Connect with Us

Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe

Politikë

Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe

Publikuar

-

Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe

Lulzim Basha megjithëse kishte lajmëruar që para 10 ditësh tashmë, se të dielën e kaluar do të emëronte të deleguarit në degë, ka bërë një tjetër levizje.

Ngaqë ende nuk ka njerëz dhe nuk është i sigurt dhe i bindur për emrat që do të çojë si drejtues të qarqeve që do jenë në krye të listave për deputet, për të treguar se po punon, ka bërë një lëvzje tjetër duke emëruar koordinatorët e degëve.

Një tufë me servilë, spiunë dhe të paaftë të sjellë në PD si prurje nga Luli dhe pa asnjë aktivitet konkrret politik. Janë çuar shumë personazhe, CNA.al ka zbuluar tre të parët, Endri Kokoshi, Erald Kapri, Endrin Gjipali.

Sipas të dhënave zyrtare CNA.al ka mësuar se Erald Kapri do të jetë koordinatori për degën e Durrësit.

Ai është një gazetar dhe një historian që është bashkuar me Lulzim Bashën disa vite më parë me shpresën se do të ishte kandidat për deputet në Pogradec, por nuk mundi pasi çuni i Fahriut ishte i preferuari i Lulit.

Tashmë Basha ka menduar ta përdorë si koordinator pra informator për situatën në degën e Durrësit. Sa informacione dhe sa të dhëna mund të mbledhë për organizimin në këtë degë, dikush që nuk e njeh funksionim e kupolës politike. Vështirë do ta ketë sepse nuk mjafton të jesh historian apo të dalësh në televizor që të jesh efiçent për organizimin.

LEXO EDHE:  Zbrazën selinë e PS-së dhe dogjën gjithçka/ Del jashtë kontrollit situata në Shkodër, hidhet gaz lotsjellës

Nga ana tjetër Endrin Gjepali, një nga Lulzimsat e devotshëm është çuar në Shkodër, ku do të koordinojë një nga degët kryesore të Shqipërisë që ka bastjon Partinë Demokratike që tashmë do tentohet të kthehet nga një parti ant-komuniste, në parti liberale të Lulit.

Bujar Vukaj është emëruar në Korcë.
Dritan Nelaj në Berat.
Florian Pustina në Vlorë.
Etion Kapedani në Fier.
Anxhela Malko , Avzi Hamati dhe Minushe Lazaj janë vendosur në Tiranë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-Basha tallet me tropojanët/ Tropojsa e tropojse…

Publikuar

-

Nga

Video-Basha tallet me tropojanët/ Tropojsa e tropojse…

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha ka vijuar takimet në sajë të fushatës elektorale të 25 prillit.

Sot ai është ndalur në qytetin e Tropojës, ku ka ofenduar dhe është tallur rëndë me banorët e qytetit verior.

Teksa kishte hipur mbi një poltron dhe po fliste para dhjetëra militantëve të PD-së, Basha ka ofenduar vendasit duke i quajtur tropojse dhe topojsa, ndërkohë që banorëve të kësaj zone i thërrasin të gjithë tropojanë.

Kjo tregon papërgjegjshmëri nga ana e kreut të opozitës, i cili pretendon të marrë mandatin e kryeministrit dhe të drejtojë qeverinë e këtij vendi.

LEXO EDHE:  Kriza politike/ Legalistët kërkojnë ndryshim të sistemit

LEXO EDHE:  Flakët përfshijnë banesën në Shkodër/ I moshuari gjen vdekjen

Basha shpeshherë ka bërë gafa në daljet publike, por deklarata e sotme mund të konsiderohet si më ofenduesja për shqiptarët dhe në veçanti tropojanët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

KQZ letër partive: Hiqni materialet propagandistike nga fasadat e ndërtesave publike

Publikuar

-

Nga

“Zgjidh, voto, vendos”/ Celibashi bën thirrjen e fortë për të rinjtë

Megjithëse legjislacioni për afishimin e materialeve propagandistike gjatë fushatës elektorale ka ndryshuar, sërish partitë politike nuk e zbatojnë atë për të cilën kanë rënë dakord.

Në një shkresë që KQZ u ka dërguar Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike, konstaton se ato nuk e kanë zbatuar udhëzimin e Komisionerit dhe Kodin Zgjedhor, duke vendosur materiale propagandistike në ambiente publike dhe fasada godinash të cilat ligji nuk i lejon.

Për këtë arsye Komisioni qendror i zgjedhjeve u ka kërkuar dy partive te mëdha të heqin posterat apo materiale të tjera propagandistike nga ndërtesat e institucioneve publikë. Konkretisht partisë demokratike nga fasada e Universitetit Politeknik të Tiranës, dhe Partisë Socialiste nga fasada e Bashkisë Gjirokastër.

Përveç kësaj, komisioneri Celibashi ka kërkuar nga Partia Socialiste që të shmangë gjuhen denigruese ndaj kundërshtarëve, duke treguar vetëpërmbajtje gjatë dhënies së mesazheve politike./euronews

LEXO EDHE:  Çfarë di Taulant Balla, për dhunën ndaj gazetarit kritik të Ramës, Metës dhe Bashës?

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e Vuçiç/ Reagon Tedi Blushi: Pas 25 prillit…

Publikuar

-

Nga

Meta pranon skandalin/ “Unë fshihem pas bojkotit të AlbControl”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta,Tedi Blushi, ka reaguar lidhur me qëndrimet publike të Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili pretendon se pas Lulzim Bashës qëndron ish-kryeministri Sali Berisha.

Blushi ka thumbuar Edi Ramën, për të cilin thotë se dihet kukull e kujt është dhe e paralajmëron se më 25 prill do të marrë gjykimin e popullit.

Zëdhënësi i Metës deklaron se marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas zgjedhjeve parlamentare.

“Më 25 prill 2021, Ndryshimi fiton mbi dy të tretat sipas të gjitha sondazheve të besueshme, që ka Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta.

LEXO EDHE:  Çfarë di Taulant Balla, për dhunën ndaj gazetarit kritik të Ramës, Metës dhe Bashës?

LEXO EDHE:  Bashës me të rinjtë/ Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë

Se kukull e kujt është Rama kjo dihet, ndaj më 25 prill ai do të marrë gjykimin e popullit të Shqipërisë.

Marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas 25 prillit 2021.

Përmes Referendumit të 25 prillit dhe Triumfit të Ndryshimit, shqiptarët heqin bllokuesin e çeljes së negociatave me Bashkimin Europian.

Anëtarësimi në BE është i vetmi projekt, që kemi”, thekson Blushi./ CNA.al

“Pas Bashës qëndron Berisha”/ Vuçiç flet për zgjedhjet e 25 prillit: Po i ndjek me vëmendje

LEXO TE PLOTE