Connect with Us

Kulluri tallet me Ramën dhe Veliajn/ Njëri si Brad Pit, tjetri si Antonio Banderas

Politikë

Kulluri tallet me Ramën dhe Veliajn/ Njëri si Brad Pit, tjetri si Antonio Banderas

Publikuar

-

Kulluri tallet me Ramën dhe Veliajn/ Njëri si Brad Pit, tjetri si Antonio Banderas

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, është i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora news ku u shpreh se qeveria ka 7 vite që bën spektakel dhe e vazhdoi këtë edhe me riatdhesimin e fëmijëve nga Siria.

“Spektakli vazhdon çdo ditë, ashtu sikurse këto 7 vite. Tani kemi shkuar nga Brad Pitt tek Antonio Banderas. Nga Rama te Veliaj.

Nuk mund ta shesësh një detyrim që ke për heroizëm dhe aty të ndërhysh në një konflikt për të cilin ke përgjegjësi.

LEXO EDHE:  Ish-ministri i Ramës zbulon skandalet e Qeverisë

Kjo nuk është çështje spektakli, por një çështje arrogance duke kaluar çdo cak në marrëdhënie me qytetarët.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Koncert atje ku çdo ditë vdesin njerëz”/ Paloka ‘masakron’ Ramën

Publikuar

-

Nga

“Koncert atje ku çdo ditë vdesin njerëz”/ Paloka ‘masakron’ Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është shprehur i revoltuar, pas koncertit që u mbajt sot tek spitali Covid-2 (Shefqet Ndroqi) në Tiranë, ku në ballkone dolën bluzat e bardha dhe pacientët.

Me tone të forta kritike, Paloka shkruan se vetem Rama mund të japë concert atje ku cdo ditë vdesin njerëz nga papërgjegjshmëria e tij.

“Vetem Rama mund tja dale qe te prezantoj deputetet ne vendgrumbullimet e plehrave , te flase per “arritje” e progres mbi germadha , te tregoj barcaleta ne varreza , e te jap koncert atje ku cdo dite vdesin njerez prej papergjegjshmerise se tij…!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po gënjejnë njëri-tjetrin …”/ Patozi tregon se çfarë mund ta shpëtojë opozitën

Publikuar

-

Nga

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i ftuar në “Top Talk” është shprehur se se e vetmja gjë që mund të shpëtojë opozitën është që alternativa e re të ndezë.

Patozi u shpreh më tej që ai që duhet të ishte lokomotive e opozitës, pra Basha nuk është në fushatë.

Më tej koordinatori i BD tha se ata po gënjëjnë njëri-tjetrin duke thënë se po presin “Venecian”.

“E vetmja gjë që mund të shpëtojë opozitën është që lëvizja jonë të ndezi. Nëse kjo gjë nuk ndodh Shqipëria është në kurthin e tre partive. Po ditëm ta bëjmë mirë këtë mision ne shpëtojmë veten dhe Shqipërinë.

Nuk kemi shumë kohë në dispozicion, por dhe pa kohë s’jemi. Ai që duhet të ishte lokomotivë e opozitës, nuk është në fushatë. Po gënjejnë dhe njëri-tjetrit duke thënë se po presin ‘Venecian’.

Jam duke folur para shqiptarëve që kjo është e vetmja rruge”, tha Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt

Publikuar

-

Nga

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka nxjerrë zbuluar mashtrimin e kryebashkiakut Erion Veliaj. Me një postim në Twitter, Tabaku ka publikuar foto nga trualli i shkollës ‘Sami Frashëri’, ku sipas saj, nuk po ndodh asgjë.

Tabaku ka publikuar fotot, pasi kryebashkiaku i Tiranës është shprehur dy ditë më parë se janë hedhur themelet e gjimnazit të njohur.

LEXO EDHE:  Qeveria përfundimisht e bindur/ Drama e kufirit Kosovë-Mali i Zi merr fund të martën

LEXO EDHE:  Qeveria aktivizon 6 kontrata të reja PPP me vlerë 1,7 miliardë euro 

“Jane hedhur themelet te Samiu” paska thene EV. Keto jane mashtrues ordiner dhe per gjera qe vertetohen lehte, imagjino per te tjera qe nuk duken! Qe heren e fundit para 3 javesh kur PD ishte atje nuk ka asnje ndryshim”, shkruan Tabaku./CNA.al. 

 

 

LEXO TE PLOTE