Connect with Us

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: “Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë

Politikë

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: “Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë

Publikuar

-

“Të rinjtë braktisin vendin”/ Basha nxjerr videon: Është koha ta largojmë Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin në lidhje me situatën e pandemisë së covid-19 në vendin tonë.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha tha se paratë e shqiptarëve Rama ja jep mafies së inceneratorëve dhe nuk I investon në shëndetësi.

Gjithashtu ai i drejtoi edhe një thirrje të fortë mediave, të cilave iu kërkoi që mos e lejojnë kryeministrin të bëjë propagandë, por ta “gozhdojnë” me pyetje.

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje. Mos e lejoni propagandën e shfrenuar të një njëeri të kapur me presh në duar me aferën e inceneratorëve, të dominojë.

LEXO EDHE:  Patozi “hap” kutinë e Pandorës/ Zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Ramës dhe Bashës

Mos e lini pa iu përgjigjur këtyre pyetjeve.

Pse nuk merr masa për të rritur numrin e testimeve?

Pse nuk paguan bonusin e mjekëve dhe infermierëve?

Thua skam para, po për inceneratorët ku i gjete?

Për mafien e plehrave ke për shqëndetin e shqip

Beni punën tuaj media, iu drejtohem edhe pronarëve të mediave, redaktorëve e kryeredaktorëve.

Mos e lini të na fusë në kuthin e vdekjes. Gozhdojeni nga mëngjesi në dakrë në çdo ekran” -tha Basha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha non-grata nga SHBA/ Ish-ministri i PD lëshon “bombën”: Letrat ia ka bërë Basha

Publikuar

-

Nga

Berisha non-grata nga SHBA/ Ish-ministri i PD lëshon “bombën”: Letrat ia ka bërë Basha

Arben Imami, ish-ministër i PD-së, njëkohësisht dhe anëtar i grupimit ‘Për PD-në’, ka akuzuar kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën, si përgjegjës lidhur me vendimin e DASH , i cili shpalli non grata ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij.

I ftuar në emisionin e Alban Dudushit, Imami deklaroi se letrat për non-grata i ka bërë Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama.

Pjesë nga biseda:

Arben Imami: Po të kishte një problem serioz për qeverisjen e Berishës, kjo procedurë do të kishte filluar në 2015-ën. Kjo procedurë ka filluar në 2018-ën dhe ka filluar për shkak të këtij. I është thënë qartë ‘vendime të korruptuara që minojnë demokracinë’. Cilat janë vendimet e korruptuara? Megjithëse, me të drejtë Berisha ka thënë se nuk është përgjegjës, por ama, publikisht, Berisha e ka mbështetur Bashën. Dhe për mua, ky ka qenë gabimi i fundit fatal i Berishës, që nuk do t’ja kisha dëshiruar as atij, as PD-së, as vendit.

LEXO EDHE:  Shantazhi Basha-Rama/ Çfarë po bluhet në politikën shqiptare?
LEXO EDHE:  “Mbyllet qepeni hapet i-phoni”/ Çfarë fshihet pas propozimit të Ramës për bixhozin

Sot, Berisha mund të jetë 200-400%, sepse e di më mirë se unë që ky është një ndër njerëzit që i ka bërë letrat, leje se ç’thotë Edi Rama ai, por i kanë bërë të dy bashkë.

Alban Dudushi: Ky dhe Edi Rama?

Arben Imami: Po, mbase më shumë ky se ai. Dhe e di mirë këtë unë. Dhe koha do ta tregojë këtë gjë.

Alban Dudushi: Po thoni se Lulzim Basha ka shitur Sali Berishën.

Arben Imami: Absolutisht po, sepse duke e ngarkuar Berishën me këto ngarkesa politike, mospjesmarrja në zgjedhje, largimi nga Parlamenti, duke thënë gjithandej, ambasadë më ambasadë që ‘nuk më lë Sali Berisha të bëj politikë’. Kjo është arsyeja e vërtetë, e rëndësishme dhe e madhe.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ore ka shtet këtu”/ Ish-ministri i Ramës ironizon SPAK, pas arrestimit të prokurorit

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e prokurorit të Sarandës, Sali Hasa.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani ironizon SPAK, ndërsa shkruan se më shumë u arrestuan për një penallti të ekipit të futbollit të Përmetit, sesa për 300 kg lëndë narkotike.

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare

Më shumë u arrestuan për një penallti të ekipit të futbollit të Përmetit, sesa për 300kg kokainë…

Teknika hetimore dhe operacionale paska qenë e zënë me futbollin e kategorisë zh.g.l…

Ore ka shtet këtu!

Veçanërisht te futbolli i nuk toleron fare…!”-shkruan Manjani.

LEXO EDHE:  “Mbyllet qepeni hapet i-phoni”/ Çfarë fshihet pas propozimit të Ramës për bixhozin

LEXO EDHE:  Top Channel në mbrojtje të inceneratorëve/ Berisha: E shndërruan në telepleh

Kujtojmë këtu se sipas raportimeve në media, hetimet për prokurorin Sali Hasa, kanë zbuluar edhe rastin e trukimit të ndeshjeve në kategorinë e dytë, konkretisht për ndeshjen Selenica-Përmeti, ku nga përgjimet ka rezultuar se ishte e paracaktuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jetësimi i korridorit të VIII”/ Balluku takon Zoran Zaev: Plan të qartë për zbatimin e tij

Publikuar

-

Nga

“Jetësimi i korridorit të VIII”/ Balluku takon Zoran Zaev: Plan të qartë për zbatimin e tij

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Maqedonisë së Veiurt, Zoran Zaev, gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Balluku thekson se kanë diskutuar nga afër për bashkëpunimin rajonal.

Ministrja shton po ashtu se jetësimi i korridorit të VIII është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij.

LEXO EDHE:  Basha: Rama e trajton Parlamentin si nevojtore publike

LEXO EDHE:  Një tjetër ministër përfshihet në skandal/ Zbulohet lidhja me grupin e rrezikshëm kriminal

‘Gjatë takimit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Vjenë, pata mundësinë për të diskutuar nga afër bashkëpunimin tonë rajonal me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Jetësimi i korridorit të VIII është projekti më ambicioz mes vendeve tona dhe ne kemi një plan të qartë për zbatimin e tij.’-shkruan Balluku./CNA.al

LEXO TE PLOTE