Connect with Us

Rritja e frikshme e rasteve me Covid/ Televizionet përballen me njëra-tjetrën

Aktualitet

Rritja e frikshme e rasteve me Covid/ Televizionet përballen me njëra-tjetrën

Publikuar

-

Rritja e frikshme e rasteve me Covid/ Televizionet përballen me njëra-tjetrën

Situata e rëndë që është krijuar për shkak të pandemisë Covid-19 ka bërë që frika të rritet ndjeshëm tek qytetarët.

Në këtë situatë, publiku ka nevojë më shumë se kurrë për informacione të sakta se si duhet të veprojnë në këtë lloj situate.

Komitetit Teknik i Ekspertëve ka marrë vendimin qëe vendi të kalojë në shtetërrethim nga ora 22:00 deri në orën 06:00. Dhe ky kufizim i ri i orareve do të zgjasë për plot tre javë.

Por mbrëmjen e sotme do të ketë një përballje të forë të televizioneve, ku fokusi i diskutimeve do të jetë padyshim pandemia.

Kryeministri Edi Rama do të jetë sot në “Open” me Eni Vasilin, ku do të flasë për masat e reja kufizuese, për paketën ndihmë për shtresat në nevojë, për situatën në spitale dhe për çdo gjë tjetër që do të ketë lidhje me virusin. Vetë kryeministri njoftoi që do të jetë në këtë emision, ku tregoi edhe temat që do të diskutojë.

LEXO EDHE:  Edi Rama, maçoku që na qeveris

“SONTE NË “OPEN” me Eni Vasilin, për realitetin e gjendjes së spitaleve, aktualitetin e pandemisë, projektet e Rilindjes që vazhdon në çdo zonë të prekur nga tërmeti, finalizimin e marrëveshjes nesër me naftëtarët si edhe programin masiv të investimeve në infrastrukturë, turizëm, energji, digjitalizim dhe shëndetësi e arsim natyrisht”, shkruan Rama.

Ndërkohë që edhe emisioni “Opinion” me Blendi Fevziun do të trajtojë mbrëmjen e sotme protokollet që ka miratuar Ministria e Shëndetësisë për koronavirusin. Nevoja për mbrojtje dhe siguri, ka sjellë që qytetatarët të kërkojnë më shumë informacione për mënyrën se si duhet të sillet.

Nga ana tjetër, edhe moderatori Sokol Balla do të jetë mbrëmjen e sotme live në ekranin e “News 24”, ku do të diskutojë lidhur me pandeminë dhe do të ketë të ftuar ekspertë të cilët do të diskutojnë për këtë virus që ka gjunjëzuar mbarë botën.

Rritja e rasteve të të infektuarëve me virus do të sjellë sot në mbrëmje një përballje të fortë në televizionet shqiptare. CNA.al/ 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përfundon numërimi në një tjetër bashki/ Agron Shehaj mund Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Përfundon numërimi në një tjetër bashki/ Agron Shehaj mund Lulzim Bashën

Edhe në Bashkinë e Selenicës ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kreun e ri të PD.

Nga rezultati final, mësohet se në këtë bashki kryeson Agron Shehaj me 17 vota para.

Rezultati në Selenicë është 119 vota për Agron Shehaj, 102 vota për Lulzim Bashën, nga 1 votë për Fatbardh Kadillin dhe Edith Harxhin, ndërsa dy vota kanë datë të pavlefshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kontributi im në PD nuk varet nga hartuesit e listave”/ Konjari: Më kishin hequr emrin

Publikuar

-

Nga

Pas denoncimit se nuk kishte gjetur emrin në listat e votuesve të PD, Suela Konjari ka deklaruar se vërtetoi me kartë se ishte anëtare e PD dhe arriti të votonte.

Konjari është shprehur se kontributi i saj në PD nuk varet hartuesit e listave apo afeksionet e tyre.

Ekzistenca ime dhe kontributi im ne PD nuk jane te varura nga orekset apo afeksionet e liste hartuesve  te  partise !Sot ,dikush , kish hequr emrin tim nga lista e anetareve per votim !  POR :

Une votova( ma shtuan emrin pasi vertetova me kete karte,si ne foto ,anetaresine !!!!!) sepse une jam anetare me kontribute ne partine time,

Votova ne shenje respekti per familjen time  antikomuniste ! Votova per te nderuar Gjyshin  tim , farmacistin Sulo Konjari,nje nga denuarit e Gjyqit famekeq te Deputeteve !Votova per te nderuar vellain tim sot engjell, Sokol Olldashi !Votova per te respektuar mijera e mijera demokrate qe kam takuar ne fushata elektorale !Votova ne respekt te legjendes se PD ,  Z..BERISHA !Votova ne shjenje perulesie e mirenjohje per te gjithe Deshmoret e Demokracise !

Partia Demokratike nuk e ka luksin te tkurret , por te rritet, e te rritet shume e shendetshem !IN apo OUT listave UNE JAM NE PD !GENI NUK NDRRON !Fitore me te mirit ! “, shkruan Konjari në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

Nga

Atentat mafioz/ Qëllohet i dënuari për trafik droge

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota, Fatbardh Kadilli ka marrë 6 vota, ndërsa Edith Harxhi 16 të tilla.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Teatri/ Rama poston qëndrimin e Elia Zaharias
LEXO EDHE:  Teatri/ Rama poston qëndrimin e Elia Zaharias

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE