Connect with Us

“Në 25 prill qytetarët do ia çjerrin maskën Ramës”/ Kryemadhi thirrj socialistëve: Bashkohuni me ne

Aktualitet

“Në 25 prill qytetarët do ia çjerrin maskën Ramës”/ Kryemadhi thirrj socialistëve: Bashkohuni me ne

Publikuar

-

“Në 25 prill qytetarët do ia çjerrin maskën Ramës”/ Kryemadhi thirrj socialistëve: Bashkohuni me ne

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për situatën e vështirë që po kalon vendi, duke u bërë thirrje socialistëve që ta braktisin atë në 25 prill.

Gjatë një takimi me strukturat në Lezhë, Kryemadhi tha se edhe socialistët e ndershëm nuk do t’i pranojnë më mashtrimet e kryeministrit.

Kryetarja e LSI shtoi se në 25 prill qytetarët shqiptarë do ia çjerrin maskën Ramës dge zuzqarëve të tij.

“Do iu çjerrim maskën Edi Ramës dhe zuzarëve të tij më 25 prill, duke i treguar se familja shqiptare është i vetmi institucion i konsoliduar, që i ka mbijetuar luftërave dhe nuk u tjetërsua asnjëherë. Nuk ka socialist që do të pranojë mashtrimet e Edi Ramës dhe të Rilindjes. Nuk ka socialist që nuk do punë dhe pagë të mirë, që nuk do fëmijën e tij në shtëpi.

LEXO EDHE:  Besa Shahini fut arsimin në kaos/ Zbardhen dështimet e ministres së Ramës

Njerëzit janë të gjithë njësoj para Zotit e ligjit, por edhe para familjes së tyre. Beteja jonë është e përbashkët, me socialistët e ndershëm, për ta bërë Shqipërinë shtëpinë e shqiptarëve. Lezha ka mundësi pafund, jo vetëm në turizëm, trashëgimi kulturore, bujqësi, por edhe në resurset kulturore. Unë nuk dua t’iu them që të votoni, sepse do thoni që erdhëm e kërkuam votën.

Unë do iu kërkoj të zgjoheni, të ndryshoni, sepse vetëm kështu ne mund të garantojmë arsim cilësor, që garanton punësim të mirëpaguar” – tha Kryemadhi.

Në fjalën e saj para të rinjve, Kryemadhi tha LSI do të punojë për të rikthyer shqiptarët në shtëpitë e tyre dhe do të garantojë arsim cilësor dhe punësim të mirëpaguar. CNA.al/ 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

59 vjeçarja i jep fund jetës me armë gjahu/ Policia merr në pyetje familjarët

Publikuar

-

Nga

59 vjeçarja i jep fund jetës me armë gjahu/ Policia merr në pyetje familjarët

Një grua 59 vjeçare i ka dhënë fund jetës mbrëmjen e sotme në Mamurras.

Policia njofton se rreth orës 22:20 në banesën e saj gruaja me inicialet A. Sh. i dha fund jetës duke u vetëvrarë me armë gjahu.

Policia thekson se grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes, ndërsa pritet marrja në pyetje e familjarëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi flet për betejën me kancerin/ E kam të vështirë të gjej….

Publikuar

-

Nga

Kryemadhi flet për betejën me kancerin/ E kam të vështirë të gjej….

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur mbrëmjen e sotme për betejën e saj me kancerin në qafën e mitrës.

Kryemadhi tregoi se ajo është e detyruar që një deri dy herë në vit të marrë serum në gjak, ndërsa rrëfeu një problem që e has gjithmonë.

Ajo deklaroi në emisionin “Real Story” se e ka shumë të vështirë të gjejë një infermier që t’i gjejë asaj venën, pasi theksoi se e shpojnë 10 herë.

Nëse kam erdhur në këtë drejtim.  Nuk e kam thënë asnjëherë, po e them këtu sot. Unë jam një person i kategorizuar me kancerin në qafën e mitrës, që jam operuar. 1-2 herë në vit duhet të marr serum në gjak. E kam të vështirë të gjej infermier në Shqipëri, të më çpojë e gjejë venat pa 10 herë.

Është vetëm një djalë, i cili e ka aftësinë për të gjetur. Nëse ky djali ikën Gjermani, unë do përfundoj 1-2 herë në vit do shpohem në damarët e qafës. Imagjinoni qytetarët e tjerë. Sa të vështirë e kanë qytetarët me COVID-19. Sot duhet infermier, nesër elektricist, hidraulik. Duhen inxhiniera, specialistë. Duhen inxhinierë nafte”, tha kryetarja e LSI-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Trishtuese/ Covid i merr jetën punonjësit të Shërbimit Social

Publikuar

-

Nga

Trishtuese/ Covid i merr jetën punonjësit të Shërbimit Social

Ditën e sotme ka humbur betejën me virusin Covid-19 punonjësi i Shërbimit Social Shtetëror, Jovan Kaçe.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë institucioni përmes një postimi prekës në rrjete sociale.

Teksa rendit cilësitë e një qytetari model, Institucioni i Shërbimit Social Shtetëror, i shpreh ngushëllimet familjarëve dhe miqve të të ndjerit.

“Prehu në paqe Vani. Sot morëm lajmin e dhimbshëm të ndarjes së parakohshme nga jeta të mikut dhe kolegut tonë të nderuar Jovan Kaçe. Një koleg e mik i rrallë, një profesionist i shkëlqyer! Luftove fort për jetën, por virusi i tmerrshëm u tregua i pabesë me ty.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet në Kosovë/ Daka:Janë sfiduese për shkak të afateve kohore

LEXO EDHE:  Rama duhet të zbresë në çadër/Të ftojë Lulzim Bashën në zyrë dhe …!

Miqtë e tu të Shërbimit Social Shtetëror do të të mbajnë gjithmonë mend të buzëqeshur si në këtë foto! Ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe miqtë e tu Vani (siç ne të thërrisnim)! U prehsh në paqe. Të qoftë i lehtë dheu” shkruan Shërbimi Social Shtetëror./CNA.al

LEXO TE PLOTE