Connect with Us

Lëvizte me shpejtësi skëterrë/ Makina humb kontrollin dhe përplaset me bordurën në Berat

Kronika

Lëvizte me shpejtësi skëterrë/ Makina humb kontrollin dhe përplaset me bordurën në Berat

Publikuar

-

Lëvizte me shpejtësi skëterrë/ Makina humb kontrollin dhe përplaset me bordurën në Berat

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në Berat, në vendin e quajtur “Kombinat”.

Mësohet se një mjet, tip ‘Ford’ me targa AA 048 JO ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore.

Fatmirësisht pas përplasjes, drejtuesi i mjetit dhe familjarët e tij që ndodheshin në të njëjtin mjet, kanë shpëtuar mrekullisht pa lëndime.

LEXO EDHE:  Makina përplas këmbësorin/ Dërgohet me urgjencë në spital

Dyshohet se mjeti ka qenë duke udhëtuar drejt daljes së qytetit me shpejtësi jashtë normave të lejuara dhe gjatë marrjes së një kthese ka dalë nga rruga./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Policia bën namin me gjoba/ Ndëshkon 1552 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Publikuar

-

Nga

Policia bën namin me gjoba/ Ndëshkon 1552 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid.

Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë, 1552 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Me masë administrative janë ndëshkuar dhe 16 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur në këmbë pas orës 22:00, gjatë katër ditëve të fundit.

Gjithashtu, janë ndëshkuar me masë administrative 16 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur në këmbë pas orës 22:00, gjatë katër ditëve të fundit.

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat kontrolleve, gjatë 4 ditëve që lamë pas, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 1552 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ I plagosuri me urgjencë drejt spitalit

LEXO EDHE:  U përplas me një mjet/ Arrestohet në flagrancë autori 63 vjeçar

Gjithashtu, gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë kanë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, një subjekt (lokal) në ambientet e të cilit nuk respektoheshin protokollet e sigurisë.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 27 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve në këto katër ditë, pas orës 22:00 janë konstatuar 16 qytetarë që lëviznin në rrugë pa arsye të domosdoshme, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 10.000 lekë secili.

Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Në këtë kuadër i bëhet thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatojnë masat anticovid dhe të mos dalin nga banesat e tyre pas orës 22:00 deri në orën 06:00.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike në Greqi/ Shkrumbohet banesa e familjes shqiptare, humb jetën 16-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Tragjike në Greqi/ Shkrumbohet banesa e familjes shqiptare, humb jetën 16-vjeçari

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotmë në Greqi, ku banesa e një familje shqiptare është përfshirë nga flakët, ku për pasojë ka humbur jetën një 16-vjeçar.

Sipas raportimeve, zjarrin në banesë ra rreth orës 11:00, për arsye që janë ende të paqarta. Në shtëpi ishin tre fëmijë të moshës 16-6 vjeçare, ndërsa nëna e tyre ishte në Shqipëri, kurse babai në punë.

LEXO EDHE:  Fotot ekskluzive/ Aksident zinxhir në autostradë, rëndohet trafiku

LEXO EDHE:  U përplas me një mjet/ Arrestohet në flagrancë autori 63 vjeçar

Për fëmijët ishte duke u kujdesur tezja e tyre, e cila nuk ndodhej në shtëpi në momentin që ra zjarri.

Atë e njoftoi me anë të telefonit mbesa e saj saj 13-vjeçare. Gruaja pësoi djegie të rënda ndërsa përpiqej që të shpëtonte fëmijët. Dy prej tyre arriti që t’i nxirrte jashtë. Por, të njëjtin fat nuk pati 16-vjeçari, i cili kishte dhe probleme me lëvizjen.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pas gjyqtares Margjeka, zbutet masa e sigurisë edhe për bashkëshortin e saj

Publikuar

-

Nga

Pas gjyqtares Margjeka, zbutet masa e sigurisë edhe për bashkëshortin e saj

Gjykata e posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (GJKKO) ka ndryshuar masën e sigurisë për Arben Carën, bashkëshortin e gjyqtares Mimoza Margjeka.

Gjykata vendosi masën e arrestit shtëpiak për Carën.

Cara akuzohet se mori një shumë prej 6 mijë eurosh, duke ia dhënë bashkëshortes së tij, për të ndryshuar masën e sigurisë për një të arrestuar për trafik klandestinësh. Më herët gjykata ka ndryshuar edhe masën e sigurisë për Margjekën nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje”./CNA.al.

 

LEXO TE PLOTE