Connect with Us

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për çiftet dhe beqarët?

Dashi

Dialog i hutuar, ide të paqarta, shumë ndjeshmëri nga ana juaj (dhe jo vetëm). Këto janë premisat që mund t’ju ofrojnë një periudhë jo shumë lineare për zemrën, e stisur me mendime të dyta, nervozizëm, por edhe shumë pasion, entuziazëm, erotizëm të fortë, të atyre që janë vërtet dehëse . Me pak fjalë, një gjë është krejt e sigurt: që kurrë nuk do të mërziteni!

Demi

Kohë të çuditshme me zemrën! Ndoshta sepse do t’ju duhet të përshtateni me ndryshimet e papritura dhe kjo do të krijojë një farë hutimi që në mënyrë të pashmangshme mund të ndikojë edhe në emocione . Vështirë të thuash se çfarë do të ndodhë, me Uranin në Dem shumë të stresuar nga tranzitet në Akrep. Mund të jetë koha për zgjedhje, për dashuri të mëdha ose për revolucione të mëdha. Por edhe të pasigurive, dyshimeve dhe mendimeve të dyta. Në çdo rast, dëgjoni zemrën, por vendosni edhe me kokën tuaj. Dhe jini realist, siç jeni zakonisht.

Binjakët

Nuk ka shpesh raste kur zemra, mendja dhe shqisat udhëtojnë në një harmoni të përsosur. Për këtë, duhet të shfrytëzoni mundësinë që do t’ju ofrojë një muaj i favorshëm si nëntori.Përfitoni nga ajo për të qenë të lumtur, për të bërë ato ndryshime të nevojshme për të kurorëzuar ëndrrat tuaja , për të ndërmarrë veprime për ta bërë dashurinë më dinamike dhe pasionin më të shijshëm .Një minimum angazhimi, i kombinuar me guximin dhe shkathtësinë, do të jetë i mjaftueshëm që ky muaj të jetë me të vërtetë i pari i një serie të gjatë suksesesh dashurore dhe erotike.

Gaforrja

Ju pret një periudhë mjaft e trazuar , midis emocioneve kontradiktore dhe dialogut të hutuar (si dhe ideve mjaft të mjegullta).Prandaj më mirë të qëndroni në dritare, të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme për dashurinë tani dhe të përpiqeni të merrni të gjitha të mirat që do të gjeni edhe në situata komplekse. Jetoni në të tashmen, por me siguri se e nesërmja juaj do të jetë më lineare.Nga fundi i nëntorit qielli juaj përmirësohet dhe do t’ju japë ndjenja më lineare dhe të kuptueshme.

Luani

Me Marsin në Dash , pasioni dhe guximi nuk do të dështojnë kurrë.Sensual, por ndoshta pak i vrullshëm, këtë muaj do të merrni mbështetjen e Venusit që do t’ju bëjë më të ëmbël dhe të dashur.Një tranzit që do të sjellë ndjenjat më të mira dhe do të nxjerrë në pah zemrën tuaj bujare . Komunikimi do të jetë i qartë në fillim të muajit; atëherë me shumë gjasë do të duhet të përballeni me një sërë keqkuptimesh që vetëm në fund të muajit mund të destabilizojnë ndjenjat.Në këtë fazë, kujdes për ngulmimin ose do të thuash diçka të papërshtatshme.

Virgjëresha

Nëntori do t’ju ofrojë shumë përparësi për shumë zona, por ndoshta me dashuri do të ketë një krah të shkurtër . Por mos mendoni se po kaloni një periudhë të pafavorshme. Përveç se emocionet do të mungojnë, konfirmimet do të mbërrijnë vonë dhe gjithçka që ëndërroni mund të mbetet si në një harresë të pezulluar në një zonë gri dhe mjegull , duke pritur që dielli të lindë dhe të sqarojë konturet e situatave .Më në fund do të kuptoni dhe vendosni dhe do të veproni në përputhje me rrethanat.

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit që përfundojnë gjithnjë në divorc, nuk duhet të dashurohen kurrë bashkë

Peshorja

Çfarë muaji i pazakontë! Ju do të alternoni momente të një ëmbëlsie të madhe me të tjerët në të cilat do të jeni më të thartë sesa një limon i shtrydhur. Thjeshtë faji i tranzitit ambivalent që do ta gjeni duke përjetuar këtë nëntor, të cilat nëse nga njëra anë do të duan të privilegjojnë ndjenjat, nga ana tjetër me Marsin në Dash, do t’ju bëjnë të ndjeshëm dhe vërtet nervozë. Prandaj, kushtoji vëmendje asaj që thua dhe përpiqu të jesh aq diplomatik sa të pikturojnë manualet e astrologjisë.

Akrepi

Për dashurinë nuk do të jetë një nga ata qiejt e paharrueshëm. Sidoqoftë, do të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të vendosur baza të forta , të pranoni dëshirat tuaja dhe të kuptoni sesi të bëni dashuri sa më afër ëndrrave tuaja.Transitet do të ndizen vetëm në fund të Nëntorit, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të mërzitur për pjesën tjetër të muajit.Kjo do të thotë se shumë do të varen nga shkathtësia juaj, nga dëshira për pasion që digjet në zemrat tuaja dhe nga zgjedhjet tuaja. Bëni ato të duhurat!

Shigjetari

Kush e di që një pjesë e madhe e energjisë tuaj nuk buron nga dashuria! Një lumë emocionesh pozitive do të rrjedhin në zemrën tuaj dhe do t’ju japin ndjesi të thella dhe autentike. Romantik dhe mjaft i ëmbël, do të jeni edhe shumë pikant dhe i nxehtë , gjë që mund ta bëjë erotizmin shumë të shijshëm . Nëse dashuria lëngon, këtu është koha e duhur për të zgjuar shqisat dhe për t’i tundur ato me një frymë lajmi të shijshëm . Do të jeni të guximshëm, të shkathët dhe magnetik: me pak fjalë, asgjë nuk do të mungojë.

Bricjapi

Në një muaj që karakterizohet nga turbulenca dhe nervozizmi, është e vështirë që dashuria të mos përfundojë e prekur nga humori juaj. Pak nuk do të jeni në dispozicion, marrë nga mendimet tuaja, pak, megjithatë, mund të jenë edhe rrethanat që t’ju bezdisin.Bëni kujdes në rastin e fundit, sepse rrezikoni një reagim joproporcional , të diktuar më shumë nga humori dhe nervozizmi sesa nga një qëllim i vërtetë për të qenë shkatërrues.Sigurisht, ju do të dini si ta vlerësoni atë, veçanërisht nga mesi i muajit kur ngadalë situata juaj duket se po përmirësohet.

Ujori

Marsi do t’ju bëjë shumë të pasionuar, të ashpër nga jashtë por me Venusin në favor ju do të jeni të butë brenda!Me pak fjalë, ju dukeni si një reklamë të cilën shumë nuk do të presin ta shijojnë .Nëse erotizmi duket shumë i favorizuar, përveç qëndrueshmërisë së qëllimeve tuaja, të cilat mund të kenë të njëjtën lëvizje të lirë si një … Erë!Me pak fjalë, do të vëreheni, do të dalloheni dhe madje mund të argëtoheni, nëse dini të merrni çdo ngjarje lehtë dhe filozofikisht .

Peshqit

Nëntori do të jetë një periudhë e çuditshme, e pazakontë për dashurinë, në të cilën arsyet e mendjes së shëndoshë do të mbizotërojnë mbi ato të zemrës.Kjo është arsyeja pse ajo mund të jetë e çuditshme, sepse Peshqit zakonisht favorizojnë zemrën, por nga tani ju do të tregoni kujdes pasi gjithmonë përfundoni duke u zhgënjyer nga mosmirënjohesit dhe pamundësite për të dhënë dashuri te njerëzit e tjerë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 23 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Nëse jeni duke punuar, të tjerët do të gjejnë mënyra për t’ju shpërqendruar dhe nuk do të jetë e lehtë të qëndroni të fokusuar. Aspekti qiellor i ditës do të bëjë që të ndiheni të kënaqur plotësisht në shoqërinë e partnerit. Çfarë nate për të kujtuar!

Demi

Ju keni një shans për të treguar se brenda jush ka një fëmijë të vogël që pret të dalë dhe të argëtohet. Të gjithë duhet të harrojnë seriozitetin e jetës për një kohë, të qetësojnë disiplinat e tyre në mënyrë që të jenë në gjendje të kuptojnë pse ato janë kaq të nevojshme në radhë të parë.

Binjakët

Njerëzit mund të kenë një mundësi të mrekullueshme për të qeshur dhe argëtuar sot. Ju keni një shans për të bashkëvepruar me dikë mjaft të mrekullueshëm, i cili është jashtëzakonisht i këndshëm. Ia vlen të provoni, pasi nuk do të pendoheni për këtë ndërveprim dhe do të përfitoni nga shumë aspekte të kohës suaj së bashku.

Gaforrja

Nëse do të dilni në një festë, vishuni me ato rroba që keni dashur gjithmonë të vishni, por kurrë nuk keni guxuar. A keni menduar të punoni drejt një karriere si shkrimtar apo mësues? Nëse po, kjo është dita për të filluar. Ndoshta ju duhet të uleni dhe të filloni të shkruani, ose të ndiqni disa kurse për të përmirësuar aftësitë tuaja.

Luani

Të qenit pranë të tjerëve duhet të jetë veçanërisht e këndshme për ju sot. Shumica e njerëzve duhet të jenë miqësorë dhe ju do të kënaqeni me shoqërinë e tyre. Ana negative është se aftësitë tuaja psikike janë të mprehta, kështu që mund të merrni disa ndjenja shqetësuese nga ata me të cilët flisni. Ka të ngjarë të zbuloni se shumë buzëqeshje fshehin trazira brenda.

Virgjëresha

Një grup me të cilin keni qenë i përfshirë mund të marrë vlerësimin për punën e mirë që ju mund të keni udhëhequr. Një mik mund të marrë një lloj mirënjohjeje publike që reflekton mbi ju. Objektivat afatgjata mund të mblidhen papritur për ju, duke përfunduar një muaj pune të palodhur, duke ju sjellë sukses dhe mirënjohje.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit që përfundojnë gjithnjë në divorc, nuk duhet të dashurohen kurrë bashkë



Peshorja

Aspektet aktuale tregojnë sukses. Kjo mund të lidhet me jetën tuaj romantike, ose me një projekt krijues për të cilin keni punuar për një kohë të gjatë. Cilado qoftë ajo, vjen pikërisht në kohën e përsosur kur entuziazmi dhe optimizmi juaj janë në kulm. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni sa më shumë nga aktivitetet që vijnë në rrugën tuaj.

Akrepi

Dita e sotme mund të shënojë një moment historik për ju në formën e njohjes publike. Mendimi juaj i qartë dhe i shpejtë dhe aftësitë tuaja të vëzhgimit u kanë lënë përshtypje të tjerëve dhe ju mund të korrni përfitimet e punës suaj të palodhur. Këto ngjarje mund t’ju inkurajojnë të kërkoni metoda të tjera për të avancuar karrierën tuaj.

Shigjetari

Një letër ose telefonatë në lidhje me ndryshimet e mundshme pozitive në situatën tuaj financiare mund t’ju shqetësojë për të ardhmen. Prakticiteti juaj duhet t’ju mundësojë ta përballoni atë në mënyrë objektive dhe efikase. Nuk ka nevojë për t’u shqetësuar. Mendoni pak dhe merrni vendimin tuaj kur gjithçka të përfundojë.

Bricjapi

Nëse keni një projekt për t’ia paraqitur dikujt, kjo është dita për ta bërë atë, ose të paktën hartoni strategjinë tuaj. Suksesi tregohet fuqishëm për çdo projekt që filloni sot. Kozmosi insiston që nëse nuk keni ndonjë gjë të veçantë për të bërë, duhet të gjeni diçka. Në aspektin profesional do të ndiheni në formë të mirë.

Ujori

Sot konfigurimi astral ju lejon të keni aventura të mëdha romantike. Do t’ju pëlqejë e gjithë loja për t’i bërë të tjerët të ndihen mirë, ndërkohë që dukeni mjaft mirë vetë. Mund të shkoni në ekstreme, por jini të sigurt se dikush do t’ju dojë për këtë përgjithmonë.

Peshqit

Dita ju jep mundësinë për të hetuar të gjitha llojet e gjërave, që normalisht nuk mund t’i eksploroni. Ju hapen dyer që mund të kenë mbetur më parë të mbyllura fort. Nuk do t’ju duhet as të trokitni, sepse të tjerët thjesht e dinë se ju keni atë që ata duan. Ju madje mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 22 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dashi

Të qenit iniciatorë dhe entuziastë do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet në familje. Marrëdhënia juaj në çift do të marrë një kthesë të papritur. Një udhëtim do t’ju falë pafund kënaqësi. Nëse jeni të martuar, sot do të dashuroheni përsëri me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

Demi

Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë. Punoni në koordinim të ngushtë për të sjellë harmoni në shtëpinë tuaj. Jeta juaj romantike mund të jetë mjaft e ndërlikuar sot.

Binjakët

Mos u bëni të ashpër me veten për gabime të vogla. Do të prekeni nga dashuria e vëllait ose motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja.

Gaforrja

Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm jetese, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Një familjar i juaji do të irritohet shumë me veprimet tuaja të fundit sot. Shmangni veprimet që partneri/partnerja juaj mund ta konsiderojë të pakëndshëm.

Luani

Sjellja juaj do të vlerësohet. Personat që kanë marrë kredi, sot mund të kenë vështirësi për të kryer shlyerjen. Një vizitë nga një I afërm mund të pushtojë mbrëmjen tuaj. Do të jeni në humor të mirë, ndaj sigurohuni që të bëni plane të veçanta për ju dhe të dashurin/dashurën tuaj.

Virgjëresha

Ndihma e vëllait apo motrës do të çojë në përfitime monetare për ju, sot. Punët në shtëpi do të marrin shumë nga koha juaj. Mos lejoni që ndonjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë për javën e ardhshme/ Surprizat që kanë rezervuar yjet për secilën shenjë të zodiakut

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme



Peshorja

Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni në gjysmën e kohës që merrni zakonisht. Sot, mos jini dominues në qëndrimin tuaj me anëtarët e familjes. Punoni në bashkëpunim të ngushtë me ta për të pasur edhe më shumë përfitime. Ndryshimi i qëdrimit tuaj do t’u sjellë atyre shumë gëzim. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja.

Akrepi

Dëgjimi i muzikës suaj të preferuar do t’ju ngrejë humorin dhe nivelin e energjisë. Përdorni atë që keni përpara se të nxitoni për të blerë diçka të re. Kjo do të jetë një ditë e mbarë për të filluar një sipërmarrje të re familjare.

Shigjetari

Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje të dyshimtë. I/e dashura juaj mund të presë që të bëni një përpjekje të veçantë për ta sot. Nëse ikni nga një situatë, ajo do t’ju ndjekë nga pas, ndaj përpiquni të përballeni me të.

Bricjapi

Jeta juaj në familje do të jetë e qetë dhe tërheqëse. Do të jetë një ditë emocionuese në marrëdhënien në çift. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur.

Ujori

Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Do të jeni plot energji sot, kështu që organizoni një festë ose një takim shoqëror. Ditë e mbarë për finalizimin e një marrëveshje të rëndësishme biznesi.

Peshqit

Ditë e përsosur për të bërë diçka emocionuese dhe argëtuese me miqtë. Dashuria juaj do të jetë e palëkundur. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të gëzojnë pak kohë të lirë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Binjakët

Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah i thyen zemrën, edhe pse do të largohet, do të shohë hakmarrje kudo, derisa t’i ketë paguar në ccdo qindarkë vuajtjet e saj. Duket dramatike, por është e vërtetë, e duan hakmarrjen dhe e ndajnë me të gjithë motivin e veprimeve të tyre.

Akrepi



Gratë e Akrepit mund të jenë më keq se Binjakët. Duke qenë se janë shenja të ujit, u pëlqen t’i përkeqësojnë gjërat. ‘Mizoria’ e tyre ka tendencë të përkeqësohet, sidomos nëse ndihen të tradhtuar nga njerëzit që kanë pranë dhe pasi kanë mbaruar planin e tyre të zi të hakmarrjes, zakonisht largohen pa lajmëruar askënd.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi/ Çfarë duhet të ndryshosh këtë fundvit para se të hyjë 2019-a!

Bricjapi

Gratë Bricjap shtiren gjatë procesit të hakmarrjes, që zakonisht është i ngadaltë dhe i i durueshëm. Ata presin sa të zbulojnë dobësitë e tyre dhe pikërisht aty i godasin. Janë shumë kalkulativë dhe sapo përmbushin projektin e tyre dashakeqës, tentojnë të zhduken sikur asgjë ska ndodhur, edhe pse duken si psikopatë ndonjëherë. Megjithatë, pendohen dhe përpiqen t’i rikuperojnë ato që kanë humbur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE