Connect with Us

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Katër viktima dhe rreth 300 të infektuar në Kosovë

Kosova & Rajoni

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Katër viktima dhe rreth 300 të infektuar në Kosovë

Publikuar

-

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Katër viktima dhe rreth 300 të infektuar në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është shënuar rekord rastesh të reja me koronavirus.

Sipas Institutit Kombëtar janë konfirmuar pozitivë 281 persona. Ndërkohë katër pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 932 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 281 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar katër raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast Spitali i Përgjithshëm, Prizren, 1 rast Mjekimi Intenziv Qendror, QKUK, 1 rast Spitali i Përgjithshëm, Gjakovë dhe 1 rast Klinika Emergjente, QKUK)”, thuhet në njoftim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Luhatje shifrash në Maqedoninë e Veriut/ Humbin jetën 22 pacientë

Publikuar

-

Nga

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orë

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë 22 pacientë nga koronavirusi.

Pas testimit të 3.399 mostrave, ka rezultuar se me Covid-19 janë infektuar edhe 1.342 persona të tjerë.

Raste e reja janë konkretisht në: Shkup-479, Kumanovë-52, Dibër-20, Shtip-45, Prilep-84, Tetovë-58, Strugë-52, Veles-59, Manastir-83, Ohër-49, Kavadar-42, Gostivar-63, Gjevgjeli- 33, Strumicë-29, Kriva Pallankë-12, Radovish-12, Krusevë-5, Koçani-33, Probishtip-10, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-2, Pehçevë-2, Berovë-4, Valandovë-4, Vinicë -4, Delçevë-22, Kratovë-7, Shën Nikollë-13, Kërçovë-31, Resnje-13, Negotinë-18.

Që nga dita e djeshme janë shëruar edhe 679 pacientë, duke e çuar në 41.656 numrin e pacientëve të shëruar nga COVID-19.

LEXO EDHE:  Lufta ndaj Covid/ Ekspertët italianë mbërrijnë në spitalin Infektiv

LEXO EDHE:  Rama lan “live” duart në zyrë/ Rithekson thirrjet për qytetarët: S’ ka llafe s’ ka numra!

Numri total i rasteve pozitive në Maqedoninë e Veriut që prej përhapjes së pandemisë së koronavirusit është 65.231 dhe nga këto raste 1847 pacientë kanë vdekur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Bilanc tragjik nga Covid në Kosovë/ Humbin jetën 22 persona gjatë 24 orëve

Publikuar

-

Nga

Bilanc tragjik nga Covid në Kosovë/ Humbin jetën 22 persona gjatë 24 orëve

Bilanc tragjik i COVID-19 është regjistruar në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit. Mësohet se 22 perona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid.

Numri total i viktimave nga fillimi i pandemisë ka arritur në 1.062. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private, janë testuar gjithsej 1.510 persona, prej të cilëve 627 raste kanë rezultuar pozitive. Numri total i rasteve pozitive nga fillimi i pandemisë është 41.299, 13.784 prej të cilëve janë ende aktivë.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 543 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 26.453 raste./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 33 viktima

Publikuar

-

Nga

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 33 viktima

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka përditësuar shifrat e Covid-19.

Mësohet se në 24 orët e fundit janë bërë 2564 testime, ndërsa janë regjistruar 946 raste të reja me koronavirus.

Instituti për Shëndet Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 789 pacientë të shëruar, ndërsa kanë humbur betejën 33 persona.

Numri i personave të diagnostifikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 63890,nga të cvilët 40977 janë shëruar dhe 1825 kanë humbur jetën.

LEXO EDHE:  Profesoresha e Oksfordit bën paralajmërimin e frikshëm/ Bota do të përballet me viruse të tjera

LEXO EDHE:  Lufta ndaj Covid/ Ekspertët italianë mbërrijnë në spitalin Infektiv

Aktualisht numri i rasteve aktive është 21 088./ CNA.al

LEXO TE PLOTE