Connect with Us

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal vazhdon të përndjekë Ejlylin

Life Style

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal vazhdon të përndjekë Ejlylin

Publikuar

-

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal vazhdon të përndjekë Ejlylin

Ejlyl rikthehet në shtëpi së bashku me Mesuden. Nazan mëson se Defne e ka mashtruar dhe të gjithë pasurinë ja dha me duart e saj Kemalit. Mesude i thotë Ejlylit se është penduar shumë për padrejtësitë që i ka bërë.

Ejlyl nuk mund ta falë të ëmën pas të gjitha vuajtjeve që ka kaluar. Ajo vendos të largohet nga shtëpia teksa Mesude i lutet ta falë. Kemal vazhdon të përndjekë Ejlylin.

Songyl nis e lumtur jetesën në shtëpinë e saj të re por Selen ia prish lumturinë me prezencën e saj. Selen kërcënon Songylin se do e ndajë nga Gyneji. Songyl mëson se ka qenë Zehra ajo e cila i ka treguar Selenit shtëpinë e tyre të re. Nazan fajëson Ejlylin që Kemal ka rrëmbyer Defnen. Sadullah ndihmon Songylin duke i dërguar ushqime në shtëpi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Qesh apo qan?/ Si e përjetoni dehjen sipas shenjës tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Qesh apo qan?/ Si e përjetoni dehjen sipas shenjës tuaj të horoskopit

Dashi

Dashi, ju thjesht doni të argëtoheni kur pini, por ideja juaj e “argëtimit” ka tendencë të bëhet pak më e rrezikshme kur e teproni me pijen. Në kohën që jeni në të vërtetë të dehur, nuk jeni në gjendje të merrni vendime të zgjuara. Sigurisht, kjo nuk ju ndalon të bëni diçka argëtuese dhe të bindni veten se në të vërtetë jeni të zgjuar.

Demi

Demi, pirja dhe ngrënia shkojnë krah për krah për ju, nuk mund ta keni njërën pa tjetrën! Kjo është arsyeja pse ju jeni shenja e zodiakut që gjithmonë sugjeron të kapni një fetë pica ose një burger para se të gjithë të kthehen në shtëpi. Sigurisht, ju gjithmonë mbani disa ushqime të shijshme në frigoriferin tuaj, në rast se nuk porosisni diçka nga jashtë.

Binjakët

Personaliteti juaj i dyfishtë ju fut në më telashet kur jeni të dehur. Ju jeni lloji i personit që kur dehet është i lumtur, pastaj i trishtuar, pastaj i zemëruar, pastaj i mërzitur, pastaj i lumtur përsëri,  të gjitha brenda harkut të disa orëve. Mund të jetë vërtet e vështirë të përcaktosh se çfarë personaliteti keni.

Gaforrja

Pirja ju bën shumë emocionues. Këto emocione mund të jenë pozitive si lumturia ose eksitimi ose mund të jenë negative si të qara ose zemërimi. Sinqerisht, gjithçka varet nga mënyra juaj e mendimit në kohën kur filloni të pini. Padyshim, nëse po luftoni me të dashurën tuaj para se të dilni për të pirë, do të jeni në një mendim negativ, ashtu si do të ishit më të lumtur nëse do të kalonit një ditë të mrekullueshme para se të pinit.

Luani

Luani, ju në të vërtetë nuk keni një filtër kur jeni i dehur, prandaj nuk është për t’u habitur që më shumë se disa njerëz janë të detyruar të fyhen kur filloni të deheni shumë. Sigurisht, është gjithashtu tronditëse që më shumë njerëz nuk bëjnë më shumë sesa thjesht rrotullojnë sytë nga ju kur bëheni të çrregullt.

Virgjëresha

Virgjëresha, ju jeni një tjetër shenjë e zodiakut që vlerëson ndershmërinë dhe hapjen në shumicën e situatave, por kur jeni i dehur është e pavlerë. Kur pini, keni tendencë të dilni më shumë nga guaska juaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Feride merr lajmin e keq për Ejlylin

LEXO EDHE:  Nesër në serialin "Lule të vetmuara"/ Meral merr lajmin tronditës

Peshorja, ju pëlqen gjithçka me moderim; është ajo që ju mban të arsyeshëm. Kur pini, keni vetëm disa pije para se të kaloni në ujë dhe disa ushqime. Ju vërtet përpiqeni të jeni të mirë kur jeni duke festuar me miqtë.

Akrepi

Akrepi, ju jeni një shenjë e zodiakut mjaft e ruajtur; nuk ju pëlqen të ndani detaje intime në lidhje me jetën tuaj personale sepse ndiheni sikur personi i vetëm që duhet të dijë gjithçka për ju jeni ju. Thënë kjo, kur filloni të pini, filloni të bëheni më të papërmbajtur, gjë që çon vetëm tek ju që flisni për gjëra që nuk duhen thënë.

Shigjetari

Si dikush që i pëlqen të provokojë njerëzit dhe të hapë mendjen për biseda të thella, ju jeni goxha keq duke i bërë këto gjëra argëtuese kur jeni të dehur.

Bricjapi

Bricjapi, sa herë që pini ndiheni sikur jeni personi më inteligjent në dhomë. Ndoshta është për shkak se preferoni të pini bourbon, konjak dhe uiski (në vend se të pini tequila ose vodka), por ka diçka në lidhje me ju që shndërrohet në një gjë të njohur pasi të keni pirë më shumë se disa pije. Jo gjithmonë është e keqe, por kur është e keqe, është e tmerrshme.

Ujori

Ashtu si keni një kohëmatës shoqëror kur jeni me miqtë, Ujori, gjithashtu keni një kohëmatës kur bëhet fjalë për sa mund të pini me miqtë. Ju jeni lloji i personit që preferon shumë të pijë në shtëpi sepse mund të shikoni një film dhe të hani pak ushqim të shijshëm gjatë pirjes, të gjitha pa pasur nevojë të vishni këpucë ose pantallona.

Peshqit

Dehja është një nga mënyrat tuaja të preferuara për t’i shpëtuar pak realitetit dhe për t’u çmendur. Në fakt mund të jesh shumë argëtues kur je i dehur, por kjo nuk do të thotë se nuk je edhe pak budalla./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Publikuar

-

Nga

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Aktorja Olta Gixhari ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet tejet seksi.

Bjondina ka pozuar e mbuluar me një mbulesë ku ndjekësit kanë vënë në dukje që ajo nuk ka veshur të brendshme.

Të shumtë janë ata që e kanë komplimentuar por ka dhe nga ata që e kanë kritikuar duke iu drejtuar se tani është një mami dhe foto të tilla janë të ekzagjeruara.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal përfundon në burg

LEXO EDHE:  Këtë javë në serialin “Lule të vetmuara”/ Nazan i tregon Xhemresë për pasurinë

Ja disa prej komenteve që kanë shkruar krahas fotos:

LEXO TE PLOTE

Fashion

Unazë apo shenjë?/ Lidhjet midis pushtetit dhe joshjes

Publikuar

-

Nga

Unazë apo shenjë?/ Lidhjet midis pushtetit dhe joshjes

Ka qenë një kohë kur ajo konsiderohej rreptësisht një simbol aristokratik . Një xhevahir i çmuar, që shpesh i përket familjes, i dhënë nga brezi në brez. Ne po flasim për “chevalier” (nga frëngjishtja) ose unazën e shenjës (në mënyrën angleze), ose unazën që duhet të vendosni në gishtin e vogël , një pasion krejt mashkullor. Cila është origjina e saj që është  e kopjuar tani edhe nga gratë?

Pse është bërë një instrument joshës ?

Unaza në gishtin e vogël u përdor fillimisht për të vendosur vula dhe shkronjat fillestare. Prandaj ishte përbërë prej lidhjeve dhe materialeve mjaft të dobëta. Duke filluar nga Mesjeta, ajo filloi të ishte një send zbukurues, duke marrë vlerë, pasi identifikonte familje fisnike dhe përshkruante prejardhjen e familjes.

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Defne i vë zjarrin shtëpisë së Xhemresë

LEXO EDHE:  Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral merr lajmin e bukur

Më prestigjozët ishinato me ar dhe gurë të çmuar, në varësi të prejardhjes. Me kalimin e kohës kjo nuk ka qenë rastësi dhe “chevalier” ka humbur karakterin e tij ekskluziv dhe elitist. Sot janë në fakt trendet e momentit. E përballueshme për të gjitha buxhetet, është e dashur dhe e shquar në çdo rast, madje edhe nga yjet dhe njerëzit e famshëm të botës së sportit dhe showbizzit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE