Connect with Us

Aksident masiv në Fushë-Prezë/ Plagosen gjashtë persona

Kronika

Aksident masiv në Fushë-Prezë/ Plagosen gjashtë persona

Publikuar

-

Aksident masiv në Fushë-Prezë/ Plagosen gjashtë persona

Një aksident masiv ka ndodhur në Fushë-Prezë pak minuta më parë.

Mësohet se nga përplasja e tre makinave, kanë mbetur të plagosur gjashtë persona.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e aksidentit, apo identiteti i të plagosurve, të cilët janë dërguar me urgjencë në spital.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Policia bën namin me gjoba/ Ndëshkon 1552 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Publikuar

-

Nga

Policia bën namin me gjoba/ Ndëshkon 1552 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë, 1552 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Me masë administrative janë ndëshkuar dhe 16 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur në këmbë pas orës 22:00, gjatë katër ditëve të fundit.

Gjithashtu, janë ndëshkuar me masë administrative 16 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur në këmbë pas orës 22:00, gjatë katër ditëve të fundit.

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat kontrolleve, gjatë 4 ditëve që lamë pas, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 1552 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 tetor 2020

LEXO EDHE:  Të dehur në timon dhe pa patentë/ Ndalohen dy persona

Gjithashtu, gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, një subjekt (lokal) në ambientet e të cilit nuk respektoheshin protokollet e sigurisë.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 27 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve në këto katër ditë, pas orës 22:00 janë konstatuar 16 qytetarë që lëviznin në rrugë pa arsye të domosdoshme, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 10.000 lekë secili.

Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Në këtë kuadër i bëhet thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatojnë masat anticovid dhe të mos dalin nga banesat e tyre pas orës 22:00 deri në orën 06:00.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike në Greqi/ Shkrumbohet banesa e familjes shqiptare, humb jetën 16-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Tragjike në Greqi/ Shkrumbohet banesa e familjes shqiptare, humb jetën 16-vjeçari

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotmë në Greqi, ku banesa e një familje shqiptare është përfshirë nga flakët, ku për pasojë ka humbur jetën një 16-vjeçar.

Sipas raportimeve, zjarrin në banesë ra rreth orës 11:00, për arsye që janë ende të paqarta. Në shtëpi ishin tre fëmijë të moshës 16-6 vjeçare, ndërsa nëna e tyre ishte në Shqipëri, kurse babai në punë.

LEXO EDHE:  Të dehur në timon dhe pa patentë/ Ndalohen dy persona

LEXO EDHE:  Arrestohet i shpalluri në kërkim në Shkodër/ I dënuar me 3 vjet e 4 muaj

Për fëmijët ishte duke u kujdesur tezja e tyre, e cila nuk ndodhej në shtëpi në momentin që ra zjarri.

Atë e njoftoi me anë të telefonit mbesa e saj saj 13-vjeçare. Gruaja pësoi djegie të rënda ndërsa përpiqej që të shpëtonte fëmijët. Dy prej tyre arriti që t’i nxirrte jashtë. Por, të njëjtin fat nuk pati 16-vjeçari, i cili kishte dhe probleme me lëvizjen.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pas gjyqtares Margjeka, zbutet masa e sigurisë edhe për bashkëshortin e saj

Publikuar

-

Nga

Pas gjyqtares Margjeka, zbutet masa e sigurisë edhe për bashkëshortin e saj

Gjykata e posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (GJKKO) ka ndryshuar masën e sigurisë për Arben Carën, bashkëshortin e gjyqtares Mimoza Margjeka.

Gjykata vendosi masën e arrestit shtëpiak për Carën.

Cara akuzohet se mori një shumë prej 6 mijë eurosh, duke ia dhënë bashkëshortes së tij, për të ndryshuar masën e sigurisë për një të arrestuar për trafik klandestinësh. Më herët gjykata ka ndryshuar edhe masën e sigurisë për Margjekën nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje”./CNA.al.

 

LEXO TE PLOTE