Connect with Us

Video/ Asist fantastik i Shaqirit, Liverpool shënon me përmbysje

Premier Liga

Video/ Asist fantastik i Shaqirit, Liverpool shënon me përmbysje

Publikuar

-

Diogo Jota është sërish heroi i Liverpoolit. Skuadra e Klopp triumfoi 2-1 me përmbysje në transfertën ndaj West Ham. “The Reds” u befasuan që në start, teksa në minutën e 10-të, miqtë arritën që të gjejnë rrugën e rrjetë me Fornals, që shfrytëzon më së miri një top në hyrje të zonës.

3 minuta nga fundi i fraksionit të parë, Salah fitoi një penallti që do ta kthente po vetë në gol. Më pas në pjesën e dytë protagonist si gjithmonë bëhet Diogo Jota, i cili shënon dy herë, por në njërin rast goli i anulohet nga arbitri.

Një ndeshje shumë e mirë edhe për Shaqirin, i cili shërbeu asistin për golin e dytë. Liverpooli mban kryesimin me 16 pikë, 3 më shumë se Everton.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Super Gjimshiti/ Nuk kishte ndodhur kurrë me Klopin te Liverpuli, përplasen në murin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Nga fitorja e thellë në ndeshjen e parë kundër Atalantës e cila nuk mund të funksiononte në asnjë drejtim të vetëm, tek një mrekulli e ndërtuar nga ekipi i Bergamos. Në përballjen kundër Liverpulit në transfertë kërkohej fitorja për të mbajtur të ndezur ëndrrën e “Champions League”. E që të fitosh në shtëpinë e Liverpulit është një mision thuajse i pamundur.

Megjithatë Atalanta arriti që t’ia dilte në shifrat 0-2 duke marrë tre pikë mjaft të vyera dhe duke bërë surprizën më të bukur të mbrëmjes. Berat Gjimshiti e nisi si titullar këtë takim, duke luajtur për 90 minuta përkrah Romeros dhe Toloit. Mbrojtësi kuqezi është duke kaluar momente fantastike në karrierë teksa ishte mur i pathyeshëm edhe për Liverpulin.

Salah nuk mund të bënte asgjë nga detyrat e tij, së bashku me Origin dhe Manen. Për t’u mos besuar, por për herë të parë në historinë e Klop te Liverpuli, ekipi i tij nuk e ka goditur asnjëherë të vetme portën kundërshtare. Pra skuadra angleze kishte zero gjuajtje në drejtim të portës së Atalantës dhe çelësat gjenden te Berat Gjimshiti.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Manchester City heq dorë nga Lionel Messi

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti nuk ka ndërmend që të transferojë Lionel Mesin në merkaton e verës. Të paktën, kështu informon “Sky Sports”. Klubi i Premier Ligës ka marrë këtë vendim për shumë arsye, por dy janë më kryesoret që e çojnë në braktisjen e kësaj piste: mosha dhe rroga e tij e lartë. E ardhmja e kapitenit katalanas është e panjohur.

Ai do të jetë lojtar i lirë nga 30 qershori dhe të gjitha rrugët e çonin në Mançester, sidomos pas rinovimit të kontratës së Pep Guardiolës. Mirëpo, për momentin asgjë nuk është e qartë. Gazetarja Semra Hunter ishte e sigurt në raportimin e saj. “Dyert e Mançester Sitit janë të mbyllura për Lionel Mesin dhe ata nuk do të bëjnë ofertë”, thotë gazetarja, e cila siguron se ka informacione të sigurta brenda klubit anglez.

“Këtë gjë e them me autoritet sepse e di si është situata në klub dhe më thonë që Siti nuk do të bëjë ofertë për Mesin”, vazhdon më tej. Sipas saj, janë dy arsye pse “Qytetarët” nuk duan që ta transferojnë kapitenin e Barcelonës. Pas 17 vitesh në nivele të larta me katalanasit, karriera e tij është drejt fundit dhe rroga shkon afro 100 milionë euro.

Kjo shifër është e lartë dhe asnjë klub tjetër nuk mund të paguajë rrogën e tij. Rinovimi i Pep Guardiolës me Sitin provokoi disa lajme që e lidhnin kalimin e Mesit në Mançester, por këta të fundit nuk e kanë këtë qëllim. Mosha gjithashtu punon kundër “Pleshtit”.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

“U bë vëlla me armikun”, legjenda e Arsenalit kritikon Xhakën

Publikuar

-

Nga

Arsenal u ndal nga Lids në ndeshjen e djeshme të Premier League, teksa sfida nuk i shpëtoi edhe tensionit. Nikolas Pepe, futbollisti i topçinjvë goditi me kokë futbollistin me origjinë shqiptare, Ezgjan Aliiski. Arbitri fillimisht nuk e vuri re incidentin, por pas konsultimit me VAR, ndëshkoi sulmuesin me karton të kuq. Një ndëshkim që ndikoi në mbarëvajtjen e lojtarëve të Artetës duke e mbyllur sfidën 0-0.

Por, rreth këstij episodi, mbrojtësi Tiernej në fund vendosi t’i kërkonte shpjegime Alioskit. Por, Xhaka i gjendur aty, shtyu shokun e skuadrës për të mos lejuar një zënkë. Për këtë veprim, mesfushori është kritikuar nga një legjendë e klubit si Martin Kjeun.

“Tjernei tregoi shpietin e garës, nuk qëndroi vetëm aty në mbrojtje për të mbajtur portën e paprekur. Ai mund të jetë ndjerë i ofenduar nga Xhaka, i cili pas gjithë asaj që ndodhi i hodhi krahun në qafë Alioskit. Edhe unë do të ndjehesha ashtu, nëse do të shihja një nga shokët e mi të bëhej vëlla i armikut. Xhaka më pas edhe e shtyu Tjernei, duke mbështëtur Alioskin”, u shpreh ish-sulmuesi i Arsenal.

LEXO TE PLOTE