Connect with Us

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Horoskopi

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Publikuar

-

Horoskopi i financave/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë në muajin Dhjetor

Dashi

Në nëntor, shmangni konfliktet për para. Ju nuk do të fitoni. Dhe nëse humb diçka, nuk do ta marrësh përsëri. Kurseni emocionet dhe energjinë tuaj për gjëra më të mira.

Demi

Ju ndoshta do të duhet të shpenzoni më shumë para për shkak të pagesave të humbura ose detyrimeve financiare.

Binjakët

Vështirësitë e një natyre financiare (aty ku ato lindin) do të lidhen kryesisht me shpenzime të papritura për shtëpinë, fatura më të mëdha familjare, etj. Shpenzimi i mençur i buxhetit të familjes mund të shkaktojë tension në familje.

Gaforrja

Do të keni mundësi të mira financiare, por mos u ngutni të shpenzoni para që në të vërtetë do të ishte mirë të kurseni tani.

Luani

Shumë do të marrin para nga një qytet tjetër këtë muaj. Në nëntor, ju patjetër do të keni mundësinë për të ardhura shtesë, dhe për secilin prej jush burimi do të jetë i ndryshëm, por i një natyre ligjore. Sigurisht, kjo tendencë e favorshme vlen për ata prej jush që po kërkoni një mundësi të tillë me çdo kusht.

Virgjëresha

Do të ketë tension të përkohshëm rreth udhëtimit ose kostot që do të lindin rreth tij. Burrat do të planifikojnë një blerje të rëndësishme për ta dhe organizimin e mundshëm rreth saj.

Peshorja

Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të të ardhurave ose do të befasohen nga një fitim i papritur.

LEXO EDHE:  Mosha është thjesht një numër/ Këto janë shenjat e horoskopit që nuk plaken kurrë

Akrepi

Në nëntor, shumica prej jush do të jetë në gjendje të presë para ose të fitojë nga dikush që jeton jashtë shtëpisë tuaj. Gjithashtu këtë muaj do të jeni të kënaqur me paratë në buxhetin tuaj të familjes, të cilat do të vijnë përmes një rritje në pagën e dikujt, pensionin, qiranë dhe më shumë.

Shigjetari

Do të keni probleme financiare ose do të duhet të ndihmojnë në zgjidhjen e tyre në shtëpinë e prindërve ose të afërmve. Kini kujdes se në çfarë shpenzoni paratë tuaja!

Bricjapi

Të ardhurat tuaja këtë muaj mund të rriten për sa kohë që keni dëshirën për të punuar. Do të ketë ide dhe mundësi.

Ujori

Në nëntor mund të prisni para përmes një dokumenti, përmes transferit bankar ose përmes një kontrate.Shumë prej jush do të kenë mundësinë të negociojnë një pagë më të lartë ose të bëjnë ndryshime në punën tuaj, duke krijuar kushte më të mira.Do të ketë një situatë të favorshme për ju në lidhje me zgjidhjen e një problemi financiar ose marrëdhënie të tjera të rëndësishme përmes një dokumenti.

Peshqit

Do të keni mundësi më të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Paratë e papritura ose fitimet më të larta nuk përjashtohen nëse jeni tregtar, prodhues ose punoni në fushën e shërbimeve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e mërkurë për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e mërkurë për të gjitha shenjat

Dashi

Këtë të Mërkurë ju mendoni se ka tensione për t’u zgjidhur. Kushtojini vëmendje veçanërisht nëse ka të kaluar ose situata që nuk i keni sqaruar në të kaluarën, sepse për disa javë gjithçka do të fillojë të lëvizë në një nivel astrologjik, por ajo që ka lindur deri më tani duhet rregulluar! Kjo është arsyeja pse duhet të kemi kujdes edhe nga polemikat.

Demi

Këto ditë ndjeni se diçka po mungon në dashuri! Është e qartë se kjo varet nga rrethanat: nëse një histori ka lindur kohët e fundit nuk jeni i bindur ose keni të bëni me një person të largët. Nëse keni një histori për një kohë të gjatë, megjithatë, ka momente të distancës fizike ose mendore që peshojnë. Dhe përsëri, nëse jeni beqar duket se dëshironi edhe disa mundësi. 2021 do të jetë një vit në të cilin duhet të heqësh dorë nga diçka që nuk vlen më dhe të “pastrosh” jetën tënde.

Binjakët

Të mërkurën dhe të enjten, janë ditë më të fytshme pësa i përket parave. Ndoshta ky është pikërisht problemi: ky kundërshtim i Mërkurit tregon një situatë nga pikëpamja ekonomike dhe praktike ende te papërcaktuar! Sidoqoftë, pritet një 2021 i rëndësishëm dhe atëherë mund të mendoni se doni ta filloni nga e para. Në çdo rast, suksesi nuk mungon dhe ndër të tjera kjo ditë arrin të zgjidhë edhe disa probleme të vogla personale. Mos harroni se dashuria është gjithmonë e rëndësishme në jetën tuaj, edhe nëse ka parasysh të tjera tani. Nëse ka mungesë parash në çifte të martuar ose bashkëjetues, është normale që ekziston ndonjë dyshim!

Gaforrja

Kur jeni të dashuruar, kur ndjeni se jeta po ju buzëqesh, futni optimizëm te njerëzit përreth jush! Në të njëjtën kohë, kur gjërat nuk po shkojnë mirë, atëherë edhe njerëzit përreth jush vuajnë, sepse nuk jeni gjithmonë në gjendje të shprehni atë që dëshironi. Dallimi midis këtyre muajve të fundit të vitit 2020 dhe 2021 qëndron pikërisht në faktin se më në fund do të jeni në gjendje të jeni vetvetja. Kjo ditë e mërkurë flet për një situatë astrologjike mjaft tërheqëse: mos harroni se Afërdita është e favorshme për dashurinë. Emocionet në progres.

Luani

Në këto ditë nuk ka nevojë të kërkoni premtime për jetën: ju jeni aq të përqendruar në çështjet ekonomike dhe në punë saqë gjithçka tjetër zë vendin e dytë! Kjo Venus në kundërshtim flet mbi të gjitha çështjet familjare, mosmarrëveshjet nuk kanë mbaruar. Pavarësisht nga momentet serioze që po përjetojmë të gjithë, ky mund të jetë një muaj që jep diçka në një nivel praktik sipas horoskopit Paolo Fox. Disa kompensime mund të arrijnë deri në fund të Dhjetorit.

Virgjëresha

Ju jeni shumë i hutuar, i lodhur: kini kujdes që ky 2020 është gjithmonë një vit i rëndësishëm, do të jetë gjithashtu në 2021, ka edhe nga ata që kanë bërë hapa përpara dhe janë hequr qafe nga një barrë, por keni ndjerë një agjitacion të fortë që nga e hëna . Dhe kur ndjeni këtë agjitacion të madh, duhet të përpiqeni të flisni, të lëshoni avull , por meqenëse jeni një person që shpesh përpiqeni të shmangni argumentet, polemikat dhe thashethemet, mund të mbeteni me një ankth të madh të pashprehur brenda jush. Çfarë të bëni për të liruar veten? Ndoshta një shëtitje e thjeshtë, pak sport, përpiquni të argëtoheni: natyrisht, është e rëndësishme të përballeni me probleme, por ka edhe ditë si kjo kur duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​buzëqeshjes!

Peshorja

Ju keni një dëshirë të madhe për të hequr qafe një të kaluar që peshon! Shpesh kjo e kaluar mund të përfaqësohet nga njerëz të paqartë dhe situata pune. Nëse keni një punë që ju intereson, kini kujdes nga njerëzit që mund të jenë duke vozitur kundër jush. Është sikur nuk i besoni aspak gjykimeve të një personi të caktuar ndaj jush. Kini kujdes nga ata që buzëqeshin dhe pastaj kur ktheni shpinën ata sillen ndryshe. Me pak fjalë, ka situata të paqarta dhe sot i nxjerr në pah ato. Humori juaj mund të ndikohet nga diçka e gabuar!

LEXO EDHE:  Të dashuruarit duhet të ndjekin këshillat/ Horoskopi për ditën e sotme sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Horoskopi 15 Maj 2016

Akrepi

Ju nuk keni pse të hiqni dorë nga dashuria edhe sepse është pak si erëzat e jetës! Venusi është i favorshëm dhe kjo është një ditë që lind edhe me një Hënë të mirë. Kjo është një kohë kur, megjithatë, nuk mund të dilni nga polemikat që mund të jenë të një lloji të njohur, ekonomik. Dhe nga ky këndvështrim ju po përpiqeni të qëndroni të qetë për të mos u zemëruar! 2021 do të sjellë një mbyllje: disa gjëra nuk do të mund të vazhdojnë më në të njëjtën mënyrë!

Shigjetari

Ju jeni shumë i fortë, edhe sepse Dielli ka hyrë në shenjën tuaj : është koha për ditëlindje, është gjithashtu koha për të rivlerësuar Merkurin dhe Marsin që janë në aspekt të mirë, dhe përfaqësojnë veprimin mendor, idenë, ndërtimin, thirrjen dhe disponueshmëria! Pra, kur je i disponueshëm dhe optimist për jetën, fati ndihmon automatikisht! Këto ditë do të jetë shumë e vështirë për një projekt që të mos rifillojë: ka edhe mundësi të mira për të ardhmen, emocione, dashuri, gjithçka mund të rilindë. Mund të keni probleme vetëm nëse keni një histori prej vitesh që nuk funksionon më, sepse mund të jeni duke përjetuar një dëshirë tjetër paralelisht.

Bricjapi

Kjo ditë e mërkurë lë pak për të dëshiruar sepse Hëna është e kundërt. Për disa prej jush, 2020 ishte ende një vit i suksesshëm. Ky është një vit që ju ka lejuar të pjekni disa gjëra që keni bërë më parë, por tani nuk doni të bëni. Sigurisht, kjo gjithmonë varet nga burimet personale, por në këtë fund të vitit 2020 ju prapë mund të keni diçka. Në këtë të Mërkurë keni pak fytyrë të gjatë.

Ujori

Ky është një moment disi i veçantë, i hutuar. Me Marsin, Diellin dhe Merkurin aktiv, ka shumë ide, ka shumë konfuzion, por mbi të gjitha një siguri: së shpejti gjërat do të ndryshojnë! Ju nuk doni të vazhdoni situata të caktuara në të njëjtën mënyrë: nëse prej vitesh keni përsëritur një situatë të caktuar, madje edhe të një lloji pune apo dashurie, ose ndryshoni në dysh ose ndryshoni vetëm! Aspekti inovativ dhe revolucionar i këtyre planetëve është i pabesueshëm. Ju gjithashtu mund të filloni nga gjëra të vogla: të ndryshoni mobilje, të ndryshoni shtëpi, deri në gjëra më të rëndësishme, të ndryshoni strukturën e jetës tuaj, punën, detyrat, ndërrimet.

Peshqit

Ju duhet të sqaroni çështjet e dashurisë : për fat të mirë kjo ditë arrin të japë ca grintë, edhe sepse nuk mund të mendoni gjithmonë për gjithçka që nuk funksionon! Ju nuk jeni një person që dini të jetoni sipërfaqësisht, por ndonjëherë duhet të jeni pak më fatalist. Sidomos në këtë fundjavë të ardhshme, horoskopi Paolo Fox ju këshillon të vazhdoni atë që ju pëlqen pa shumë probleme. Nëse duhet të bëni një zgjedhje të dashurisë, nëse ndoshta mendoni se nuk do të kapërceni një problem, mos u dekurajoni sepse horoskopi juaj po rritet dhe gjithashtu ju lejon të heqni qafe shumë ngarkesa të panevojshme, madje edhe për të kryer projekte të reja. Përgjigjet e para do të arrijnë nga gjysma e dytë e dhjetorit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 2 dhjetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 2 dhjetor 2020

Dashi

Ju kurrë nuk keni qenë të mirë në marrjen e urdhrave, veçanërisht nëse ato vijnë nga një epror. Por sot, ato vijnë për të mirën e përbashkët, ndaj do t’ju duhet t’i zbatoni. Në aspektin profesional, parashikohet një rritje në detyrë.

Demi

Një partner ose një mik i dashur me të cilin ndani mendimet tuaja më të thella mund t’ju bëjë një ofertë mjaft të çuditshme, por jashtëzakonisht të mrekullueshme. Për fat të mirë, është koha e përkryer për një aktivitet të tillë, ndaj mund ta pranoni atë.

Binjakët

Sot mendja juaj është e gatshme për romancë. Ju i doni të gjitha! Biseda të thella, kuptimplota, por dhe flirtim intensiv. Për fat të mirë, me planetët të rreshtuar në mënyrën si janë për momentin, ju jeni të favorizuar në këtë drejtim.

Gaforrja

Nëse mund të arrini të kaloni gjithçka që universi ka vendosur të hedhë drejt rrugës suaj për momentin, gjë që do të jetë shumë interesante, ju mund të kaloni gjithçka. Pavarësisht nëse është një figurë autoriteti, partner apo mik i mirë, do të bëni gjithçka që ata kërkojnë pa asnjë ankesë.

Luani

Sot do të ishte një ditë e mirë për të qëndruar i vetëm. Njerëzit mund të jenë paksa bezdisës dhe gjaknxehtësia mund të ndizet. Nuk ka kuptim të hysh në një argument të panevojshëm. Bëni lojë të sigurt duke shmangur personat që shkaktojnë nervozizëm.

Virgjëresha

Rutina juaj do të prishet seriozisht, por për të parën herë nuk do të mërziteni shumë për këtë. Kjo do të ndodhë për një arsye të mirë. Ndoshta është partneri juaj, një mik i mirë ose shefi juaj që e kërkon favorin. Kushdo qoftë ai, me të vërtetë ka nevojë për ndihmën tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Thojini mirupafshim ditëve me diell/ Moti merr kthesë të papritur javën e ardhshme

LEXO EDHE:  Horoskopi 15 Maj 2016

Mos u përpiqni të fshihni ndjenjat nga ata njerëz që doni dhe që ju duan. Lajmi i mirë është se tani situata është shumë e mirë. Kjo do t’ju ndihmojë për nisjen e një marrëdhënieje të re sentimentale.

Akrepi

Ju mund të jeni akoma pak i irrituar për ngjarjet e së kaluarës, por në të vërtetë është koha që thjesht t’i harroni ato. Bëjani vetes këtë favor dhe vazhdoni përpara. Mbajtja e inateve vetëm ju dëmton. Jeta është shumë e shkurtër! Jetoni në të tashmen dhe shihni drejt së ardhmes.

Shigjetari

Sipas mendimit tuaj, jeta ka për qëllim të jetë një seri pushimesh të zgjatura. Nuk është se jeni i papërgjegjshëm. Në fakt, është një mënyrë e mirë për të tejkaluar problemet me të cilat përballeni herë pas here. Edhe sot do t’ju duhet të mendoni pozitivisht përballë sfidave.

Bricjapi

Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme. Vazhdoni derisa ta besoni absolutisht. ‘Fal, harro dhe vazhdo përpara’ duhet të jetë sot motoja juaj. Nëse përballeni me probleme në dashuri, largojeni energjinë negative nga vetja.

Ujori

Do t’ju duhet që sot të tregoni më shumë angazhim në vendin e punës. Nëse përballeni me ndonjë problem, kërkoni këshilla nga dikush. Në aspektin sentimental, gjithçka do të shkojë sipas planeve.

Peshqit

Vetëkontrolli nuk ka qenë kurrë lart në listën tuaj të cilësive që admironi te vetja. Përpiquni të tregoni pak përmbajtje me blerjet në internet që të mos dëmtoni plotësisht llogarinë tuaj bankare./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Tërheqin si magnet/ Ky është tipari që iu bën më të veçantë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi

Femrat e Dashit mund të jenë të mrekullueshme: me tipare të theksuara dhe vetulla të errëta. Ato mund të kenë një fytyrë fëmijënore, por shikimi i tyre është sërish i mprehtë. Si një shenjë që sundohet nga Marsi, ato skuqen shpejt kur vendosen në siklet. Një këshillë për Dashin? Theksojini vetullat tuaja me një hark të bukur.

Demi

Femrat Dem janë njëkohësisht të forta dhe të buta. Kjo është një shenjë elegante dhe e rezervuar. Një përzierje midis feminilitetit dhe hijshmërisë. Qafa e tyre është elegante. Si një shenjë që drejtohet nga Venusi, kjo është e ndjeshme në aromë dhe prekje. Një këshillë për Demin? Tregoni bukurinë tuaj natyrale pa qenë e nevojshme të bëni tualet më shumë seç duhet.

Binjakët

Binjakët reflektojnë dinamizëm dhe energji! Personat që i kanë planetet në konstelacionin e Binjakëve vërtet që shkëlqejnë. Ata kanë sy të shndritshëm që ndjekin mendjet e tyre kurioze dhe të interesuara për çdo gjë. Këshilla jonë për Binajkët ? Plotësoni gjithmonë pamjen tuaj me diçka të shndritshme.

Gaforrja

Pamja e gaforreve është shumë femërore, me sy të mëdhenj, të ndjeshëm dhe si të përlotur. Gaforrja është e vetmja shenjë që përjashtohet nga hëna dhe këta njerëz mund të duken “si njeriu hënë” me një hundë me majë. Një këshillë për femrat e gaforres? Theksoni sytë tuaj të mrekullueshëm me hije gri.

Luani

Pamja e Luanit ngjan me atë të maces. Ato kanë një prerje dhe një stil flokësh të mrekullueshëm. Ato ecin me kokën lart me vetëpërmbajtje dhe siguri. Këshilla e bukurisë për luanin: mbajini flokët me më shumë volum.

Virgjëresha

Virgjëresha është e ëmbël dhe e vetmja nga të gjitha qeniet njerëzore që ngjan me shenjën e horoskopit. Virgjëresha ka tipare të qarta dhe të rregullta. Ajo është shenja e virtyteve duke qenë se personat që i përkasin kësaj shenje janë shumë femërore dhe të përmbajtura. Këshilla për virgjëreshat: mbajeni fytyrën e pastër, shmangni etiketimet si e çrregullt.

Peshorja

Peshorja e Venusit është një shenjë e qytetëruar. Ata dallohen veçanërisht për tiparet e fytyrës të rregullta dhe simetrike. I rrethuar nga planeti i bukurisë, peshoret kanë një prirje të natyrshme drejt modës dhe drejtësisë. Këshillë? Mos u sheqerosni shumë, mund të bëheni pak “të pisët”.

Akrepi

Sytë e akrepit janë të zjarrtë, pasi kjo shenjë është e rezervuar, e tërhequr, e fshehtë dhe që nuk duan të jenë në qendër të vëmendjes. Stili i tyre i bukurisë e reflekton këtë, me një përzierje të stileve të make-up, të tilla si sytë e nxirë. Aura e tyre natyrisht jep ndjenjën e privatësisë. Shikimi i tyre thotë: “Rrini mbrapa, derisa unë them se ju mund të vazhdoni… “Ata janë me trupa të fortë, të fshehtë dhe të fuqishëm. Këshillë për Akrepin? Qëndroni misterioze.

LEXO EDHE:  Jeni martuar me një nga këto shënja?/Keni fituar llotarinë

LEXO EDHE:  Horoskopi 15 Maj 2016

Shigjetari

Moda e Shigjetarit ndryshon vazhdimisht duke qenë element i zjarrit. Ajo përfaqëson lëvizjen e pasionit në zodiak e cila i jep një shpirt aventurier dhe një shikim soditës. Ajo ka një pamje të vendosur. Ashtu si shigjetari ata mund të ngjajnë me kalin me fytyrën e gjatë dhe flokët bisht. Këshillë për këtë shenjë është që ata të ngadalësojnë pak. Të mendojnë dy herë përpara se të përplasin derën.

Bricjapi

Femra e bricjapit mund të duket e rezervuar, jo e ftohtë por serioze dhe konservative. Ato kanë një pamje stoike, me një stil të errët, të projektuar dhe një make-up gjithmonë të përshtatshëm. Ata nuk marrin shumë rrezik përsipër, kjo lidhet dhe me stilin e tyre të bukurisë. Këshillë për bricjapin? Shkëlqeni, qetësohuni dhe merrni një risk.

Ujori

Ujori është një karakter i pazakontë i zodiakut që duket jashtë mureve të estetikës. Ujorëve u pëlqen të jenë të ndryshëm, dhe shpesh mund të vijnë me një stil bukurie të veçantë. Ata kanë shpesh një fytyrë në formë zemre dhe një nofull të fortë. Mënyra e të veshurit thotë se ata janë jashtë çdo imagjinate. Këshillë për ujorin? Mos bëni asgjë të çuditshme, qëndroni të veçantë në mënyrën tuaj.

Peshqit

Peshqit janë një shenjë e ujit dhe si të tillë mund të kenë një pamje shumë të butë dhe të freskët dhe sy si të përlotur. Të lindurit e kësaj shenje kanë flokë të mrekullueshëm, të trashë, të shëndetshëm, me shkëlqim dhe të valëzuar.Me një mendje prej artisti, femrat e Peshqve janë të tërhequr pas stilit të bukurisë dhe modës që reflektojnë format e detit, me një gri të lehtë ose hijet e syve ngjyrë lejla. Këshilla për Peshqit: Të qëndrojnë të butë dhe të qetë. Mos u përpiqni të krijoni një mur midis jush, modës dhe kreativitetit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE