Connect with Us

Puna, dashuria, financat dhe shëndeti/ Horoskopi i muajit Nëntor, 2020

Horoskopi

Puna, dashuria, financat dhe shëndeti/ Horoskopi i muajit Nëntor, 2020

Publikuar

-

Puna, dashuria, financat dhe shëndeti/ Horoskopi i muajit Nëntor, 2020

Dashi

Puna: Mund të debatoni me bashkëpunëtorë, kolegë ose furnitorë, dhe sigurisht që kjo nuk do ta ndihmojë profesionin tuaj, sido që të jetë. Projektet tuaja me siguri do të kalojnë, por ata ndoshta do të kenë nevojë për një rishikim, një modifikim të vogël.Mos nxitoni dhe pastroni me kujdes atë që është e rëndësishme për ju. Nga fundi i muajit era do të kthehet në favorin tuaj dhe së shpejti do të korrni rezultatet e përpjekjeve tuaja ( pozitive për karrierën dhe xhepat ).

Dashuria: Dialog i hutuar, ide të paqarta, shumë ndjeshmëri nga ana juaj (dhe jo vetëm). Këto janë premisat që mund t’ju ofrojnë një periudhë jo shumë lineare për zemrën, e stisur me mendime të dyta, nervozizëm, por edhe shumë pasion, entuziazëm, erotizëm të fortë, të atyre që janë vërtet dehëse . Me pak fjalë, një gjë është krejt e sigurt: që kurrë nuk do të mërziteni!

Financat: Në nëntor, shmangni konfliktet për para. Ju nuk do të fitoni. Dhe nëse humb diçka, nuk do ta marrësh përsëri. Kurseni emocionet dhe energjinë tuaj për gjëra më të mira.

Shëndeti: Sigurisht që nuk do t’ju mungojë energjia. Kjo sepse Marsi kalon në Dash dhe do t’ju bëjë të paduruar të etur për të bërë një mijë gjëra , por edhe pak të ndjeshme dhe impulsive .

Demi

Puna : Ju dini si të jeni njerëz shumë të organizuar , të vëmendshëm ndaj detajeve dhe me këmbë në tokë. Planifikoni me kujdes zgjedhjet tuaja, vendosni kohën në axhendën tuaj për t’u marrë me ndonjë ngjarje ose vonesë të paparashikuar, jini të kujdesshëm në menaxhimin financiar. Pak para mesit të muajit, qielli do të fillojë të shkaktojë dëme në biznesin tuaj. Mund të ndodhë që këto janë lajme që do t’ju befasojnë, prandaj do të jetë thelbësore të keni një plan të shkëlqyeshëm B.

Dashuria: Kohë të çuditshme me zemrën! Ndoshta sepse do t’ju duhet të përshtateni me ndryshimet e papritura dhe kjo do të krijojë një farë hutimi që në mënyrë të pashmangshme mund të ndikojë edhe në emocione . Vështirë të thuash se çfarë do të ndodhë, me Uranin në Dem shumë të stresuar nga tranzitet në Akrep. Mund të jetë koha për zgjedhje, për dashuri të mëdha ose për revolucione të mëdha. Por edhe të pasigurive, dyshimeve dhe mendimeve të dyta. Në çdo rast, dëgjoni zemrën, por vendosni edhe me kokën tuaj. Dhe jini realist, siç jeni zakonisht.

Financat: Ju ndoshta do të duhet të shpenzoni më shumë para për shkak të pagesave të humbura ose detyrimeve financiare.

Shëndeti: ju jeni të lodhur dhe keni nevojë të pushoni, prandaj përpiquni të menaxhoni mirë angazhimet tuaja dhe përkëdheluni sa më shumë që të mundeni.

Binjakët

Puna: Në profesionin tuaj do të jeni mendjemprehtë, i aftë të organizoni angazhimet tuaja, i zgjuar dhe i përqendruar . Ju gjithmonë mund të mbështeteni në efikasitetin tuaj, si në saktësinë tuaj. Nëse keni projekte të veçanta për të zhvilluar, veproni tani : do të jeni largpamës dhe efektiv. Por, për t’i parë ato të ngrihen siç dëshironi, mund të duhet të prisni muajin tjetër, gjë që mund t’ju tregojë rezultatet e përpjekjeve të bëra deri më tani. Edhe për xhepat, edhe për karrierën duhet të jeni të sigurt: por bëni zgjedhjet e duhura .

Dashuria: Nuk ka shpesh raste kur zemra, mendja dhe shqisat udhëtojnë në një harmoni të përsosur. Për këtë, duhet të shfrytëzoni mundësinë që do t’ju ofrojë një muaj i favorshëm si nëntori.Përfitoni nga ajo për të qenë të lumtur, për të bërë ato ndryshime të nevojshme për të kurorëzuar ëndrrat tuaja , për të ndërmarrë veprime për ta bërë dashurinë më dinamike dhe pasionin më të shijshëm .Një minimum angazhimi, i kombinuar me guximin dhe shkathtësinë, do të jetë i mjaftueshëm që ky muaj të jetë me të vërtetë i pari i një serie të gjatë suksesesh dashurore dhe erotike.

Financat: Vështirësitë e një natyre financiare (aty ku ato lindin) do të lidhen kryesisht me shpenzime të papritura për shtëpinë, fatura më të mëdha familjare, etj. Shpenzimi i mençur i buxhetit të familjes mund të shkaktojë tension në familje.

Shëndeti: Plot energji , vullnet të mirë dhe vendosmëri, ju do të jeni në gjendje të punoni me sukses për të përmirësuar formën tuaj fizike dhe estetike .

 

Gaforrja

Puna: Dhjetë ditët e para të nëntorit mund të jenë vërtet të ngarkuara . Vonesa, keqkuptime, tensione dhe shumë pyetje për të cilat nuk jeni në gjendje të jepni një përgjigje të saktë. Por së shpejti do të keni nën kontroll veten, sigurinë dhe mjetet tuaja. Ju do të keni ide më të qarta dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të angazhoheni me përqendrim më të madh. Aftësia juaj do t’ju ndihmojë të përmirësoni biznesin dhe të gjeni zgjidhje inteligjente për të zgjidhur problemet në dukje të vështira. Me pak fjalë, sado e lodhshme të jetë, në fund ky muaj do të shpërblejë përpjekjet tuaja.

Dashuria: Ju pret një periudhë mjaft e trazuar , midis emocioneve kontradiktore dhe dialogut të hutuar (si dhe ideve mjaft të mjegullta).Prandaj më mirë të qëndroni në dritare, të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme për dashurinë tani dhe të përpiqeni të merrni të gjitha të mirat që do të gjeni edhe në situata komplekse. Jetoni në të tashmen, por me siguri se e nesërmja juaj do të jetë më lineare.Nga fundi i nëntorit qielli juaj përmirësohet dhe do t’ju japë ndjenja më lineare dhe të kuptueshme.

Financat: Do të keni mundësi të mira financiare, por mos u ngutni të shpenzoni para që në të vërtetë do të ishte mirë të kurseni tani.

Shëndeti: Nervozizmi dhe shumë mendime në kokë do të jenë përgjegjës për një gjendje të mirëqenies jo optimale. Energjitë tuaja mund të vazhdojnë . Pra, asnjëherë mos i neglizhoni praktikat e mira, kujdesuni për pushimin tuaj, si dhe për angazhimet tuaja të përditshme.

 

Luani

Puna: Pak ide, por të qarta dhe shumë energji për të përdorur në aktivitetet tuaja të përditshme. Pa dyshim që nëntori do të fillojë në një mënyrë pozitive për ju dhe do t’ju japë siguri për t’i përdorur për t’u përmirësuar dhe rritur . Megjithatë, nga mesi i muajit, midis vonesave, keqkuptimeve dhe situatave të tjera të papritura, siguria juaj mund të humbasë avantazhin e saj. Por jo zelli juaj: përpiquni të qëndroni të palëkundur dhe këmbëngulës. Së shpejti do të gjeni çelësin e problemit, por keni nevojë për dinakëri, dhe gjithashtu keni nevojë për shumë elasticitet.

Dashuria: Me Marsin në Dash , pasioni dhe guximi nuk do të dështojnë kurrë.Sensual, por ndoshta pak i vrullshëm, këtë muaj do të merrni mbështetjen e Venusit që do t’ju bëjë më të ëmbël dhe të dashur.Një tranzit që do të sjellë ndjenjat më të mira dhe do të nxjerrë në pah zemrën tuaj bujare . Komunikimi do të jetë i qartë në fillim të muajit; atëherë me shumë gjasë do të duhet të përballeni me një sërë keqkuptimesh që vetëm në fund të muajit mund të destabilizojnë ndjenjat.Në këtë fazë, kujdes për ngulmimin ose do të thuash diçka të papërshtatshme.

Financat: Shumë do të marrin para nga një qytet tjetër këtë muaj.

Në nëntor, ju patjetër do të keni mundësinë për të ardhura shtesë, dhe për secilin prej jush burimi do të jetë i ndryshëm, por i një natyre ligjore. Sigurisht, kjo tendencë e favorshme vlen për ata prej jush që po kërkoni një mundësi të tillë me çdo kusht.

Shëndeti: Ky muaj do t’ju japë energji përçarëse , shumë grintë dhe vullnet në nivelet më të larta.Me pak fjalë, gjithçka që ju nevojitet për t’u përballur me rutinën si fitues dhe të jeni në gjendje t’i përkushtoheni vazhdimisht mirëqenies dhe shëndetit tuaj.

 

Virgjëresha

Puna: Vonesat e mëparshme mund t’ju nxisin të lëvizni me kujdes të paktën në fazën e parë. Ajo që dëshironi të shihni të materializuar mund të zgjasë pak . Por së shpejti do të fillojë një fazë tjetër për ju, situatat do të rinisin dhe më në fund do të keni ide të qarta se si të procedoni. Në disa raste, mund të keni edhe një fat të vogël , të aftë për të përmirësuar financat, prestigjin, karrierën. Jini në kohë, të guximshëm dhe krijues.

Dashuria: Nëntori do t’ju ofrojë shumë përparësi për shumë zona, por ndoshta me dashuri do të ketë një krah të shkurtër . Por mos mendoni se po kaloni një periudhë të pafavorshme. Përveç se emocionet do të mungojnë, konfirmimet do të mbërrijnë vonë dhe gjithçka që ëndërroni mund të mbetet si në një harresë të pezulluar në një zonë gri dhe mjegull , duke pritur që dielli të lindë dhe të sqarojë konturet e situatave .Më në fund do të kuptoni dhe vendosni dhe do të veproni në përputhje me rrethanat.

Financat: Do të ketë tension të përkohshëm rreth udhëtimit ose kostot që do të lindin rreth tij. Burrat do të planifikojnë një blerje të rëndësishme për ta dhe organizimin e mundshëm rreth saj.

Shëndeti: Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme me disa momente në të cilat vitaliteti juaj do të jetë me të vërtetë në krye dhe të tjerët në vend të të cilave do të jeni në gjendje të angazhoheni në rutinën e përditshme.

 

Peshorja

Puna: Një përpjekje e vogël do t’ju duhet ta bëni atë në llogari. Por edhe rezultate të mira, megjithë vonesat që mund t’ju lënë si gota ( gjysmë e mbushur ose gjysmë e zbrazët? ), E cila së shpejti do t’ju bëjë shumë të lumtur. Muaji fillon me disa pikëpyetje në pritje, ndoshta vonesat në një përgjigje ose ndonjë situatë tjetër që ju lë me frymë të fryrë . Këto dilema do t’i zgjidhni gjatë muajit dhe, akoma më shumë dhe më mirë, gjatë ditës tjetër. Mos hiqni dorë nga projektet tuaja dhe mbajeni: suksesi së shpejti do t’ju buzëqeshë .

LEXO EDHE:  Aventurierë të lindur/ Këto shenja horoskopi nuk e marrin dashurinë seriozisht

Dashuria: Çfarë muaji i pazakontë! Ju do të alternoni momente të një ëmbëlsie të madhe me të tjerët në të cilat do të jeni më të thartë sesa një limon i shtrydhur dhe i pa ëmbëlsuar .Thjeshtë faji i tranzitit ambivalent që do ta gjeni duke përjetuar këtë nëntor, të cilat nëse nga njëra anë do të duan të privilegjojnë ndjenjat, nga ana tjetër me Marsin në Dash, do t’ju bëjnë të ndjeshëm dhe vërtet nervozë. Prandaj, kushtoji vëmendje asaj që thua dhe përpiqu të jesh aq diplomatik sa të pikturojnë manualet e astrologjisë.

Financat: Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të të ardhurave ose do të befasohen nga një fitim i papritur.

Shëndeti: Ky tranzit mund të ju nervozojë, t’ju bëjë të ndiheni nervoz, por gjithashtu t’ju bëjë impulsiv, të pasjellshëm dhe t’ju bëjë të shpërndani energjitë tuaja jo të shkëlqyera.

 

Akrepi

Puna: Ky muaj do të kërkojë shumë përpjekje por lodhja vështirë se ju frikëson dhe sigurisht do të jepni njëqind për qind për të arritur rezultatet që ju interesojnë. Në biznes dhe bashkëpunime, jini në kohë , sepse disa çështje do të duhet të sqarohen dhe rregullohen dhe ju duhet ta bëni atë tani, falë një qartësie të bukur mendore të premtuar nga Mërkuri në Akrep pas dhjetë ditësh. Ai gjithashtu do të zbatohet për programet mësimore, kërkesat dhe çdo iniciativë tjetër që dëshironi të përfundoni shpejt.

Dashuria: Për dashurinë nuk do të jetë një nga ata qiejt e paharrueshëm. Sidoqoftë, do të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të vendosur baza të forta , të pranoni dëshirat tuaja dhe të kuptoni sesi të bëni dashuri sa më afër ëndrrave tuaja.Transitet do të ndizet vetëm në fund të Nëntorit, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të mërzitur për pjesën tjetër të muajit.Kjo do të thotë se shumë do të varet nga shkathtësia juaj, nga dëshira për pasion që digjet në zemrat tuaja dhe nga zgjedhjet tuaja. Bëni ato të duhurat!

Financat: Në nëntor, shumica prej jush do të jetë në gjendje të presë para ose të fitojë nga dikush që jeton jashtë shtëpisë tuaj. Gjithashtu këtë muaj do të jeni të kënaqur me paratë në buxhetin tuaj të familjes, të cilat do të vijnë përmes një rritje në pagën e dikujt, pensionin, qiranë dhe më shumë.

Shëndeti: Vitaliteti dhe qartësia mendore do t’ju shoqërojnë me dorë gjatë gjithë këtij muaji, që për shumë prej jush është edhe koha e ditëlindjes tuaj. Ju do të dëshironi të përmirësoni pamjen tuaj , të mendoni për shëndetin dhe t’i jepni vetes diçka të veçantë që të ndiheni të veçantë: për një ndryshim të pamjes , megjithatë, prisni deri në fund të nëntorit.

Shigjetari

Puna: Ky muaj do t’ju kërkojë një farë kujdes sepse do t’ju duhet të vlerësoni me kujdes të gjithë faktorët në lojë.Nuk do të jetë një periudhë e pafavorshme por thelbësore për të vendosur saktë strategjinë tuaj: atë që mbillni në këto ditë, do ta korrni duke filluar nga muaji vijues i cili do të shpërblejë angazhimin me rezultate të shkëlqyera , si për karrierën ashtu edhe për xhepat. Kjo është arsyeja pse duhet të jeni të kujdesshëm dhe të plotë: ju po vendosni bazat për suksesin tuaj të ardhshëm, pavarësisht rolit dhe statusit tuaj.

Dashuria: Kush e di që një pjesë e madhe e energjisë tuaj nuk buron nga dashuria! Një lumë emocionesh pozitive do të rrjedhin në zemrën tuaj dhe do t’ju japin ndjesi të thella dhe autentike.Romantik dhe mjaft i ëmbël, do të jeni edhe shumë pikant dhe të nxehtë , gjë që mund ta bëjë erotizmin shumë të shijshëm . Nëse dashuria lëngon, këtu është koha e duhur për të zgjuar shqisat dhe për t’i tundur ato me një frymë lajmi të shijshëm . Do të jeni të guximshëm, të shkathët dhe magnetik: me pak fjalë, asgjë nuk do të mungojë.

Financat: Do të keni probleme financiare ose do të duhet të ndihmojnë në zgjidhjen e tyre në shtëpinë e prindërve ose të afërmve. Kini kujdes se në çfarë shpenzoni paratë tuaja!

Shëndeti: Energji e shkëlqyeshme, jetësore dhe në formë të shkëlqyeshme. Nëntori do t’ju shohë gjithmonë në vijën e frontit, të etur për të lëvizur, për të shfryrë energjitë fizike përçarëse dhe për të stimuluar mendjen duke i hapur asaj horizonte të reja me interesa të veçanta.Do të ndiheni mirë dhe gjithashtu do të vërehet nga jashtë: një kohë e mirë për estetikën, për të ndryshuar pamjen tuaj ose për të përmirësuar diçka.

 

Bricjapi

Puna: Ky muaj do të kërkojë shumë diskrecion mbi projektet tuaja dhe shumë durim. Përgjigjet që po prisni mund të marrin shumë kohë për të arritur, ose mund të jenë bashkëpunëtorët ata që nuk do të respektojnë orarin. Në çdo rast, ju do të dëshironi të jeni të kujdesshëm, edhe nëse dëshironi të kafshoni dikë. Nga mesi i muajit do të jeni më të gatshëm dhe të përqendruar dhe në të njëjtën kohë shumë situata do të fillojnë të zhbllokohen. Angazhimi juaj nuk do të mbetet pa u vërejtur dhe kush e di që mund të mos merrni një propozim të mirë.

Dashuria: Në një muaj që karakterizohet nga turbulenca dhe nervozizmi, është e vështirë që dashuria të mos përfundojë e prekur nga humori juaj. Pak nuk do të jeni në dispozicion, marrë nga mendimet tuaja, pak, megjithatë, mund të jenë edhe rrethanat që t’ju bezdisin.Bëni kujdes në rastin e fundit, sepse rrezikoni një reagim joproporcional , të diktuar më shumë nga humori dhe nervozizmi sesa nga një qëllim i vërtetë për të qenë shkatërrues.Sigurisht, ju do të dini si ta vlerësoni atë, veçanërisht nga mesi i muajit kur ngadalë situata juaj duket se po përmirësohet.

Financat: Të ardhurat tuaja këtë muaj mund të rriten për sa kohë që keni dëshirën për të punuar. Do të ketë ide dhe mundësi.

Shëndeti: Jini të kujdesshëm dhe mos e teproni .Ky muaj do të përfshijë shumë nervozizëm dhe së bashku me mijëra mendime që do të rrotullohen nëpër kokën tuaj rrezikoni të shperndani energji negative.

Ujori

Puna: Nëntori do të fillojë në një mënyrë pozitive, edhe nëse disa çështje mbeten të pezulluara , duke pritur diçka për t’i zhbllokuar ato. Ju përdorni këtë pauzë për të pastruar kokën dhe për të kuptuar se si të merreni me një problem që është shfaqur më parë. Pas dhjetë ditësh fotografia juaj profesionale si për financat ashtu edhe për karrierën do të bëhet më tinëzare dhe do të keni më pak kohë për të reflektuar. Të vepruarit ndërsa tashmë dini se çfarë të bëni do t’ju vendosë në një pozicion të favorshëm dhe do t’ju ndihmojë të trajtoni mirë çdo situatë të ndryshme.

Dashuria: Marsi do t’ju ​​bëjë shumë të pasionuar, te ashper nga jashtë por me Venusin në favor ju do të jeni të butë brenda!Me pak fjalë, ju dukeni si një reklamë  të cilën shumë nuk do të presin ta shijojnë .Nëse erotizmi duket shumë i favorizuar, përveç qëndrueshmërisë së qëllimeve tuaja, të cilat mund të kenë të njëjtën lëvizje të lirë si një … Erë!Me pak fjalë, do të vëreheni, do të dalloheni dhe madje mund të argëtoheni, nëse dini të merrni çdo ngjarje lehtë dhe filozofikisht .

Financat: Në nëntor mund të prisni para përmes një dokumenti, përmes transferit bankar ose përmes një kontrate.Shumë prej jush do të kenë mundësinë të negociojnë një pagë më të lartë ose të bëjnë ndryshime në punën tuaj, duke krijuar kushte më të mira.Do të ketë një situatë të favorshme për ju në lidhje me zgjidhjen e një problemi financiar ose marrëdhënie të tjera të rëndësishme përmes një dokumenti.

Shëndeti: Duhet t’i kushtoni vëmendje mënyrës se si i përdorni energjitë tuaja: mos i harxhoni ato pa nevojë dhe mos harroni se edhe nëse jeni mirë gjithmonë keni nevojë për pushim.

 

Peshqit

Puna: Ju do të filloni të jeni të kujdesshëm, edhe për shkak të disa situatave që do të luftojnë pak për t’u rikthyer në rrugë .Por para mesit të muajit këtu Mërkuri është gati të ju japë një dorë. Planeti do të kujdeset për përqendrimin tuaj, dinakërinë tuaj, aftësitë tuaja të negociatave dhe kështu do t’ju ndihmojë të pohoni vetveten dhe të shfrytëzoni sa më mirë rrethanat tuaja aktuale . Edhe për financat mund të jetë një periudhë diskrete, por këtu duhet vërtet të merremi me këto kohë të çuditshme që i kanë zënë të gjithë në befasi.

Dashuria: Nëntori do të jetë një periudhë e çuditshme, e pazakontë për dashurinë, në të cilën arsyet e mendjes së shëndoshë do të mbizotërojnë mbi ato të zemrës.Kjo është arsyeja pse ajo mund të jetë e çuditshme, sepse Peshqit zakonisht favorizojnë zemrën, por nga tani ju do të tregoni kujdes pasi gjithmonë përfundoni duke u zhgënjyer nga mosmirënjohesit dhe pamundësite për të dhënë dashuri te njerëzit e tjerë.

Financat: Do të keni mundësi më të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Paratë e papritura ose fitimet më të larta nuk përjashtohen nëse jeni tregtar, prodhues ose punoni në fushën e shërbimeve.

