet e astrologut për secilën shenjë

Akrepi

Kini kujdes me çështjet e parave tani. Do të jetë e lehtë për të tjerët që të përfitojnë nga ju nëse ata e dinë sa e butë është zemra juaj dhe sa kujdeseni për njerëzit e tjerë. Para se të nënshkruani ndonjë gjë, mos e lini zemrën tuaj t’ju dominojë mendjen.

Shigjetari

Rutina juaj e përditshme duhet t’ju mbajë mjaft të zënë. Në fakt, me të vërtetë nuk duhet të llogaritni që orari juaj të dalë ashtu siç e prisnit. Do të jeni të zënë, nuk ka dyshim për këtë, por gjithashtu do të keni të bëni me situata të këndshme dhe të papritura që vijnë në momentin e fundit.

Bricjapi

Dita e sotme parashikohet të jetë e mbushur me surpriza të këndshme në aspektin profesional. Një promovim që e keni pritur prej kohësh sot mund të vijë drejt jush dhe mbetet në dorën tuaj nëse do të dini ta mirëprisni.

Ujori

Njerëzit me të cilët jeni shoqëruar për muaj me radhë do të jenë shumë të lumtur t’ju mbështesin, pavarësisht nga ato që ju nevojiten ose kur ju nevojiten. Misioni juaj, nëse vendosni ta pranoni, do të jetë të bini dakord t’i lejoni ata t’ju ndihmojnë. Pjesa juaj është të gëlltisni krenarinë tuaj.

Peshqit

Ëndrrat tuaja mund të jenë veçanërisht profetike tani, prandaj përpiquni t’i mbani mend ato kur të zgjoheni. Në fakt, kjo nuk do të ishte një kohë e keqe për të krijuar një ditar ëndrrash. Mbajtja nën kontroll e asaj që bën mendja juaj ndërsa jeni duke fjetur mund t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë po ndodh në botën reale.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat e ditës së sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat e ditës së sotme

Dashi

Sot ju ende mund të përfitoni nga forca dhe efektiviteti i Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Ju dëshironi të hakmerreni për disa gabime tani ose thjesht të riktheheni në linjë . Ju nga natyra zakonisht jeni në gjendje të ktheheni në krye më lehtë se të tjerët pas një periudhe “jo” të mirë. Sidoqoftë, edhe nëse dita është e mirë, këshilla është të minimizoni problemet në dashuri , veçanërisht në çiftet afatgjata nëse ka ndonjë shqetësim. Edhe nëse jeni pranë një personi, nëse ju pëlqen dikush, mund të ndiheni më të largët gjatë kësaj kohe.

Demi

Ndiheni i zemëruar dhe ndoshta pak i trazuar . Yjet do t’iu shpërblejnë me një ditë të rëndësishme. Por duhet të jeni të kujdesshëm, sepse me fundin e janarit dhe fillimin e shkurtit, nëse ka para ose probleme komunikimi ka shumë të ngjarë që duhet të thuash ndalo . Nga pikëpamja e emocioneve të zemrës dhe punës, gjithmonë duket se jetoni në një mënyrë disi të pasigurt . E gjithë kjo në planin afatgjatë mund t’ju bëjë të paduruar!

Binjakët

Ditën e sotme, ju mund të mendoni se diçka do të shkojë keq, por do të jetë një ditë e fortë si dhe e nesërmja. Ky është një fillim i rëndësishëm i javës, i cili gjithashtu mund t’ju ndihmojë të zhvilloni shumë krijimtari . Shenja juaj drejtohet nga Mërkuri, i cili përfaqëson kuriozitetin, aftësinë për veprim dhe eksplorim. Rekomandimi është të mos nënvlerësoni dashuritë e reja .

Gaforrja

Kjo është ende një javë më e mirë se ato të mëparshme, edhe nëse rreth të Mërkurës do të keni disa yje më të kontrastuar. Ju nuk keni aftësinë të rrëshqisni gjërat mbi ju, edhe kur ato nuk ju interesojnë juve personalisht! Ju gjithmonë e ndjeni detyrën të bëni diçka për të ndihmuar të tjerët dhe kjo është e lavdërueshme, por nganjëherë duhet të mendoni edhe për veten tuaj , siç është dashuria. Vetëm dashuritë e reja në këtë periudhë janë ngadalësuar dhe historitë e lashta duhet të kuptohen.

Luani

Keni shumë armiq, që do të thotë që ju tani jeni protagonistë dhe se në një farë mënyre keni edhe forcën për të fshirë paqartësi të caktuara. Ju do të dëshironit të jetonit në një mënyrë më paqësore, por ju jeni ende një shenjë zjarri dhe jeni pothuajse të lumtur të ngriheni për arsyet tuaja kur dikush ju sfidon. Ju jeni luftëtarë! Dita e sotme sjell një sasi të drejtë energjie , por gjithmonë kushtojini vëmendje parave dhe punës.

Virgjëresha

Kjo është një kohë interesante. Për të gjithë ata që kanë biznesin e tyre, nuk përjashtohet që nga mesi i Shkurtit mund të mbërrijnë disa para shtesë ose thjesht që të ketë një zgjidhje ose që të arrijë një rimbursim i pritshëm . Horoskopi i Paolo Fox ju fton të bëni kërkesat tuaja ! Për ata që tashmë kanë pasur disa përparësi më shumë në vitin 2020, mbetet vetëm të vazhdojnë në të njëjtën rrugë dhe të ecin përpara pa u ndalur.

Peshorja

Ju keni filluar këtë javë në një mënyrë disi të hutuar dhe ka një lodhje të caktuar në nivelin fizik . Ne jemi gati të arrijmë një shkurt të rëndësishëm për marrëdhëniet dhe takimet, por ekziston një e kaluar që na rëndon dhe mbase duhet të mbyllim të gjitha situatat që nuk janë më të mira. Problemi juaj është pasiguria, dhe nganjëherë ju mund të paraqisni çështje që nuk kanë më vlerë vetëm sepse ju bezdis të thuani se nuk jeni më dakord për gjëra të caktuara ose të argumentoni. Ju duhen konfirmime dhe siguri.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimet e astrologut për secilën shenjë

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Dita nis me diell, por në mesditë priten rrebeshe shiu

Akrepi

Me Marsin të trazuar, së bashku me planetët që po kombinohen në një mënyrë shumë të veçantë, ju mund të jeni pak më intolerantë . Dita e sotme mund të jetë një kohë e lodhshme , por yjet ju ndihmojnë të reagoni! Një çështje e punës dhe parave do të duhet të trajtohet me shumë kujdes, sepse deri në shkurt diçka mund të ndryshojë. Tani jeni ju që nuk pranoni më një farë pasigurie , kështu që si në dashuri ashtu edhe në punë keni nevojë për siguri.Vëmendje për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë, financat dhe pronën.

Shigjetari

Tani për tani ju jeni gati të shpërtheni, por në një mënyrë të mirë ! Në fakt është një shpërthim vullneti, veprimi, dashurie dhe rebelimi. Këta planetë që do të përqendrohen gjithnjë e më shumë në një pikë të qiellit që përfaqëson çlirimin , do të çojë shumë prej jush të rebelohen kundër disa rregullave dhe situatave të caktuara që nuk janë më të mira. Dita e sotme ju jep energji të mirë : me Hënën, Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm ju me të vërtetë mund të zgjoheni dhe të filloni një jetë të re.

Bricjapi

Sot shënon pak kohë, si ajo e djeshmja. Kjo është një javë në të cilën disa beteja mund të duken të humbura : në realitet ju e dini shumë mirë se çfarë duhet të bëni, por shpesh keni njerëz përreth jush që nuk janë shumë të qëndrueshëm. Keni shumë besim tek vetja, por pak tek të tjerët; pikërisht për shkak të një grupi, një personi, një situate të paqëndrueshme, tani mund të nervozoheni shumë. Ju jeni paksa të izoluar nga gjithçka sepse dëshironi të hiqni shumë bezdi nga jeta juaj.

Ujori

Sot ju keni një garanci të mirë suksesi falë një Hëne të rëndësishme. Shenja juaj është ndër të preferuarat e yjeve, të paktën deri në mes të shkurtit. Sidoqoftë, shpesh duhet të përpiqeni të jeni më të qartë me veten dhe më pak konfuz. Krijimtaria e madhe, dëshira e madhe për të bërë , por nëse nuk ka një projekt të qëndrueshëm dhe nuk ka ndonjë ide fikse ose dëshirë për të ndërtuar, mirëqenia mund të bëhet sëmundje. Kini kujdes të mos ndiheni të detyruar : është një moment kur dëshironi të ndryshoni jetën tuaj, por duhet të bëni zgjedhjet e duhura në mënyrë që të mos e gjeni veten duke u penduar për diçka nesër.

Peshqit

Ju keni forcë të mirë sot. Historitë që kanë shfaqur muajt e fundit janë më bindëse. Në disa momente jeni ndjerë i favorizuar në zgjedhjen e një dashurie, ndërsa në të tjerët jeni ndjerë plotësisht i çorientuar. Sot prodhon një efekt më pozitiv në dashuri me Venusin e favorshëm. Fatkeqësisht, në dy muajt e fundit puna nuk ka dhënë shpërblime të mëdha dhe mbase mund të keni pasur edhe një rezultat më të ulët sesa pritej, por nga qershori deri në dhjetor do të përjetoni muaj me forcë të madhe .Ajo që po përjetoni dhe po përgatitni tani do të zhvillohet mirë nga fundi i pranverës e në vazhdim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE