Connect with Us

Aksidentoi për vdekje çiftin e sapomartuar, futbollisti 21-vjeçar dënohet me 3 vite e 8 muaj burg

Sport

Aksidentoi për vdekje çiftin e sapomartuar, futbollisti 21-vjeçar dënohet me 3 vite e 8 muaj burg

Publikuar

-

Një aksident tragjik në korrik të vitit 2019 i mori jetën një çifti të sapomartuar. Futbollisti Zhoao Malek ishte duke drejtuar makinën në gjendje të dehur, teksa shkaktoi një aksident të rëndë, duke i marrë jetën çiftit të ri.

Ndërkohë ditën e djeshme, gjykata e Puente Grendes, ka bërë publike edhe vendimin, duke dënuar me 3 vite, 8 muaj e 15 ditë burg, 21-vjeçarin i cili në të kaluarën e tij ka qenë i huazuar te Porto dhe Sevija, duke u aktivizuar me ekipet e dyta të këtyre klubeve.

Veç burgut futbollisti me origjinë nga Kameruni, i lindur në Meksikë, duhet të të paguajë edhe një dëmshpërblim që kap shifrën e 3 milion pesos (rreth 120 mijë euro). Kjo për dëmet e bëra gjatë aksidentit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Jam çun Tirone”, rrëfimi special i Majkëll Ngo: Ju tregoj të vërtetën e largimit

Publikuar

-

Nga

Majkëll Ngo ish-golashënuesi i Tiranës në sezonin e shkuar kur u shpallën kampion, prej disa muajsh u argua nga skuadra bardheblu duke mos qenë as pjesë e Kupave të Europës, një mungesë e theksuar në sulmin e kampionëve që vazhdon e mungon.

Në një rrëfim për Top Channel, Ngo, i përgjigjet deklaratës së presidentit Halili i cili kohë më parë deklaroi se ai nuk donte më të luante futboll.

“Nuk është e vërtet ajo që ka thënë presidenti Halili për mua, unë e respektoj por nuk është e vërtetë. Unë ja kam thënë në sy presidenti, kur ishte edhe Arbi edhe Mario dhe disa të tjerë aty, I thash që unë dua shumë të luaj për Tiranën, sidomos në Kupat e Europës doja të isha një ndihmë për klubin. Unë kam qenë atje për gati tre vite, I pari ishte në Kategorinë e Parë, më pas një sezon që nuk shkoi mirë dhe sezoni I fundit që u menaxhua shumë mirë edhe nga Arbi nga ana sportive, që fituam titullin. Unë I kam thënë qartë dhe nuk mund ta përgënjeshtrojë askush, as presidenti dhe askush, unë jam në situatë të vështirë për momentin, dhe më duhen paratë, ato para nuk mu dhanë dhe mua mu desh të kthehem në Angli. Me pak fjalë presidenti e di shumë mirë që nuk mundi të më plotësojë kërkesat e mija financiare dhe unë ika, kaq.”

Po çfarë ndodhi me Michael Ngo që vendosi të largohet?

“Kur fituam titullin pata një ofertë nga Tirana për të rinovuar, por unë pata një bisede me presidentin përpara finales së kupës. Nuk isha në gjendje të mirë psikologjike, pasi kisha disa probleme në familje. Kisha 3 muaj pa papaguar dhe situata e Codit gjithashtu ndikonte. I kërkova presidentit nëse mund të më paguante ato para pasi kisha një situatë jo të mirë këtu në Angli, por nëse jo do të më duhet të iki në Angli që të gjej paratë që më duhen dhe të zgjidh situatën. Ai më pagoi diçka por nuk më pagoi ato që më kishte premtuar në tavolinë, kështu që unë nuk mund të pranoja ofertën pasi për mua familja është e para. Kështu erdha në Angli që të zgjidhja problemet që kisha. Më pas erdhën Kupat e Europës dhe unë pata sërish kontakte me ish-drejtorin Arbi Laçi. Por unë ja sqarova për situatën që pata me nënën time dhe kjo ishte më e rëndësishme. Unë do të doja shumë t’i ndihmoj por në atë moment nuk mundesha.”

Po çfarë bën tani ish-sulmuesi bardhlu?

“Tani në Londër jam me familjen time se më kishte munguar shumë pasi isha në Shqipëri dhe në periudhën e mbylljes së vendit nuk kisha as mundësi të vija që t’i shihja. Por tani jam këtu në Londër dhe po stërvitem vetëm, po krijoj muskujt e nevojshëm që më duhen. Kjo është pak a shumë e përditshmja ime, qëndroj me familjen dhe stërvitem.  Kam pasur mundësi që të stërvitem edhe në ndonjë klub këtu dhe miqtë e mi që kam ma kanë rekomanduar po nuk pranova, preferoj të stërvitem vetëm dhe ka një trajner personal.”

A keni më kontakte me drejtuesit, lojtarët apo trajnerin e Tiranës?

“Kam kontakt me disa lojtar që kanë qenë jo këto që janë, si Albi Doka, Kobina, apo ish-trajneri Egbo. Sigurisht kam kontakt edhe me pjesë të stafit mjakësore si Erzeni dhe Tedi, këto janë kontaktet që kam. Ndërkohë me drejtoreshën aktuale kam biseduar për disa probleme që kemi pasur dhe që po zgjidhen.”

E keni ndjekur ish-skuadrën tuaj, ja keni pare ndeshjet?

“Nuk e kam parë dot tiranën, por kam parë rezultatet se si kanë qenë. Këtu nuk mund ti shoh ndeshjet.”

Cilat kanë qenë momentet e tua më të mira tek Tirana?

“Kemi pasur momente shumë të mira, kishim menaxher të mirë, kishim një stol rezervash shumë të mirë dhe të gjitha këto bashkë bën që ne të fitonim titullin kampion.

Do të kthehet më në Shqipëri Michael Ngo, tek Tirana apo Partizani?

“Unë tani jam më mirë dhe I kam thënë edhe drejtuesve të Tiranës që kur të përfundoni së paguari pagat e prapambetura, të vitit të shkuar dhe disa bonuse që kisha në kontratë për fitimin e titullit dhe gjëra të tilla për të cilat më thanë që do të përfundojnë këtë javë, jam i hapur të flas. Po pres oferta, ky është momenti im i duhur që të rikthehem në fushën e lojës. Unë jam një çun Tirone ju e dini, kam mardhënie shumët ë mirë edhe me tifozët e Tiranës. Partizani është një skuadër e mirë dhe unë e respektoj, por unë jam çun Tirone.”

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Juventusi zhgënjen në kampionat përballë Beneventos

Publikuar

-

Nga

Juventusi i Andrea Pirlos nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në transfertë ndaj Beneventos, në sfidën e vlefshme për javën e 8-të të Serisë A. Ky ishte barazimi i katërt për bardhezinjtë, të cilët nuk po bindin në këto javë të para.

Pa Kristiano Ronaldon në fushë, skuadra e Pirlos, duket se e ka të vështirë të shënojë. Alvaro Morata ishte ai që realizoi në minutën 21-të, ndërkohë që vendasit barazuan në fundin e pjesës së parë me Letician.

Pavarësisht përpjekjeve, Juventusi nuk arriti të realizonte golin e fitores në fragmentin e dytë të lojës, duke u “kënaqur” me vetëm 1 pikë, përballë Beneventos së Filipo Inzagit.

FT: BENEVENTO – JUVENTUS 1-1
Leticia 45+4′ / Morata 22′

 

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Asist i Kallakut, Tuci shënon në Kroaci dhe feston me… shqiponjë

Publikuar

-

Nga

Skuadra e Lokomotiva Zagreb vazhdon të notojë në ujëra të turbullt në këtë pjesë të kampionatit, pasi gjendet pranë fundit të renditjes. Por sot ekipi ka siguruar një rezultat të rëndësishëm në fushën e Goricës që është prendente për të luajtur në Europë në edicionin e ardhshëm.

Banda e shqiptarëve”, e cila sot paraqitej në fushë me Çokajn, Kallakun, Tucin e Tahirajn nga minuta e parë përballë Goricës në transfertë, ka mbyllur ndeshjen me një barazim 1-1 që vleu për t’u larguar nga vendi i fundit në klasifikim e sidomos për moralin, pasi luhej ndaj një prej ekipeve që pretendojnë për zonën e Europës.

Ekipi vendas kaloi i pari në avantazh, por në minutën e 50 të sfidës, një gol shqiptar i dha barazimin Lokomotiva Zagrebit. Një harkim nga e majta gjeti në zonë Kallakun dhe ky pasi uli topin, pasoi me saktësi te Tuci, i cili nuk mund të gabonte para protës. Gol dhe menjëherë festë me “shqiponjë” për sulmuesin e U21 i cili po tregon vlerat e tij në kampionatin kroat duke u bërë gjithnjë e më shumë protagonist atje.

Ndërkohë, në radhët e Goricës ishte spektator gjatë gjithë takimit Albi Doka, i cili nuk u aktivizua nga trajneri i tij në këtë duel.

LEXO TE PLOTE