Connect with Us

Kryemadhi del krah Topallit/ E mirëpres, është gjë shumë e mirë që drejton një parti politike

Politikë

Kryemadhi del krah Topallit/ E mirëpres, është gjë shumë e mirë që drejton një parti politike

Publikuar

-

Kryemadhi zbulon “gabimin” e Ramës/ Ndryshimet në Kodin Zgjedhor favorizojnë opozitën

Tre ditë më parë, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, i uroi suksese ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli për lëvizjen e re politike dhe u shpreh se ndihet e lumtur që garës iu bashkua një alternativë më shumë, aq më tepër një grua.

Mbrëmjen e sotme Kryemadhi u shpreh e hapur për bashkëpunim me Kryemadhin, teksa tha se e mirëpret dhe së është mirë që një grua në jetën politike shqiptare drejton një parti.

Mua si Monikë, nuk më takon kurrë ta them këtë gjë. Ne duhet të mirëpresim çdo parti të re politike, çdo individ që do të merret me politik, është normale që unë nuk kam aq shumë informacione sa mund të ketë z.Basha përsa i përket gjithë strukturave të tjera por ajo që është shumë e rëndësishme për secilin nga ne do ta tregojë veprimtaria politike e secilit individ apo strukturë të re politike se faktikisht nëse është mision  vërtetë për të krijuar një strukturë politike kundër Ramës apo për të qenë patericë e Ramës.

Unë e mirëpres znj.Topalli sepse është një gjë shumë e mirë që të kemi përsëri një grua në jetën politike shqiptare që drejton një parti politike. Uroj që i gjithë angazhimi i saj të jetë në funksion të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, të jetë në funksion të përfshirjes të të rinjve dhe të rejave. Të jetë në funksion të ndalimit të shpopullimit që po i bën Shqipërisë Rilindja me Ramën në krye dhe normalisht që kur të gjithë kemi një mision dhe një objektiv të përbashkët për ta kthyer Shqipërinë shtëpinë e shqiptarëve, unë nuk mendoj se ka po themi një vend për të krijuar mendime të tilla”, tha ajo.

LEXO EDHE:  Fiksimi “për të shpëtuar” festën e Krishtlindjes

Më tej, kryetarja e LSI deklaroi: “Unë nuk dua të harxhoj kohë në kuptimin e komentimit të Bashës por ju uroj suksese dhe shpresoj që në axhendën politike, jo vetëm të Jozefina Topallit  por të kujtdo partie politike apo strukture politike që do të angazhohet në zgjedhjet e 25 prillit të jetë pjesë e betejës kryesore  për integrimin e Shqipërisë në BE dhe ndalimin e shpopullimit të Shqipërisë”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Deklarata e Vuçiç/ Reagon Tedi Blushi: Pas 25 prillit…

Publikuar

-

Nga

Meta pranon skandalin/ “Unë fshihem pas bojkotit të AlbControl”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta,Tedi Blushi, ka reaguar lidhur me qëndrimet publike të Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili pretendon se pas Lulzim Bashës qëndron ish-kryeministri Sali Berisha.

Blushi ka thumbuar Edi Ramën, për të cilin thotë se dihet kukull e kujt është dhe e paralajmëron se më 25 prill do të marrë gjykimin e popullit.

Zëdhënësi i Metës deklaron se marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas zgjedhjeve parlamentare.

“Më 25 prill 2021, Ndryshimi fiton mbi dy të tretat sipas të gjitha sondazheve të besueshme, që ka Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta.

LEXO EDHE:  Sondazhi/ Si e vlerësojnë shqiptarët punën e Edi Ramës

LEXO EDHE:  Bardhi tregon rregullat e Partisë/ Të përjashtuarit nuk kanë vend, Jozefina nuk ka se si të rikthehet

Se kukull e kujt është Rama kjo dihet, ndaj më 25 prill ai do të marrë gjykimin e popullit të Shqipërisë.

Marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas 25 prillit 2021.

Përmes Referendumit të 25 prillit dhe Triumfit të Ndryshimit, shqiptarët heqin bllokuesin e çeljes së negociatave me Bashkimin Europian.

Anëtarësimi në BE është i vetmi projekt, që kemi”, thekson Blushi./ CNA.al

“Pas Bashës qëndron Berisha”/ Vuçiç flet për zgjedhjet e 25 prillit: Po i ndjek me vëmendje

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Saliu është lider, Luli kukull që kurdiset”/ Rama: Po tani me kë do të identifikohen tropojanët

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushatën me banorët e qytetit të  Tropojës. Në fjalën e tij Rama komentoi edhe ish kryeminstrin Sali Berisha duke e cilësuar atë si një lider. Sipas tij, Tropojanët u indetifikuan me një figurë si Sali Berisha.

Nga ana tjetër Rama nuk i kurseu ironitë dhe talljet me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha duke e cilësuar atë si një kukull që sillet si ta kurdisësh.

“Me Saliu spo merrem. Ishte si ishte unë nuk e vë në diskutim që Sali Berisha është Lider. Po ky çfarë lideri është ky. E kanë nxjerrë atje si një kukull që kurdiset. E kurdis për Batman ky bëhet Batman dhe hidhet nëpër muret bashkë me ata të tjerët kacavirret nëpër muret e kështjellës do të marrim pushtetin. E kurdin për barbi ky bëhet barbi, si ta kurdisësh. Kështu që për Saliu nuk po e zgjas. Tropojanët u identifikuan me një figurë që është figurë lider.Po tani më kë do të identifikohen tropojanët me Partinë Demokratike, a e imagjinoni jut ë zgjohet Luli të vijë për Tropojë. Tani atij Tropoja do I duket sikur është për të shkuar në Australi”, u shpreh Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Partia Demokratike pa kokë”/ Rama tallet me Bashën nga Tropoja

Publikuar

-

Nga

Pas hapjes së aeroportit të Kukësit kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takim me banorët e Tropojës. Nga atje Rama prezantoi kandidatin për deputet dhe shprehi falenderimin që ditën e sotme kanë qënë më të shumtë në numër se herët e tjera.

“Sot unë ju gjej më të shumtë në numër. Dhe jam i bindur që prezenca nuk ësht ëe lidhur thjesht me ardhjen time. Por me siguri është e lidhur që në këtë zgjedhje Ps ju ka sjellë dikë që është nder ta kesh shok dhe është nder ta kesh përfaqësues”, u shpreh Rama.

Ndër të tjera kryeministri nuk la pa ironizuar edhe liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha duke e cilësuar pa kokë. Sipas Ramës, ai ka bërë më shumë për këtë qytet se Partia Demokratike.

LEXO EDHE:  Fiksimi “për të shpëtuar” festën e Krishtlindjes

LEXO EDHE:  “Virusi bën dasëm, dhëndri juaj premton ta bëjë ditën natë”/ Rama i kthen përgjigje PD-së

“PD nuk është një shpellë e mbushur me njerëz që i përkasin një bote tjetër. Pd-ja ka plot njerez të mirë. Në Pd është problem koka, ishte koka kur kishte kokë tani nuk ka kokë imagjino. Për Tropojën unë dhe Partia Sociliaste në këto vite që na hyri në mes me dy akte tërmet dhe pandemia. Kam bërë disa herë më shumë se Sali Berisha dhe Partia Socialiste këtë sma mohon dot një tropojan që mban gishtat lart edhe kur fle gjumë. Për mua ishte një rikthim sepse në Barjam Curr kam qenë kur kam qenë student”, shtoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE