Connect with Us

“Ky virus të demoralizon, të bën nervoz”/ Alketa Vejsiu ndan me ndjekësit eksperiencën e vështirë pas infektimit me Covid-19

Showbizz

“Ky virus të demoralizon, të bën nervoz”/ Alketa Vejsiu ndan me ndjekësit eksperiencën e vështirë pas infektimit me Covid-19

Publikuar

-

“Ky virus të demoralizon, të bën nervoz”/ Alketa Vejsiu ndan me ndjekësit eksperiencën e vështirë pas infektimit me Covid-19

Pak ditë më parë moderatorja Alketa Vejsiu ndau me ndjekësit e saj lajmin se ajo e kishte kaluar Covid -19 si dhe iu bëri thirrje fansave të saj dhe shqiptarëve të respektonin rregullat për mbrojtjen nga Covid.

Mbrëmjen e kaluar, Alketa ka vendosur të ndjë më shumë detaje rreth eksperiencës së saj me Covid.

LEXO EDHE:  FOTOT-Një “bishë” e vërtetë/ Bora Zemani ndez Instagramin, tregon gjoksin shpërthyes me bikini

Ajo ka treguar se kishte humbur nuhatjen dhe shijen dhe se fillimisht kishte pasur simptomat si temperaturë, ethe, dhimbje koke, rrufë, dhe këputje të trupit.

Gjithashtu tregon se pjesa më e vështirë e kësaj periudhe ka qenë distancimi nga fëmijët./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Prej 18 vitesh nuk e di vendndodhjen e babait/ 21 vjeçarja ka një mesazh për nënën e saj

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Një histori e dhimbshme është trajtuar sot në rubrikën “ka një mesazh për ty”.

Një vajzë 21 vjeçe prej 18 vitesh nuk ka asnjë kontakt më babin e saj. Ai ishte larguar drejt Greqisë dhe ajo nuk e di vendndodhjen e tij. Boshllëku që ka lënë pas ka bërë që ditët e lumtura të jenë të pakta për familjen e saj. Ajo vendosi të ftonte në emision nënën e saj për ta falenderuar për gjithçka ajo kishte bërë për atë.

LEXO EDHE:  Moderatorja shqiptare flet për herën e parë kur kreu marrëdhënie dhe s’paska qenë gjë: “Si film pa muzikë!”

LEXO EDHE:  FOTOT-Një “bishë” e vërtetë/ Bora Zemani ndez Instagramin, tregon gjoksin shpërthyes me bikini“Je bërë nënë dhe baba për mua, faleminderit për çdo gjë“, është shprehur Romilda.

Ajo e ftoi nënën e saj në program që të kishin një kujtim të bukur së bashku sepse ajo e meriton plotësisht./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Priste unazë, mori lekë/ 25 vjeçari nga Fieri surprizohet live

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Një histori prekëse ka qenë sot në qendër të emisionit “E diela Shqiptare”, në rubrikën “Ka një mesazh për ty”. Një nënë ka vendosur të ftojë djalin e saj 25 vjeçar për ta falenderuar për të gjithë kontributin që ai ka dhënë në familjen e tyre.  Ajo ka treguar se djali i saj ka pasur një fëmijëri të vështirë dhe se gjithmonë ka menduar për familjen jo për vetën  e tij.

Ajo është shprehur se ai ka punuar vetëm për shtëpinë dhe kishte vendosur që të gjitha lekët e mbledhura nga ai për 1 vit tja ruante në një llogari bankare.

LEXO EDHE:  Nga pasioni për muzikën tek lidhja e dashurisë/ Rrëfehet Eva Murati

LEXO EDHE:  Pas ndarjes nga Vin Veli, moderatorja shqiptare bën serioze lidhjen me aktorin?Në momentin që 25 vjeçari ka mbëritur në studio Arditi ka vendosur ti bëjë një lojë duke u shprehur se e priste një unazë. Por kur mori zarfin 25 vjeçari ka parë llogarinë bankare ku nëna  e tij kishte grumbulluar lekët.

Ajo ka falenderuar djalin e saj dhe mesazhi është mbyllur me një përqfim shumë të ngrohtë mes tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“I dhunshëm dhe agresiv”/ Opinionistët e “Big Brother” “masakrojnë” bashkëshortin e Palomës

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

I ftuar në “Fun club”, “Big Brother” ka qenë edhe bashkëshorti i Palomës për të folur rreth deklaratës së saj se ai e ka dhunuar.

Ndër të tjera, kujtojmë se ai i dërgoi Palomës një “çmim” si aktorja më e mirë duke ironizuar në këtë mënyrë atë që Paloma tha.

Ky detaj është kapur nga tre opinionistët e “Fun Club”, Ina Kollçaku, Graciano Tagani dhe Iva Tiço të cilët mendojnë se ai nuk duhet të reagonte, pasi Paloma i ka dhënë një mesazh shumë të fortë femrave shqiptare dhe ai nuk duhej të bënte këto reagime.

Pse i dhe Palomës çmimin ‘aktorja më e mirë’”, i ka thënë Ina

LEXO EDHE:  “Nëse nuk do të isha moderatore…”/ Alketa Vejsiu zbulon “profesionin e ëndrrave”

LEXO EDHE:  Pas ndarjes nga Vin Veli, moderatorja shqiptare bën serioze lidhjen me aktorin?E kisha në plan ta takoja që më parë Palomën, nuk ishte më tendencë”, është shprehur ai duke shtuar:

Nuk ka pse preket familja. Unë e dua shumë nusen time. Nuk ishte e nevojshme që e gjitha të interpretohej kaq keq nga portalet dhe njerzit. Nuk ka pse të dal unë si monstër. Ne jemi shumë mirë”.

Edhe pasi ai u largua nga biseda, tre opinionistët vazhduan bisedën duke u shprehur se ai vazhdon të jetë i dhunshëm dhe agresiv, sepse në asnjë moment nuk u interesua për Palomën por vetëm fjalët e përhapura./CNA.al

LEXO TE PLOTE