Connect with Us

Ripërsëritet tragjedia/ Një tjetër pacient i jep fund jetës tek “Shefqet Ndroqi”

Kronika

Ripërsëritet tragjedia/ Një tjetër pacient i jep fund jetës tek “Shefqet Ndroqi”

Publikuar

-

Vetëvrasja e pacientit me Covid/ Reagon stafi i “Shefqet Ndroqi”: Po kryhet hetimi!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në spitalin Covid 2, “Shefqet Ndroqi”.

Mësohet se një pacient 67-vjeçar është hedhur nga kati i katërt i spitalit e për pasojë ka ndërruar jetë. Personi që ka kryer vetëvrasjen është 67-vjeç, ishte me origjinë nga Tropoja dhe me banim në Tiranë, ndërsa prej disa ditësh trajtohej për Covid në Sanatorium.

Bëhet me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm. Ky është pacienti i tretë që humb jetën për shkak se hidhet nga spitali Sanatorium, pasi më herët të njëjtin akt ekstrem kanë kryer dhe një 29-vjeçar nga Durrësi si dhe një 65-vjeçar nga Klosi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas motorin në Elbasan/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Aksident në autostradën Vlorë- Fier, përplasen dy makina

Një makinë është përplasur mbrëmjen e sotme me një motor në aksin Tiranë-Elbasan, pranë rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Mësohet se drejtuesi i motorit ka “fluturuar” në ajër dhe më pas është përplasur me bordurën.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ai është dërguar me urgjencë për në spital, pasi ka marrë plagë të rënda në trup.

LEXO EDHE:  Humb jetën nga Covid-19 njëri nga themeluesit e PD-së

LEXO EDHE:  Zi në familjen e deputetit socialist/ Humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

Publikuar

-

Nga

Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

Pas vrasjes një Elbasan, plagosje me armë zjarri është regjistruar pak minuta më parë dhe në Korçë.

Ngjarja ka ndodhur tek zona e Pazarit, ndërsa rrethanat nuk janë ende të qarta.

I plagosuri ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën ndërsa mësohet se ka marrë një plumb.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.05.2021, rreth orës 22:40, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi M. R., rreth 33 vjeç, banues në Korçë, që në rrethana ende të paqarta, dyshohet të jetë dëmtuar në fundshpinë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, i cili aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Studimi/ Pirja e duhanit, shoqërohet me një rrezik të shtuar për një Covid-19 me simptoma të rënda

LEXO EDHE:  “Do ik të trajtohem në Greqi”/ Qytetari kthehet nga dogana pas dyshimeve për Covid-19

Nga të dhënat paraprake, dyshohet se shtetasi M. R., mund të jetë vetëplagosur.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i Everest Çakës/ RENEA zbarkon në Elbasan, mbi trupin e viktimës u zbrazën 10 plumba

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i Everest Çakës/ RENEA zbarkon në Elbasan, mbi trupin e viktimës u zbrazën 10 plumba

Pas eksekutimit të Everest Çakës, RENEA ka zbarkuar në Elbasan duke rrethuar zonënë ndërkohqë që janë zbardhur edhe detaje të reja.

Mësoher se kundër shënjestrës autorët kanë qëlluar mbi 10 herë duke u siguruar që e kanë vrarë.

Dyshohet se kanë qenë dy pëersona që kanë qëlluar në drejtim të çiftit Çaka, ku ndërroi jetë 41-vjeçari ndërsa gruaja e tij Silvana mori një plumb në dorë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Situata nga Covid në Kosovë/ Mbi 200 raste të reja dhe 4 viktima

LEXO EDHE:  Studimi/ Pirja e duhanit, shoqërohet me një rrezik të shtuar për një Covid-19 me simptoma të rënda

Pas ngjarjes një makinë u gjet e djegur në Golem ndërsa dyshohet se i përket autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE