Connect with Us

Kumbulla në formacionin më të shtenjtë për talentët e Serisë A

Seria A

Kumbulla në formacionin më të shtenjtë për talentët e Serisë A

Publikuar

-

Pas paraqitjeve pozitive dhe dy golave të tij me ekipin e Romës, Marash Kumbulla po jeton një ëndërr në karrierën e tij.

Kumbulla bën pjesën në formacionin më të shtrenjtë U-21 të Serisë të publikuar nga ʺTransfermarkt.deʺ  Mbrojtësi 20-vjeçar gjendet në atë 11-she, përkrah emrave të rëndësishëm si De Ligt, Hakimi, Bastoni Kartoni i tij vlerësohet nga faqja e specializuar “transfermarkt”, plot  25 milionë euro

Ajo që bie në sy është fakti se De Ligt  është futbollisti më i shtrenjtë me vlerën 70 milionë euro, më pas vjen Donaruma me 60 milionë euro, Hakimi i cili ka shkëlqyer me Interin në këtë fillim sezoni me vlerën 50 milionë euro, 10 milionë më shumë nga sa u ble nga Real Madrid.

Ozimhen sulmuesi i Napolit i cili u ble me bujë nga Lilë dhe po e shpërblen vlerën e tij pas golave të shënuar, ai vlerësohet 50 milionë euro. Bastoni, Kulusevski dhe Zaniolo vlerësohen me 45 milionë euro.

Tonali që Milani pret shumë prej tij vlerësohet me 32 milionë euro. Leao me 28 milionë euro dhe në fund Elijf Elmaz i Napolit me 18 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Buzëqesh Milani, Pioli mposht virusin dhe rikthehet në stol

Publikuar

-

Nga

Stefano Pioli kthehet në pankinën e Milanit! Tekniku i “Djallit” ka kaluar plotësisht koronavirusin së bashku me asistentin e tij Xhakomo Mureli. Lajmi i mirë u dha nga klubi kuqezi në faqen zyrtare.

Jo vetëm kaq, por Pioli do të drejtojë nga pankina nesër skuadrën në përballje me Sëlltikun. 55-vjeçari qëndroi prej ditësh në izolim teksa u infektua me koronavirus.

Megjithatë, skuadra vazhdoi me serinë e rezultateve pozitive në kampionat, teksa kryeson Serinë me 23 pikë, 5 më shumë se Interi i vendit të dytë Gjatë mungesës së tij, Milanin e drejtoi Daniele Bonera.

LEXO TE PLOTE

Seria A

E bujshme nga Italia/ Andrea Pirlo është “lodër” te Juventusi, Ronaldo vendosi vetë të mos zbriste në fushë

Publikuar

-

Nga

Juventusi nuk është duke marrë rezultatet e dëshiruara nën drejtimin e Andrea Pirlos. Kur ky i fundit erdhi kishte edhe një optimizëm të madh te lojtarët. Kjo pasi lanë kohën e Sarrit, me këtë të fundit që në disa raste ka ulur në stol edhe vetë Kristiano Ronaldon.

Ndërkohë me Pirlon në stol paraqitet një situatë tërësisht e re. Ylli portugez vendos vetë se kur dëshiron që të luajë, ndërsa edhe shokët e skuadrës nuk marrin shumë rregulla strikte. “Corriere dell Sera” ka zbuluar se në dhomën e zhveshjes ekziston një problem i madh në komunikimin e trajnerit Pirlo me disa prej lojtarëve.

Nga ana tjetër Ronaldo vendosi vetë që të mos luante kundër Beneventos në Seria A, duke e konsideruar si një përballje të lehtë. Por pikërisht atje bardhezinjtë do të linin pikë pasi u ndalën në barazim. Sulmuesi portugez kërkoi që të ishte në gjendjen më të mirë në “Champions League” për të vendosur rekorde personale kundër Dinamos së Kievit, megjithëse bardhezinjtë e kanë siguruar kualifikimin.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Statistikat/ Shikoni sa vite ka Interi pa fituar në Gjermani

Publikuar

-

Nga

* 5 janë precedentët mes Interit dhe Borusia Mynshengladbahut. Zikaltrit kanë fituar vetëm të parin: 2-4 në Kupën e Kampioneve në 1971-shin.  Më tej, një fitore për gjermanët dhe tri barazime.

* Interi nuk luan në fushën e gjermanëve që nga viti 1979: në atë rast përfundoi 1-1 në ndeshjen e vajtjes së fazës së 1/16-ave të Kupës UEFA, me Borusian që kaloi turnin.

* Gladbah ka barazuar të katër ndeshjet e fundit të luajtura kundër skuadrave italiane, ndërsa Interi kërkon fitoren e parë në Gjermani prej vitit 2011 (2-3 në Mynih kundër Bajernit), pasi ia ka dalë në katër raste në të kaluarën.

* Pasi fitoi vetëm 2 nga 14 ndeshjet e para të zhvilluara në Ligën e Kampioneve, Borusia fitoi 2 të fundit duke mposhtur Shahtjorin.

LEXO TE PLOTE