Connect with Us

Horoskopi i ditës, 12 nëntor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 nëntor 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 29 nëntor 2020

Dashi

Që të shkoni më mirë me një person të rëndësishëm, nuk mund të mbështeteni thjesht në sensin tuaj të humorit, sepse ky person mund të mos ketë një të tillë! Duhet ta kuptoni që një marrëdhënie duhet të ndërtohet ngadalë me kalimin e kohës. Thjesht tregohu vazhdimisht i sjellshëm dhe vazhdimisht miqësor.

Demi

Dikush po ju beson vërtet tani, dhe niveli i presionit që ata po ju ushtrojnë mund të fillojë të ndihet si një barrë. Kjo ndjenjë e detyrimit në rritje nuk do të zhduket shpejt, veçanërisht pasi që ky person duket se kënaqet duke ju bërë përgjegjës për lumturinë e tyre.

Binjakët

Paratë mund të jenë një temë bisede sot, por nuk keni pse të bashkoheni nëse nuk dëshironi. Financat tuaja janë biznesi juaj, dhe nëse nuk ju pëlqen të ndani informacion, mos e bëni. Ka një kohë dhe një vend për të diskutuar financat personale, por nuk është kjo.

Gaforrja

Të organizoheni për momentin është një ide e mirë. Kjo do t’ju ndihmojë të jeni më të përgatitur për kthesat që ka të ngjarë të vijnë në rrugën tuaj. Do të ishte në interesin tuaj më të mirë të kontrolloni dy herë që ajo që mendoni se po ndodh tani është në të vërtetë ajo që po ndodh vërtet!

Luani

Fitorja është fitore, kështu që pse po përpiqeni të minimizoni arritjen tuaj të fundit? Mos u tregoni modest vetëm sepse dëshironi të bëni përshtypje tek dikush. Eshtë humbje kohe të fshehësh aftësitë tuaja. Ju keni të drejtë të jeni krenar për veten tuaj. Nëse jeni të shqetësuar se njerëzit e tjerë do të bëhen xhelozë, ky është problemi i tyre.

Virgjëresha

Sot, mund t’ju duket e lehtë që të bëni gjëra që dikur ishin të vështira për ju. Qe nga të kuptuarit sesi të vendosësh në punë një pajisje elektronike të komplikuar e deri tek të folurit në mënyrë hapur, gjërat e vështira thjesht nuk do të duken më kaq të vështira! Ju do të merrni një nxitje të këndshme të egos nga të gjitha aftësitë tuaja.

Peshorja

Mënyrat tuaja të vjetra për të shmangur konfliktin nuk po funksionojnë shumë mirë tani, prandaj duhet të provoni një taktikë tjetër! Përpjekja për të mbajtur kokën ulur dhe gojën mbyllur ka funksionuar mirë në të kaluarën, por keni të bëni me një turmë të re ose dinamikë të re. Shanset janë që njerëzit do të befasohen aq shumë me ju.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 dhjetor 2018

Akrepi

Udhëtimet janë në mendjen tuaj tani, veçanërisht udhëtimet në vende të largëta. Por nëse udhëtimet nuk janë të mundura tani, thjesht do të duhet të kënaqeni në një mënyrë më krijuese. Ju nuk duhet të investoni shumë kohë ose para për t’i dhënë vetes një arratisje nga realiteti.

Shigjetari

Ju nuk mund të skualifikoni mendimin e dikujt thjesht sepse nuk përputhet me mendimin tuaj. Ç’kuptim ka që të gjithë të bien dakord me ty gjatë gjithë kohës? Nuk është kënaqësi të jesh i rrethuar nga njerëz që bien dakord me gjithçka që thua. Mos u tregoni shumë dogmatik në bindjet tuaja, dhe jini të hapur për të dëgjuar anën tjetër të argumentit.

Bricjapi

Inteligjenca juaj ju mundëson të vlerësoni çdo situatë në sekonda, prandaj besoni më shumë tek vetja! Sado që njerëzit e tjerë të përpiqen t’ju bindin të ndryshoni mendim, mos e bëni nëse nuk dëshironi. Jeni shumë i zgjuar për të qenë një dele që thjesht ndjek të tjerët përreth.

Ujori

Bëhuni më të drejtpërdrejtë me komunikimin tuaj sot. A po përpiqeni të shmangni një diskutim të vërtetë? Mos u shqetëso. Çdo stres i shkaktuar nga të folurit do të jetë shumë më pak se stresi që po i shkakton vetes duke shmangur bisedat. Ju nuk keni asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar.

Peshqit

Nëse keni mundësi, ftoni disa njerëz të tjerë për një drekë. Ndarja e dashurisë tuaj duke ndarë ushqimin tuaj do të jetë një përvojë shumë e dobishme për ju dhe miqtë tuaj. Në aspektin profesional parashikohet të merrni disa lajme të gëzueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për të gjitha shenjat?

Dashi

Mund ta luani këtë fundjavë siç e shihni të arsyeshme , si nga ana sentimentale ashtu edhe nga ana profesionale pasi favorizohen edhe idetë. Lojërat e mendjes janë ato që vlejnë më shumë, duke marrë parasysh se në këtë periudhë është nga burimet tuaja intelektuale që mund të krijoni armët tuaja fituese, idetë e duhura për të përballuar të ardhmen!

Demi

Jeni shumë të shqetësuar sepse ju duket se disa rezultate nuk janë siç dëshironi. Këshilla për ju është të jetoni për një ditë , në mënyrë që një situatë e fundit të mos ju çojë të besoni në diçka që nuk ekziston vërtet. Në pjesën e parë të shkurtit do të ketë diçka për të shfrytëzuar , të tilla si një ngjarje ose thjesht një shikim më i madh. Mund të ketë edhe njerëz që do të kenë miratim në punë, por nuk është e sigurt që një situatë mund të zhbllokohet vetvetiu ose se do të jeni në gjendje të arrini qëllimin tuaj menjëherë.

Binjakët

Mes sot dhe nesër do të keni Hënën në shenjën tuaj të zodiakut, kështu që nuk do të humbni dëshirën për të kapërcyer një problem të vogël . Ju duhet një përgjigje pozitive për të filluar të shikoni të ardhmen në një mënyrë optimiste! Yjet favorizojnë dashurinë dhe shumë Binjakë në Shkurt do të jenë në gjendje të gjejnë dëshirën për tu ndjerë mirë, me veten dhe me të tjerët.

Gaforrja

Ju duhet të harroni një të kaluar të trishtuar që mund të lidhet me familjen ose dashurinë , sepse në këto ditë ka pasur disa ndryshime dhe jo gjithmonë faji juaj. Të gjitha marrëdhëniet që nuk u qartësuan vitin e kaluar ende arrijnë të japin disa probleme sot. Të jesh në gjendje të kapërcesh vështirësitë nuk është një çështje e parëndësishme, por tani të paktën nuk ka Saturn të kundërt. Kujdes nga sfera ekonomike!

Luani

Horoskopi i Paolo Fox ju kujton se kjo është një periudhë në të cilën ka përpjekje më të mëdha, por nuk do të thotë që gjërat nuk po shkojnë mirë ! Nëse disa marrëdhënie ishin lodhur nga koha nuk përjashtohet që tani ato të mbyllen. Disa do të kenë oferta pune që duken tërheqëse, por kostoja e bashkimit me këto oferta është shumë e lartë, siç është një ndryshim i jetës që nuk ju pëlqen ta bëni tani. Ju jeni mjaft të zhgënjyer.

Virgjëresha

Këtë fundjavë duhet ta kaloni në relaks të plotë . Duhet thënë që kurrë nuk mund të relaksoheni plotësisht dhe të ndaleni, veçanërisht në një nivel mendor: koka juaj është gjithmonë një vullkan i ideve! Në sipërfaqe ju dukeni tipa të qetë dhe flegmatikë, por prapa kësaj pamje statike qëndron një person që është gjithmonë në lëvizje. Idetë dhe reflektimet që lindin këtë fundjavë mund të sjellin edhe pak polemika.

Peshorja

Kjo fundjavë fillon të nuhasë suksesin , lirinë dhe forcën . Energjia që do të mbërrijë në shkurt do të ketë një kulm maksimal rreth datës 10 të muajit të ardhshëm: nuk është e sigurt që të gjithë do të zgjidhin problemet e kahershme, por përsëri do të ketë një ngritje dhe gjendja shpirtërore do të jetë më e mirë. Në dashuri duket se ka disa dyshime . Nëse jeni në ekuilibër midis dy historive, këshilla nuk është të bëni konfuzion të mëtejshëm.

LEXO EDHE:  Covid-19/ Gati 1 në 3 pacientë, humbin shumë flokë pas shërimit

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 korrik 2020

Akrepi

Në dy javët e ardhshme do të jetë më mirë të heshtni dhe të vëzhgoni gjërat që ndodhin rreth tyre , të cilat nuk duken plotësisht të qarta. Ju gjithashtu mund të keni një marrëdhënie disi të komplikuar me një person: nga ana tjetër, kur keni yje “të zhurmshëm”, marrëdhëniet e forta vuajnë nga hutime të vogla dhe ato që ishin tashmë në krizë mund të dëmtoheshin rëndë. E gjitha varet nga ajo që dëshironi të bëni! Megjithatë, nga mesi i shkurtit, ju gjithashtu mund të shpëtoni nga pesha ose më në fund të thoni se si mendoni. Kujdes nga polemikat.

Shigjetari

Përkundër kësaj dëshire të madhe për rikuperim dhe kësaj energjie që ngrihet ngadalë në qiellin tuaj, kjo fundjavë duket se mbetet prapa . Moonshtë Hëna e kundërt, që mund të thotë se do të ketë disa ndryshime në 48 orët e ardhshme . Kushdo që kishte bërë një projekt për sot dhe nesër do të duhet ta rishikojë atë ose të shpëtojë një situatë në minutën e fundit. Do të jetë më mirë të mos bëni shumë . Mos harroni se shkurti do të jetë një muaj i rëndësishëm!

Bricjapi

Ju duhet të përpiqeni të zgjidhni një problem të vogël . Ju jeni njerëz shumë të fortë dhe kokëfortë dhe para se të vendosni të ndryshoni një lente, duhet një kohë e gjatë! Këshilla për ju, sidoqoftë, është të mos humbni më shumë, veçanërisht nëse ka vështirësi në punë. Ndoshta në këtë periudhë po zhvilloni gjithashtu një dëshirë të madhe për të bërë diçka për veten tuaj, por këshilla nuk është të dembelizoheni vetëm sepse ndieni se jeni mirë vetëm : duke u izoluar nga bota ose duke privuar disa emocione, drejtuar ajo mund të bëhet e rëndë.!

Ujori

Ditët e sotme dhe të nesërme ju shohin të fortë. Shkurti do të jetë muaji i revolucioneve të mëdha dhe ndryshimeve të mëdha për ju, dhe nuk përjashtohet që brenda disa javësh të keni dëshirën ose mundësinë për të ndryshuar kursin ose për të bërë diçka të re. Këshilla për ju është të ndiqni ndjenjat tuaja, padyshim brenda kufijve të ligjit! Çdo privim mund të jetë me të vërtetë i rrezikshëm. Me pak fjalë, nuk keni pse të bëni diçka për të cilën mund të pendoheni brenda disa javësh. Fundjavë shumë interesante për kontakte dhe marrëdhënie.

Peshqit

Mërzia duhet të shmanget , edhe pse nga natyra keni tendencë të alternoni ditët kur jeni shumë aktiv me të tjerët kur mund të qëndroni në shtrat nga mëngjesi në mbrëmje. Ditët e sotme dhe të nesërme janë dembele, nëse jo në një nivel fizik sigurisht në marrëdhëniet me të tjerët. Kini kujdes të mos gërmoni të kaluarën , veçanërisht nëse ishte e dhimbshme në dashuri. Këshilla për këtë fundjavë është që të rrethoheni me njerëz të këndshëm, sepse ju duket se jeni pak apatik dhe i lodhur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 janar 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 janar 2021

Dashi
Pasi të keni bërë më të mirën tuaj për të mbajtur gjatë një inat (diçka për të cilën nuk keni qenë kurrë i mirë), një valë paqësore do ta largojë atë. Sot do të zgjoheni më i dhembshur dhe i gatshëm më në fund të pranoni faljen.

Demi
Jeta mund të jetë 10 herë më interesante sesa ka qenë në të kaluarën, por duhet të jeni ju ai që e bën të ndodhë këtë. Është e rëndësishme të kujdesesh për financat, por kujdesi tepër i thellë thjesht të errëson të menduarit. Të qenit logjik në këtë rast është mënyra më e mirë.

Binjakët
Mendja juaj është super e përqendruar tani, megjithëse mund të zhvendoseni herë pas here për të shmangur mërzitjen. Ju duhet të mësoni të gjitha llojet e gjërave të reja në lidhje me njerëzit dhe çështjet që ju interesojnë më shumë.

Gaforrja
Menaxhimi ka qenë një fushë në të cilën gjithmonë keni besuar se do të ishit mjaft të mirë, duke pasur parasysh mundësitë. Shansi për t’u ngjitur në një nivel tjetër është shumë i madh. Sot mund të jeni në gjendje të bëni një emër për veten tuaj.

Luani
Kaloni pak më shumë kohë me partnerin dhe befasojeni me diçka të veçantë. Gjëja e duhur do të ishte që të largoheni diku me njeriun e zemrës, larg gjithë të tjerëve. Nëse merreni me koleksione, ai do të rritet ndjeshëm së shpejti.

Virgjëresha

Universi po rrit mendimin kritik, duke e bërë më të lehtë për ju që të formuloni vendime thelbësore. Mendimi negativ mund të jetë një pengesë për të ecur përpara. Arritja e një ekuilibri perfekt midis agresivitetit dhe taktit përmirëson jetën tuaj personale dhe karrierën.

Peshorja
Universi ju tregon se çfarë është e mundur kur ëndërroni gjëra të mëdha, kështu që mos i harroni shpresat dhe dëshirat tuaja. Çfarë do të duhet për ta kthyer një fantazi në realitet? Ju do të arrini atje ku dëshironi të jeni duke kombinuar vendosmërinë dhe imagjinatën.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 shtator 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 prill 2018

Akrepi
Fokusohuni më shumë te punët tuaja të papërfunduara. Mos lini asgjë për më vonë, sepse gjasat janë që të keni disa ditë të ngarkuara. Sa i përket jetës suaj sentimentale, ajo do të jetë e mbushur me surpriza të bukura.

Shigjetari
Lëreni pjesën tjetër të botës të merret me probleme. Detyra juaj tani është të harroni çdo gjë që është serioze dhe të shijoni ca kohë me familjen thjesht sepse mundeni. Ju jeni të gatshëm që të ndërmerrni një aventurë të re.

Bricjapi
Pavarësisht se ku shkoni dhe cilat janë rrethanat, ka të ngjarë të bëheni drejtues në institucionin ku punoni. Nëse kjo është një nga ato rastet kur nuk doni të jeni në detyrë, mos e pranoni atë. Në dashuri do të ndiheni i plotësuar.

Ujori
Nëse dikush po ju ngacmon me shikime, mos u tregoni shumë i shpejtë për ta pranuar edhe nëse me të vërtetë është tipi juaj. Ju jeni shumë më i hapur ndaj mundësive të reja sesa zakonisht sot, dhe gjithçka mund të ndodhë.

Peshqit
Ju duhet të hidhni një vështrim tjetër mbi gjërat – dhe mund t’ju duhet të prishni pak ekuilibrin tuaj delikat. Lajmi i mirë është që ju duhet të gjeni terren edhe më të qëndrueshëm pas disa momenteve të çorientimit në punë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i astrologut për dashurinë dhe punën

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i astrologut për dashurinë dhe punën

Dashi

E ardhmja është një fundjavë e shkëlqyeshme sipas horoskopit Paolo Fox falë Hënës dhe Diellit në shenjë. Ju presin dy ditë interesante. Mundohuni ta shikoni të ardhmen me optimizëm dhe vetëbesim më të madh sepse vetëm në këtë mënyrë mund të rinovoni jetën tuaj. Vetëm kujdes nga çdo problem ekonomik këtë javë. Në dashuri, përpiquni të jeni më të hapur dhe të disponueshëm për partnerin tuaj përndryshe rrezikoni keqkuptime. Për beqarët e shenjës, astrologu këshillon të shprehin pa frikë atë që ndiejnë.

Demi

Hëna në shenjë do t’ju ​​ndihmojë të jetoni dashurinë më natyrshëm. Nëse kohëve të fundit është shfaqur ndonjë hidhërim në çift, kjo ditë do të jetë e dobishme për t’u pajtuar. Nëse jeni të detyruar të bëni një zgjedhje profesionale, atëherë do të jetë më mirë të mendoni mirë për çdo lëvizje.

Binjakët

Edhe nëse doni të bëni një ndryshim të kursit, nuk do të jeni në gjendje të bëni gjithçka menjëherë dhe kjo do t’ju bëjë të nervoz. Do të ketë nevojë për më shumë qetësi dhe reflektim. Kjo është një periudhë e mbrojtur veçanërisht nga yjet, mund të shfaqen mundësi të reja për t’u kapur. Kjo fundjavë mund të sjellë një lajm të mirë.

Gaforrja

Sot është një ditë veçanërisht e frymëzuar veçanërisht në lidhje me dashurinë . Nëse ka pasur ndonjë keqkuptim ose grindje, pajtimet do të favorizohen sot. Sipas astrologut, disa pengesa që kanë provuar punën tuaj tani mund të kapërcehen lehtë. Mundohuni të shmangni kërkimin e vazhdueshëm për miratimin e të tjerëve dhe të veproni në mënyrë të pavarur.

Luani

Edhe sot mund të jetë një ditë veçanërisht e trazuar për ju që keni lindur nga shenja. Një ditë që bie në një kontekst veçanërisht të tensionuar, veçanërisht nga këndvështrimi i dashurisë. Ndoshta ju jeni duke derdhur tensione pune në marrëdhëniet dhe brenda shtëpisë. Marrëdhëniet me të lindurit e shenjës së Demit dhe Ujorit do të jenë veçanërisht të trazuara dhe të hutuara. Në punë jeni të ngazëllyer për rezultate të menjëhershme por do të duhet durim dhe vendosmëri.

Virgjëresha

Në dashuri mund të prekeni shumë nga përvojat e këqija të së kaluarës. Ju do të duhet të shikoni të ardhmen me sy të ndryshëm që të jeni në gjendje të dilni nga kjo klimë negative që përshkon jetën tuaj. Mundohuni të lini pas atë që ishte ndryshe do të përfundoni pre e fantazmave të së kaluarës . Nëse ka një bashkëpunim për të ndjekur ose një person që ju intrigon shumë, duhet të përpiqeni të hidhni veten kokë e këmbë. Në këtë periudhë Venusi është në anën tuaj dhe ndihmon ndjenjat.

Peshorja

Përjetoni emocione pozitive. Sigurisht që jeni shumë i lodhur, nervoz , mbase menaxhoni marrëdhënie të dobëta me të tjerët, por ndërmjet të shtunës dhe të dielës mund të ketë një shërim të mirë. Edhe në dashuri nuk do të jenë të paktë ata që do të duan të rehabilitojnë disi të kaluarën.

LEXO EDHE:  “Jam për mbylljen e shkollave”/ Kryemadhi leksion Ramës: Të marrë nga një ambient në çdo pallat…

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 shtator 2018

Akrepi

Ju jeni nënshtruar në një ditë që nuk është e vështirë në vetvete, por që mund të çojë në disa dyshime. Kjo Hënë e kundërt thotë se nuk janë të paktë ata që do të duhet të rishikojnë pak nga gjithçka në jetën e tyre dhe në këto ditë ata gjithashtu do të duhet të përballen me disa çështje ekonomike dhe të punës. Sigurisht që shumë varet nga mosha, por tani duhet të bëni një lloj pauze për reflektim dhe të përpiqeni të organizoheni sa më mirë nga mesi i shkurtit.

Shigjetari

Në një klimë të përgjithshme shërimi, ne jemi gati të arrijmë në një fundjavë në të cilën mund të lindin polemika të vogla. Nëse ka mosmarrëveshje familjare, dashurie apo miqësie, do të ishte mirë të tregoheni të kujdesshëm sepse gjithçka që ju ndodh në këtë periudhë nga njëra anë është pasionante dhe nga ana tjetër mund t’ju ​​nervozojë. Veçanërisht, privatësia dhe pengesat ju bëjnë të nervozoheni sepse pas kaq shumë muajve të pasivitetit do t’ju duhej të hiqeshit.

Bricjapi

Kjo është një e premte interesante : në këtë periudhë jeni përpjekur të pohoni veten në shumë sektorë. Sigurisht që do të kishit preferuar të kishit njerëz më besnikë dhe më të qartë përreth jush për të përmbushur aspiratat tuaja. Nëse në këtë periudhë thoni “jo” e bëni me shumë bindje por astrologu këshillon të mos i thotë “jo” dashurisë pasi Venusi ende ndikon në shenjën tuaj.

Ujori

Ju jeni duke përjetuar një fazë të një force të madhe . Ata që kanë frikë të bëjnë gabime vazhdojnë me jetën e tyre të zakonshme pa marrë parasysh dëshirën e tyre për revolucion dhe mund të përjetojnë momente të vështira ndërsa ata që arrijnë të vendosin jetën e tyre pa hezitim do të jenë të lumtur. Isshtë një zgjedhje që ju takon juve ta bëni, në një kohë kur diçka do të materializohet në qiellin tuaj. Nga mesi i shkurtit shumë prej jush do të kryejnë idetë tuaja me shumë energji, por gjithashtu do të jenë në gjendje të mbyllin situata që nuk ia vlen më të jetohen.

Peshqit

Do të jetë më mirë të flasim këtë të Premte, e cila mbetet ende pak e trazuar sepse nuk janë sqaruar të gjitha situatat e dashurisë në lidhje me vitin 2020. Edhe në çiftet afatgjata ka të ngjarë të ketë ndonjë hidhërim. Në të vërtetë kishte emocione të veçanta me të cilat duhej të merreshit. Ju duhet të besoni më shumë në marrëdhëniet sipas horoskopit Paolo Fox.

LEXO TE PLOTE