Connect with Us

Bleona Qereti nuk përmbahet ndaj Babaramos/ Mashkull pa b*le që blihet për 1000 euro

Lajme

Bleona Qereti nuk përmbahet ndaj Babaramos/ Mashkull pa b*le që blihet për 1000 euro

Publikuar

-

Bleona Qereti nuk përmbahet ndaj Babaramos/ Mashkull pa b*le që blihet për 1000 euro

“Për trampistët e Tiranës dhe të djathtët që lajnë pjata në Detroit”. Ky ishte titulli i shkrimit të gazetarit Ilir Babaramo që shkaktoi një lumë reagimesh.

Në shkrim Babaramo përmendte edhe këngëtaren shqiptare Bleona Qereti, duke thënë se kur presidentët e mëparshëm të SHBA luftonin me armë në dorë, Trump zdërhallej me haremin e Bleonave të tij në kazinot e Atlantic City apo fushat e golfit në Florida.

Kjo ka sjellë edhe reagimin e këngëtares shqiptare, e cila nuk e ka përmbajtur fjalorin ndaj gazetarit dhe e ka quajtur thashthemexhi dhe jo profesionist.

Ajo ngre akuzat se Babaramo është paguar të shesë “thashethemin për lajm” me shpresën që edhe në 2020 njerëzit të “hanë sapunin për djathë”.

Bleona thekson se nuk mund të lejojë më “pikturën e shtrembëruar”, ndërsa tregon se në librin e saj do të jetë një kapitull ku flitet për gazetarin dhe ky kapitull do të mbajë emrin “Babarmo – një mashkull pa *** që blihet për 1000 euro”.

I ndyruari Babaramo!!

Dua te te informoj, qe koha kur llapaqenet si puna jote “pikturonin” nje figure (me dashje) te shtremberuar per mua, e cila ne realtitet nuk ka ekzistuar kurrë,- ka mbaruar. 

Gjeja me themelore qe nje gazetar profesionist dhe me integritet ka per detyre te beje, eshte të verifikoje burimin e lajmit, gje te cilen ti,- kancer i shoqërisë shqiptare, jo veç që nuk e ke bërë kurrë, por akoma më keq: Je paguar për të hapur si “lajm” pikërisht një thashethem. 

Turp për ty që nuk ke shtyllë kurrizore si njeri dhe pikë integriteti profesional. 

Ti nuk je gazetar me profession, ti je nje thashethemexhi i degjeneruar qe paguhesh te shesesh “thashethemin per lajm” me shpresen qe edhe ne 2020 njerezit te “hane sapunin per djathe”!

Ti e di me mire se une, qe je paguar per te fabrikuar, e aluduar nje situate qe ne realitet nuk ka ndodhur kurre dhe une kam deshmitare per këte!

Dhe fatkeqesisht vreri qe ka dale nga goja jote e ndyrë ka arritur te shkaterroje jete njerezish, duke nisur qe nga karierra deri tek familjet e tyre.

Ata jane njerez publik dhe une nuk jam e autorizuar t’i permend publikisht por privatisht te jesh i sigurte qe kemi folur per rastin tend, dhe ata, dhe familjet e tyre sot e kesaj dite jane akoma ne jeten time si miq te ngushte.

Kur kam qene e vogel, kam degjuar keshillen e prinderve te mi (dy nga njerezit me paqesore dhe jo konfliktuale qe njoh) per te mos adresuar kurre thashethemet qe “gojet e liga” si puna jote, jane paguar per ti perhapur ne drejtimin tim!!!

Sot qe jam e rritur nuk jam dakort me prinderit e mi, mendoj gabimi im i vetëm eshte qe nuk ta kam cjerre masken qe atehere!!!

Sot mendoj qe psikologjikisht “fenomeni i perseritjes” se nje thashethemi kthen kete te fundit te merret i “mireqene” dhe absolutisht nuk mund te toleroj me kete “pikturen e shtremberuar” qe ti shpreson, qe une te vazhdoj te mos ta adresoj sic ka ndodhur me pare!!

Tani qe jam me e pjekur mendoj qe per “morrat” si puna jote ka vetem nje zgjidhje – vajgurI!!!

Keshtu qe meqe ti nuk po pret sa te dale libri po te them titullin e “kapitullit tend” ne librin tim: Babarmo – nje mashkull pa *** qe blehet per 1000 EU!!!! kaq !!! (per tani) Vazdon….”, shkruan këngëtarja në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Zjarr masiv në Kutal të Përmetit/ Flakët ‘përpijnë’ pyje e kullota

Publikuar

-

Nga

flakët ‘përpijnë’ pyje e kullota

Situata e zjarreve në Shqipëri vijon të rëndohet.

Në Përmet, zjarri ka dalë jashtë kontrollit teksa situata sa vjen e agravohet.

Deri më tani janë djegur 13 hektarë kullota e 10 hektarë pyje kryesisht në fshatin Kutal.

Një tjetër zjarr masiv është aktiv në Ballaban të Këlcyrës aktualisht.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

Publikuar

-

Nga

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

Prej disa ditësh Vlora është e rrethuar nga zjarret.

Përveç Radhimës, zonën pranë Orikumit, Selenicën, gadishulli i Karaburunit ka tre ditë që digjet.

Këta janë pamjet gjatë pasdites së sotme në Karaburun siguruar nga CNA.al, ku vatrat e zjarrit duket se do ndalen vetëm pasi të arrijnë në bregun e detit.

Zjarret që kanë rënë në gjithë zonën janë të qëllimshme dhe më së shumti janë vendosur nga barinjtë që ripërtërijnë kuotat e bagëtive./CNA.al

 

LEXO EDHE:  “Përgjegjësia i mbetet numëruesve”/ Yuri Kim mesazh partive politike: Pranoni rezultatin

LEXO EDHE:  Meta nuk heq dorë nga “të fortët”/ Militanti me kobure fushatë për LSI-në


 

LEXO TE PLOTE

Lajme

Foto/ Parashutisti bie në det, shpëtohet nga plazhistët

Publikuar

-

Nga

Fotot/ Parashutisti bie në det, shpëtohet nga plazhistët

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pasditen e sotme në plazhin e Qerretit, në Durrës.

Nuk dihen shkaqet e rënies së parashutistit.

Pushuesit kanë vepruar menjëherë për mos e lënë të mbytet.

LEXO TE PLOTE