Shëndeti: Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme dhe shumë vullnet të mirë. Me pak fjalë, premisat e duhura për t’ju premtuar një periudhë të qetë, në emër të mirëqenies dhe vendosmërisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Adhurues të lirisë/ 3 fakte që nuk i dinit për shenjën e Shigjetarit

Publikuar

-

Nga

Adhurues të lirisë/ 3 fakte që nuk i dinit për shenjën e Shigjetarit

Vlerësojnë shumë lirinë e tyre

Ata janë të dashuruar me lirinë dhe kanë tendencën të bëjnë atë që duan gjithmonë. Ata preferojnë më së shumti të jetojnë vetëm dhe nuk u pëlqen të kufizohen.

Shigjetari ka aftësi të mëdha komunikimi

Shigjetari ka një sens shumë të mirë humori dhe ka tendencën të jetë shumë ekstrovert.Të dyja këto i kanë bërë ata të jenë shumë të ngjashëm.Kurioziteti i tyre dhe këndvështrim filozofik i jetës i bëjnë tepër interesant për të folur dhe natyra e tyre optimiste i bën të gjithë që ta duan.

Shqetësohet pothuajse për gjithçka.

LEXO EDHE:  Paraja dhe Puna/ Si do të jetë ky muaj për ju sipas parashikimit të yjeve

LEXO EDHE:  Punonjës të thjeshtë apo menaxherë të suksesshëm/ Zbuloni se çfarë preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Shigjetarët nuk pëlqejnë të kufizohen. Në të vërtetë e kundërta! Ata kanë tendencë të vlerësojnë gjëra të tilla si udhëtimi, të qenit jashtë (preferohet, në një vend tjetër nga sa kanë qenë më parë), dhe të kalojnë në përvojën tjetër të madhe në jetën e tyre.Natyra kurioze dhe energjike e Shigjetarit ka tendencë të nënkuptojë që nëse kjo shenjë është në një vend për një kohë të gjatë, ata do të bëhen shumë të shqetësuar mjaft shpejt. Energjia e lartë do të thotë që të qëndrosh ende shumë gjatë është kufiri i kufirit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Hakmarrëse dhe të frikshme/ Gratë më të këqija sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

Hakmarrëse dhe të frikshme/ Gratë më të këqija sipas shenjës së horoskopit

Gaforrja

Mbahet si një shenjë pesimiste, por kur vjen një plan që e ndez, fillon e behet e fiksuar dhe i shtohet imagjinata. Aktet e hakmarrjes janë epikë, duhet medoemos që të përfundojnë me çdo gjë të ndarë në pjesë të barabarta. Natyrisht frikat dhe urrejtja e saj nuk do të jenë përgjithmonë, por kjo nuk do të thotë se nuk do ti përdorë për të shkatërruar sa më shpejt armiqtë ose ata që e kanë tallur. Kjo sepse është një person që ka shumë dyshime dhe përfundon duke e parë tradhtinë në çdo aksion pozitiv. Për të shlyer, nëse nuk shikon këtë aspekt tek të gjithë, do të jetë një person ekstremisht i drejtë, që kërkon të përforcojë miqtë e vërtetë më shumë se ç’do person tjetër.

Luani

Aspekti më pozitiv i Luanit për sa i përket anës së errët ka të bëjë me faktin që është një person që i pëlqen intriga. Nga ana tjetër, nuk e ka për problem të zihet hapur me këdo që i vihet kundër. Personaliteti i jep një karakter shumë egocentrik, duke arritur të besojë se ka me të vërtet të drejtë. Kjo e nxit atë të bëhet një kundërshtar i frikshëm në çfarëdo përballje apo dialogu. Nuk mbahet si një grua me aftësi për kapitullim, dhe përveç të qenit ekstremisht e sigurt tek vetvetja, është kokëfortë prej natyrës. Problemi është tek fakti që gjithë këtyre i shtohet edhe fantazia e tepruar dhe kështu do të përfundojë duke i bërë të tjerët të besojnë që ka të drejtë, duke justifikuar veprimet e veta dhe duke përforcuar mënyrën e të sjellurit. Një egoizëm që ushqehet është diçka shumë e rrezikshme për tu marrë në konsideratë, kështu që mos e nënvlerësoni një luaneshë ose prisni pasojat.

LEXO EDHE:  Nga dashuria e madhe për Jonidën tek familja/ Romeo Veshaj rrëfehet si asnjëherë më parë

LEXO EDHE:  Aventurierë të lindur/ Këto shenja horoskopi nuk e marrin dashurinë seriozisht

Virgjëresha

Edhe pse është një person shumë i turpshëm dhe i sjellshëm, kur i shkel në kallo, nxjerr anën e një fëmije të paedukuar. Del ajo ana e keqe, kritike dhe tmerrësisht e pamëshirshme, gati për të gjuajtur këdo që i kundërpërgjigjet objektivave të veta. Është pikërisht ky aspekt delikat që bën gjuajtje të dyfishtë, kështu që të duhet të mësosh që asnjë armik nuk duhet nënvlerësuar.

