Connect with Us

Disa ditë pas lindjes/ Arbana zbulon sa kilogramë ka hequr dhe dietën që ndjek

Showbizz

Disa ditë pas lindjes/ Arbana zbulon sa kilogramë ka hequr dhe dietën që ndjek

Publikuar

-

Arbana Osmani publikon foton emocionuese pas lindjes/ “Një Diell i vogël na shndriti sot”

Pak ditë më parë, moderatorja e njohur Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë, e një djali të quajtur Diell.
Moderatorja ka ardhur shumë shpejt në formë perfekte fizike dhe kjo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Por si ia ka dalë Arbana të ketë këto linja, pak ditë pas lindjes?

Në postimet e fundit Arbana ka zgjedhur të tregojë hapat që ka ndjekur me përpikmëri nga ushqimi i shëndetshëm, të pish shumë ujë dhe hapa të tjerë që mund t’i lexoni në postimet më poshtë.

Fillimisht gjatë shtatzënisë kam ngrënë shëndetshëm, shumë perime , shumë fibra, pak embëlsira dhe shumë ujë. Doktori im ishte shumë i rreptë lidhur me shtimin e peshës, dhe më këshilloi që të mos shtoja më shumë se 8-10 kilogramë dhe kam ngrënë shpesh edhe pak.
Sot 10 ditë pas lindjes, jam 3 kg më shumë sec isha para shtatzënisë, tjetër punë që isha një 3 kg më shumë sesa duhet të isha zakonisht. Pas një jave fillova një regjim me 1800 kalori, që është më shumë me fibra, proteina, pak karbohidrate, pothuaj 0 ëmbëlsira”, thotë Arbana./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E bija feston ditëlindjen/ Albërie Hadërgjonaj e uron me fjalë zemre: Nuk më mërzite kurrë

Publikuar

-

Nga

E bija feston ditëlindjen/ Albërie Hadërgjonaj e uron me fjalë zemre: Nuk më mërzite kurrë

Ditën e sotme, këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj feston 27 vjetorin e saj të lindjes. Anxhelina ka marrë shumë urime nga miq dhe të afërm të saj dhe në këtë ditë nuk kishte si të mungonte një urim me fjalë zemre nga e ëma, Albërije Hadërgjonaj.

“Gëzuar ditëlindjen e vogla e mamit. Ti u rrite dhe tani ti je ajo që na përkëdhel të gjithëve sepse ty Zoti të solli në jetë për t’i dhënë kuptim jetës, dashurisë dhe respektit!!! Faleminderit që kurrë nuk më mërzite…

Ti je bekim. Urime ditëlindjen. Të dëshiroj edhe shumë vite të mbushura me shëndet, dashuri, gëzim dhe prosperitet. Të dua shuuumë!”, ka shrkuar Albëria në postimin e saj në  rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Foto/Rashel Kolaneci “nxeh” Instagramin, tregon format bombastike nga Greqia

LEXO EDHE:  Artistja krijon skulptura të femrave/ Zbulon bukurinë e formave femërore

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Publikuar

-

Nga

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Aktorja Olta Gixhari ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet tejet seksi.

Bjondina ka pozuar e mbuluar me një mbulesë ku ndjekësit kanë vënë në dukje që ajo nuk ka veshur të brendshme.

Të shumtë janë ata që e kanë komplimentuar por ka dhe nga ata që e kanë kritikuar duke iu drejtuar se tani është një mami dhe foto të tilla janë të ekzagjeruara.

LEXO EDHE:  Foto/Rashel Kolaneci “nxeh” Instagramin, tregon format bombastike nga Greqia

LEXO EDHE:  'I preva kërthizen dhe e lava vetë', Veliaj flet për lindjen e Kajanit

Ja disa prej komenteve që kanë shkruar krahas fotos:

LEXO TE PLOTE

Showbizz

32 vite në skenë/ Rrëfehet Altin Shira: Kam martuar shumë breza, shqiptarët kanë qenë më dorëlëshuar

Publikuar

-

Nga

32 vite në skenë/ Rrëfehet Altin Shira: Kam martuar shumë breza, shqiptarët kanë qenë më dorëlëshuar

Këngëtari i njohur, Altin Shira, ka plot 32 vite në skenë dhe i ka dhuruar publikur shumë hite të cilat dëgjohen ende nga shqiptarët.

I ftuar në emisionin “Abc e Mëngjesit”, Altin ka treguar se muzikën e ka pasur pasion dhe ka treguar se për 32 vite ka kënduar në dasma duke rrëfyer se në atë kohë shqiptarët kanë qenë më dorëlëshuar.

“Muzikën e kam të trashëguar. Unë kam edhe dy vëllezër të tjerë dhe një motër. Në atë kohë filluan edhe vëllezërit, por u tërhoqën. Ndërsa unë e kam pasur shumë pasion”, tha Shira.

Më tej, këngëtari ka rrëfyer se ka martuar shumë persona, madje dhe breza të ndryshëm nga e njëjta familje.

LEXO EDHE:  Provokuese dhe joshëse/ Fotot më sensuale të modeles së njohur

LEXO EDHE:  Rrëzoi 24 kg pas lindjes, Adelina Tahiri tregon si ia doli pa shpenzuar aspak

“Nuk mbahet mend sa njerëz kam martuar, llogarite 30 e ca vite. Një ditë më kërkojnë të isha në një dasmë, unë nuk e njihja të zotin e shtëpisë. Më takoi më thanë që në 94 martova babain, ndërkohë më ftoi të martoja vajzën. Shumë e bukur të martosh brezat”. Altini nuk ka mbetur pa kujtuar edhe kohët e shkuara: “Fitonim më shumë atëherë. Kanë qenë më dorë lëshuar shqiptarët atëherë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE