Connect with Us

E konfirmuar/ Supersfida e javës së parë do zhvillohet në Korçë

Sport

E konfirmuar/ Supersfida e javës së parë do zhvillohet në Korçë

Publikuar

-

Supersfida e javës së parë të Kategorisë Superiore, mes Tiranës dhe Kukësit do të luhet në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës, në orën 13:45.

Me tri stadiume të mbyllura dhe Tiranën që nuk luan dot në “Selman Stërmasi”, u vendos që  kjo përballje të zhvillohet në skajin juglindor. Siç u raportua edhe nga gazeta, opsion ishte edhe stadiumi i Laçit, por në fund u vendos për Korçën.

Mësohet se edhe klubi i Skënderbeut ka qenë dakord që të luhet kjo ndeshje në stadiumin e Korçës. Vlen të theksohet se për momentin, Shqipëria është në krizë stadiumesh dhe shumë fusha janë ose duke u ribërë, ose në gjendje jo të mirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Futbollisti i Skënderbeut kalon Koronavirusin, Ahmataj i beson sulmin Marës. Ja si pritet të rreshtohet Skënderbeu

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu dhe Laçi do të ndeshen sot në 13:45. Ndeshja vlen për javën e gjashtë të Kategorisë Superiore, teksa vendasit do kërkojnë të kthehen te suksesi. Për korçarët ka një lajm të mirë, me kapitenin Jorgo Meksi që ka kaluar Covid-19. Prej ditësh mbrojtësi qëndronte në izolim, ndërsa ende nuk do jetë gati për trajnerin Ahmataj.

Numri një I stolit korçar pritet të hedhë në fushë një skuadër luftatake, me skëmën 4-3-3, teksa kujtojmë se edhe Mensah mungon prej pezullimit. Në vend të tij, sulmi do t’I besohet Marës.

Formacioni i mundshëm:

Skënderbeu (4-3-3): Dajsinani, Vitija, Bicaj, Qaqi, Govori, Rrapaj, Taipi, Dowvuna, Berisha, Pusi, Mara Trajner: Julian Ahmataj

LEXO TE PLOTE

Sport

Zbulohet arsyeja, ja pse derbi nuk u luajt në “Selman Stërmasi”

Publikuar

-

Nga

Edhe pse nuk është e konfirmuar, një nga arsyet që derbi nuk u luajt në “Selman Stërmasi” ishin dritat. Shtylla e stadiumit nuk funksionon mirë, ndërsa sipas “Supersport”, ndeshja nuk u luajt në stadiumin e dytë të Tiranës për shkak të detyrimeve ndaj OSHEE-së.
Burime bëjnë me dije faktin që bardheblutë kanë një detyrim rreth 44 milionë lekë të vjetër dhe për këtë fakt ndeshja derbi nuk është luajtur në stadium. Po për këtë problem edhe Partizani nuk po i luan sfidat në “Selman Stërmasi”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga Shqiptare/ Ja të gjitha përballjet që do të luhen ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Sot luhen katër ndeshjet e mbetura të Kategorisë Superiore, teksa Kukësi tashmë pas dy fitoreve radhazi, do të kërkojë të triumfojë sërish në sfidën ndaj Apolonisë. Verilindorët gjejnë përballë një kundërshtar që në këtë sezon ende nuk ka marrë tre pikët e para, ndërsa trajneri Xhovani Kolela ka dhënë dorëheqjen. Në këtë sfidë, fierakët do të jenë nën urdhrat e Nikolin Çoçllit. Ndaj, nga situatat e ndryshme në të dyja kampet, nënkampionët e Shqipërisë nisen favoritë.

Ndërkaq, një ndeshje shtëpiake ka edhe Vllaznia, e cila pret në Loro Boriçi, Bylisin. Këta të fundit, do të kërkojnë sërish fitoren e parë të kampionatit, edhe pse përballë shkodranëve nuk mund të jetë e thjeshtë, teksa kuqeblutë pretendojnë shumë nga ky sezon. Sakaq, edhe Teuta luan në shtëpi, një sfidë e cila mund të konsiderohet delikate. Kastrioti, do jetë kundërshtari i durrsakëve. Krutanët, janë surpriza e kampionatit deri tani, duke mos pësuar humbje në pesë javë, ndërsa kanë treguar veten edhe ndaj kundërshtarëve si Partizani, Laçi e Tirana.

Ndërkohë, në Korçë, Skënderbeu vendas pret Laçin. Këta të fundit kërkojnë vazhdimësinë pas fitores tenistike ndaj Apolonisë 6-1, teksa synojnë të ngjiten sa më shpejt në klasifikim, ndërsa tashmë drejtohen nga Stavri Nica. Nga ana tjetër, Skënderbeu i Julian Ahmataj nuk është në momentin më të mirë, ndërsa deri tani ka stonuar në ndeshjet e luajtura në shtëpi.

Ndeshjet:

13:45 Vllaznia-Bylis

13:45 Skënderbeu-Laçi

16:45 Teuta-Kastrioti

13:45 Kukësi-Apolonia

LEXO TE PLOTE