Connect with Us

Çfarë e pengon Bashën për të ndjekur shembullin tuaj?/ Berisha flet pa dorashka

Politikë

Çfarë e pengon Bashën për të ndjekur shembullin tuaj?/ Berisha flet pa dorashka

Publikuar

-

Çfarë e pengon Bashën për të ndjekur shembullin tuaj?/ Berisha flet pa dorashka

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në RTV Ora ku ka folur për akuzat ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha si i përfshirë në çështjen e “Shtëpisë së Verdhë”.

Mes të tjerash Berisha është pyetur se përse Basha nuk e imiton, sepse vetëm me bashkimin ai arriti ta kthente të djathtën në pushtet të paktën për dy mandate.

“Pak studim, përpjekje për zgjerim, për bashkëpunim me personalitet brenda dhe jashtë Shqipërisë janë shumë të dobishme.

Po të jetë për qeverinë, e interesave publike, sot është opozita ajo që po i bën të gjitha përpjekjet.

LEXO EDHE:  Kunati bisedon me Lulin dhe familjen për rezultatin e zgjedhjeve në parti

Sot shqiptarët përjetojnë një ndër dramat më të mëdha, që është pandemia e kovidit.

Nëse marrim parasyshe se çfarë ka paraqit opozita për të shpëtuar jetë njerëzish, kupton që në interesin publik është vetëm opozita, dhe narkoqeveria përbeën një bandë.

Unë e konsideroj një armik të gjendjes shqiptar Edi Ramën. Edi rama ështe një rrezik i madh që do e marrë përgjigjen e merituar me 25 prill, tha Berisha, duke shmangur një përgjigje të drejtëpërdrejtë/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Video/ Rama u lë vendin ministrave, i nxjerr para Kryeministrisë për të njoftuar vendimet e reja

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Ministrave është mbledhur sot për herë të dytë pas krijimit, ku janë marrë disa vendime të rendësishme.

Por ndryshe nga herët e tjera, ku vendimet  e marra njoftoheshin nga vetë kryeministri dhe botoheshin direkt në Fletoren Zyrtare, në mandatin e tretë, duket se Rama ka zgjedhur tjetër strategji.

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dhe Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro, kanë dalë përpara kryeministrisë dhe kanë njoftuar vendimet e marra.

LEXO EDHE:  Basha në Vlorë/ Qytetarët braktisën Ramën

LEXO EDHE:  Berisha tregon me kë do donte të kalonte karantinën/ Kush është këngëtarja e preferuar e ish kryeministritKjo duket se do të jetë dhe mënyra se si do të komunikohen vendimet e Këshillit të Ministrave gjatë mandatit të tretë të qeverisë “Rama”./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Opinione

Basha del sërish bllof/ Justifikohet me amerikanët dhe gënjen demokratët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i PD Lulzim Basha pas përjashtimit anti-statutorë të ish liderit historik Sali Berisha nga Grupi Parlamentar, ka tentuar të justifikohet, duke gjetur si alibi, amerikanët.

Në një deklaratë sot për mediat Basha është shprehur se “Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë nën shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur.”

Me këtë deklaratë Basha e ka zhytur akoma më shumë veten e tij në “batakun” ku ka rënë duke thelluar më tej mosbesimin e demokratëve.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha vizitë zyrtare në Kosovë/ Zbardhet axhenda

LEXO EDHE:  Basha në Vlorë/ Qytetarët braktisën Ramën

Qeveria amerikane nuk ka dhënë asnjë vendim që të përjashtohet Berisha nga Grupi Parlamentar, shkeljen e statutit dhe përjashtimet jane tiparet diktatoriale të Lulzim Bashës skane asnje lidhje me Amerikën.

Çështja është tek vendimet anti-statuore dhe abuzimet e Lulzim Bashës.

Kuvendi do të shqyrtojë abuzimet e skandalet e Lulit, jo vendimet e SHBA, siç gënjen Luli./CNA.al

Basha shënon “autogol”/ Deklarata që “fundos” kreun e PD  Nevoja për Opozitë

Krimi që fsheh Lulzim Basha

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha nuk e nxori me shkelma nga zyra/ Çlirim Gjata ia thotë troç Bashës: Kryetar pa parti

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar Sali Berishën, kundër statutit të Partisë Demnokratike.

Nga ana tjetër Berisha, ka zgjedhur që t’i kundërpërgjigjet, duke respektuar statutin dhe të gjitha rregullat e PD-së.

Çlirim Gjata ka tha se nëse nuk shkohet në votim, në fund fare mund të mbesin fare pa PD.Berisha nuk dërgoi 5 mijë mbështetës dhe të nxjerrë Bashën nga zyra. Ai ndoqi një rrugë tjetër, atë të komunikimit me bazën e partisë dhe tha të shkojmë të forumet. Nuk ka kërkuar direkt shkarkimin e Bashës.  Berisha ka kërkuar votimin e vendimit nëse do të rrijë apo jo në Grupin Parlamentar dhe nëse fitoj unë Basha s’ka më vend në PD”, është shprehur Gjata në ABC Neës.

Sipas Basha mund të rrijë në PD për ta sjellë në pushtet amerikanët, por s’ do të ketë më PD,

“Nuk jemi në gjykatë për të përcaktuar kryetarin me gërma dhe pika. Lulzim Basha mund të rrijë në krye të PD dhe Berisha të mos mund të bëjë asgjë. Bashës mund t’i thonë amerikanë do të të sjellim në pushtet, por ai s’ka me çfarë të vijë në pushtet se s’do të ketë mbetur më PD”, ka thënë më tej Gjata./CNA.al

LEXO TE PLOTE