Akrepi

E vetmja herë që një insekt i tillë është zgjedhur kaq mirë për të përfaqësuar një shenjë të horoskopit. Akrepat mund të jenë miq besnikë dhe dashnorët më pasionantë, dhe në të njëjtën kohë, armiku më agresiv, dhe dhunues që mund të kesh takuar. Për më tepër, janë ekstremisht xhelozë dhe të rezervuar dhe mund të kesh të bësh me një bombë me sahat. Më mirë se të gjithë ata dinë të tallen në dashuri kështu që nuk do të jetë e vështirë të të mashtrojnë.

Peshqit

Sërish gjejmë një dyjëzim të një gruaje që duket njeri i mirë, me dhembshuri që bën çdo gjë për të ndihmuar të tjerët, por që mund të bëhet një burim pesimizmi në jetën tënde. Përderisa ka tendencë të kujdeset më shumë për të tjerët, ekzistenca e saj është komplet një falimentim dhe kjo gjë do të ndikojë dhe tek lidhja juaj. Urrejtja do të përfundojë të të bëjë të ndihesh personi më i keq në botë. Dhe kjo sepse nuk është në gjendje të udhëheqë veten e vet.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi

Tani për tani ju vërtet po mendoni për një të ardhme të shkëlqyer. Shpresa është që ju tashmë keni projekte në pritje, sepse kjo do të nënkuptojë se yjet tashmë kanë filluar t’ju favorizojnë. Nuk përjashtohet që brenda disa javësh ose muajsh të mund të rilindni nga një situatë shqetësimesh të mëdha. Problemet ligjore, mosmarrëveshjet dhe situatat e rënda ekonomike nuk mund të ndryshojnë brenda natës, por do të ketë një ndryshim në një kohë të shkurtër.

Demi

Me Hënën në shenjën tuaj të zodiakut në aspekt të mirë me planetët e tjerë, sot është një ditë shumë pozitive . Thjesht duhet të jeni të kujdesshëm nëse keni folur shumë: nga natyra jeni shumë i vrullshëm dhe prandaj ndonjëherë i thoni gjërat menjëherë dhe pastaj pendoheni.Shpresa është që ju nuk e keni vënë në dyshim dashurinë, pasi kjo është një kohë kur ndjenjat duhet të mbrohen. Ajo që është e sigurt është që nëse nuk i gjeni referencat e duhura ose nëse ka njerëz që nuk e vlerësojnë si duhet mund ta bëni veten të dëgjuar dhe përsëri të flisni shumë.

Binjakët

Nëse kohët e fundit ka pasur vështirësi në një person, në nivelin emocional dhe sentimental, mund të mbështeteni në këtë fundjavë për tu rikuperuar. Është normale që ka edhe probleme në familje dhe që në disa situata ka nevojë për t’u sqaruar dhe në këtë drejtim dita e nesërme do t’ju ​​ndihmojë falë Hënës në shenjë.

Gaforrja

Këtë fundjavë do ta gjeni veten të ballafaquar me një situatë shumë më përfshirëse në një nivel emocional dhe në përgjithësi, pavarësisht nga vështirësitë e momentit, ju jeni të fortë! Sidoqoftë, ju ende keni Marsin, Jupiterin dhe Saturnin përballë, kështu që nuk mund të flasim për ngjarje të mëdha. Në të vërtetë, ndonjëherë për shkak të tensioneve të forta ndiheni të zemëruar dhe stomaku bëhet një pikë e dobët. Gjithsesi, një hap i madh përpara është bërë tashmë dhe dhjetori do të fillojë t’ju japë kënaqësi .

Luani

Këshilla për ju është të shmangni konfliktet, edhe nëse kjo është pothuajse e pamundur për ju që jeni shenja e pushtimit dhe për këtë arsye jeni gjithmonë të prirur të përballeni me armiq dhe konkurrenca. Sidoqoftë, nuk jeni tipi që duhet të përmbaheni, por gjithmonë të jetoni në trazira vjen me shumë stres. Prandaj duhet të heqësh dorë nga gjithçka që është e gabuar dhe të mos kthehesh prapa. Sidomos nëse ka pasur probleme dje, sot duhet të përpiqeni të gjeni qetësinë e mendjes.

Virgjëresha

Ju mund të përfitoni nga dita e sotme që sheh Hënën, Jupiterin dhe Saturnin në favor. Në përgjithësi duket se ju keni ndryshuar dhe që nga fillimi i vitit shumë Virgjëresha kanë bërë hapa të mëdha përpara. Yjet janë të rëndësishëm për ndjenjat : ata që nuk kanë dashuri duhet të fillojnë të ngrohin motorët e tyre, gjithmonë duke kujtuar se është e drejtë të trembesh dhe të jesh i kujdesshëm, por që një teprim i modestisë mund të kufizojë diapazonin tënd të veprimit. Qiell i bukur për ata që duan të rikuperohen pas një ndarjeje.

Peshorja

Këtë fundjavë mund të ktheheni në majë , edhe nëse shenja juaj ka qenë vërtet në slitë për ca kohë! Ka ditë kur gjithçka duket se funksionon dhe të tjera kur duket se asgjë nuk është në rregull. Kjo është një kohë kur duhet të organizoheni dhe të filloni të jeni më të vendosur në qëllimin tuaj . Këshillat e të tjerëve janë të mirëseardhura, por ju nuk duhet të vareni nga buzët e tyre: nëse keni një projekt, vazhdojeni pa dëgjuar shumë ata përreth jush.

LEXO EDHE:  Sa e duan pijen ? Zbuloni shenjat e horoskopit që janë shpirti i festës ose vetëm qajnë

LEXO EDHE:  Puthje ëndrrash/ Këto shenja do t'ju çojnë në qiell me puthjet e tyre

Akrepi

Ju jeni më tepër i sprovuar dhe i zemëruar për shkak të kaq shumë tensioneve që sjellin trazime dhe nervozizëm të madh, veçanërisht ndaj njerëzve që nuk ju kuptojnë. Në këtë periudhë, pra, ju jeni shumë kërkues në dashuri dhe nuk doni të dëgjoni njerëz që janë larg nga këndvështrimi juaj. Me Venusin që kalon nëpër shenjë, ky është gjithashtu një moment i veçantë për marrëdhëniet ndërpersonale .

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të përfitoni nga e sotmja sepse nesër mund të përjetoni një ngërç ose një rënie , me një Hënë që shkon në kundërshtim. Ditët e nesërme dhe të nesërmen tregojnë se do të ketë një shqetësim të caktuar që duhet kapërcyer. Sidoqoftë, orët në vijim do të jenë gjithashtu një krahasim për të gjithë ata çifte që kanë pasur një problem dhe nuk kanë pasur kurrë guximin ta përballojnë atë. Ata që jetojnë shumë të izoluar dhe të mbyllur duhet të lirohen.

Bricjapi

Këtë fundjavë, ju jeni të fortë dhe veçanërisht energjik në pranimin e situatave që nuk janë të përshtatshme . Nuk është sikur ka ngjarje të mëdha për të gjithë – edhe nëse shumë kanë përjetuar një 2020 më të mirë se sa pritej – por ju gjithashtu mund të jetoni me pak dhe të ndiheni mirë! Nëse ka një cilësi të shkëlqyeshme tek njerëzit e shenjës tuaj, është pikërisht ajo e përshtatjes ndaj situatave pa rënë në sy dhe pa hezitim, mbase edhe duke vuajtur por duke vazhduar akoma. Ju jeni njerëz që mund të keni shumë ose pak dhe gjithmonë jetoni mirë.

Ujori

Ju jeni shumë i lodhur këtë fundjavë : ky nuk është një qiell i vështirë, por ka rrëshqitje. Në kohët e fundit ju i keni dhënë vetes shumë për të bërë dhe prandaj pak lodhje kufizon skenarin e lidhur me të ardhmen. Megjithatë, ata që punojnë mirë, mund të arrijnë rezultate të shkëlqyera , edhe për faktin se Jupiteri do të hyjë në shenjë (për më shumë se dy ose tre javë do të keni konfirmimet e para) që do të thotë se diçka po ndryshon. Nuk është domosdoshmërisht rasti që ju duhet të keni më shumë: ju gjithashtu mund të keni thjesht atë që kërkoni dhe të jeni më të qetë.

Peshqit

Do të jetë më mirë të flisni sot sesa nesër. Ata që kanë jetuar një krizë dashurie duhet ta pranojnë atë: Afërdita në aspektin e mirë thotë se në këtë moment është e dobishme të kuptoni se si janë gjërat në të vërtetë dhe nëse keni një dashuri mund ta kënaqni veten. Sidoqoftë, është e vështirë për ju që të jepni veten plotësisht në këtë moment: ju mund të provoni një person ose veten duke thënë qartë se “nëse janë trëndafila ata do të lulëzojnë”. Ju dukeni pak të kujdesshëm ndaj ndjenjave , edhe nëse në thelb jeni një shenjë romantike nuk mund ta bëni pa një pasion të madh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE