Connect with Us

Tronditet Reali, shikoni si titullarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19

La Liga

Tronditet Reali, shikoni si titullarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19

Publikuar

-

Koronavirusi nuk i ndahet Realit të Madridit, që vetëm pak ditë më parë njoftoi se pozitiv kishte rezultuar mbrojtësi Eder Militao.

Në një komunikim të fundit, klubi madrilen ka njoftuar se edhe dy lojtarë të tjerë kanë rezultuar pozitiv. Behtë fjalë për dy titullarë të Zidanit, Eden Hazard dhe mesfushorin Kasemiro.

Menjëherë pas marrjes së përgjigjes nga tamponët, ku dy futbollistët rezultuan pozitivë, menjëherë ata janë izoluar në shtëpitë e tyre, ku do të qëndrojnë deri sa të rezultojnë negativ dhe virusi t’iu largohet nga trupi.

Një lajm shumë i keq ky për trajnerin Zidan, pasi të dy lojtarët ishin titullarë të padiskutueshëm dhe pjesë e rëndësishme e formacionit madrilen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

La Liga

VIDEO/ Barcelona fiton pastër ndaj Osasunës dhe shkon -2 pikë larg Atleticos, një 18-vjeçar nderon katalanasit

Publikuar

-

Nga

Barcelona vijon ecurinë e rezultateve pozitive në La Liga, duke marrë suksesin e tretë radhazi. Skuadra katalanase triumfoi 0-2 në transfertën ndaj Osasunës.

Në minutën e 30-të, Lionel Messi dha një asist për Jordi Alba-n, i cili arriti të shënonte me të majtën nga një pozicion i prirët. 7 minuta nga fundi i ndeshjes Barcelona shënoi një gol fantastik me 18-vjeçarin Moriba-n, që bën gjithçka mirë në hyrje të zonës.

Barcelona me këtë fitoi ngjiet në vendin e dytë me 56 pikë, dy më pak se Atletico Madrid, por ekipi i Simeones ka dy ndeshje më pak të luajtura.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Rrëfimi i zëvendëstrajnerit të Barcelonës: Sa kap Mesi topin dëgjon “Rrëzoje me shkelma!”

Publikuar

-

Nga

Alfred Shrojder, ndihmësi i Ronald Kuman në pankinën e Barcelonës, ka mbetur i mahnitur nga ajo që sheh aktualisht te katalanasit. Edhe pse skuadra kritikohet se nuk është në maksimumin e saj, asistenti i trajnerit të Barçës ka deklaruar në një intervistë për “AD” se niveli që sheh çdo ditë në stërvitje apo ndeshje është jashtëzakonisht i lartë.

Por paralelisht me këtë lojë, vjen edhe trajtimi anormal që kundërshtarët u bëjnë futbollistëve katalanas. “Mesi, Buskets apo Ter Shtegen janë të nivelit maksimal, gjithashtu edhe sa i përket mendimit mbi futbollin. Do të ishte e çuditshme të bësh rolin e atij që di gjithçka dhe t’i thuash Mesit “Leo, këtë prekje topi duhet ta luash me të majtën”.

Getafe, Atletiko Madrid dhe Atletik Bilbao janë ekipet që janë të gatshëm të përdorin çdo gjë që është e ndaluar. Pa publik, dëgjon gjithçka çfarë lojtarët thonë mes tyre. Kur Leo kap topin dëgjon “bëji faull, rrëzojë me shkelma!”. Por kjo nuk funksionon dhe më pas e godasin me dorë. Kjo në Holandë do të ishte gjithmonë e kuqe, kurse këtu në Spanjë është e verdhë”, theksoi ai trajtimin anormal që i bëhej Mesit nga kundërshtarët.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Lajm tronditës nga Spanja, arrestohet ish-presidenti Bartomeu. Ja arsyeja

Publikuar

-

Nga

Lajm tronditës nga Spanja. Ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu është arrestuar në mëngjesin e sotëm për arsye të skandalit të “Barça Gate”.

Ky skandal u publikua një vit më parë teksa hetimet vazhdonin dhe bëhej fjalë për listëpagesat e klubit nga Katalonja e cila ishte një kompani e specializuar për rrjetet sociale. Policia ka siguruar prova të mjaftueshme teksa në mëngjes ka vënë në pranga ish-presidentin e njohur të Barcelonës.

LEXO TE PLOTE