Connect with Us

Qeshi me të madhe kur po fliste Rama/ Gruaja nga Dibra shoqërohet në komisariat

Kronika

Qeshi me të madhe kur po fliste Rama/ Gruaja nga Dibra shoqërohet në komisariat

Publikuar

-

Qeshi me të madhe kur po kalonte Rama/ Gruaja nga Dibra shoqërohet në komisariat

Një 45 vjeçare me inicialet T.B, ka përfunduar në komisariatin numër 1 me urdhër të gardës, pasi këta të fundit e konstatuan duke qeshur në një nga aktivitetet ku merrte pjesë kryeministri Rama.

Burimet zyrtare më thonë se ngjarja ka ndodhur në datën 15 tetor në kryeqytet, në rrugën Fuat Toptani në orën 20.10.

Pasi është shoqëruar zonja në fjalë ka deklaruar se po dilte nga puna e saj tek Kalaja e Tiranës kur ka dëgjuar kryeministrin të thoshte diçka që nuk e ka marrë vesh mirë dhe ka nisur të qeshte. Kaq ka mjaftuar që gardistët t’i afrohen e të përfundojë në komisariat./CNA.alfoto galeri

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Nuk respektuan masat anti Covid/ Policia bën namin me gjobat

Publikuar

-

Nga

Nuk respektuan masat anti Covid/ Policia bën namin me gjobat

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 690 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 7 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Në Dibër janë ndëshkuar me nga 5.000.000 lekë secili, 2 shtetas, pasi kanë organizuar një tubim në kundërshtim me masat anticovid.

LEXO EDHE:  Rama zbulon detaje nga takimi/ Çfarë diskutoi me kryetarët e tre grupeve palamentare të opozitës

LEXO EDHE:  Basha propozon “izolimin” e fermerëve shqiptare/ Ja faktet që e hedhin poshtë

Gjithashtu, gjatë kontrolleve është evidentuar një subjekt që ushtronte aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Për administratorin e këtij subjekti është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë.

Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin. Në këtë kuadër i bëhet thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatojnë masat anticovid dhe të mos dalin nga banesat e tyre pas orës 22:00 deri në orën 06:00./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale, njëri prej tyre i shpallur në kërkim.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Gj., 22 vjeç, si dhe shpallën në kërkim shtetasin D. H., 29 vjeç, pasi në rrugën “Sefer Shima”, kanë vjedhur me thyerje banesën e shtetasit Dh. K., ku kanë marrë bizhuteri dhe sende me vlerë rreth 100.000 lekë.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë ekzekutimi i urdhrit të prokurorit për shtetasin E. M. alias A. M., 35 vjeç, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë ka nxjerrë urdhrin e ndalimit për veprën penale “Mashtrimi”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Xh. L., 33 vjeç, pasi në banesë, në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, të cilës iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e menjëhershëm të urdhrit të mbrojtjes.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. N., 19 vjeç, si dhe u referuan materialet për shtetasin e mitur me iniciale F. T., 15 vjeç, pasi në Unazë të Re, kanë tentuar të vjedhin biçikletën e shtetasit Rr. H.

LEXO EDHE:  Nard Noka “i shkel syrin” grupeve kriminale/ Më mirë bëhuni me ne, ju mirëpresim…

LEXO EDHE:  Basha i përgjigjet Ben Blushit/Dëgjova ofertën tënde, por ja pse e refuzoj

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

F. E., 32 vjeç dhe E. Z., 34 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kultivuan lëndë narkotike/ Katër të arrestuar në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Kultivuan lëndë narkotike/ Katër të arrestuar në Lezhë

Policia e Lezhës ka vënë në pranga 4 persona të cilët akuzohen për veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.

Në kuadër të operacionit të koduar “Vela”, janë arrestuar D. Ll., 46 vjeç, A. Gj., 44 vjeç, F. N., 46 vjeç dhe A. D., 47 vjeç, banues në fshatin Velë dhe Lezhë.

Sipas policisë këta shtetas dyshohet se gjatë vitit 2020, në zonat pyjore të fshatit Velë, Njësia Administrative Kolsh, Lezhë, kanë kultivuar bimë narkotike të llojit cannabis sativa, të cilat janë evidentuar dhe asgjësuar nga shërbimet policore.

Finalizohet pas një hetimi 3-mujor, operacioni policor i koduar “Vela”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.

LEXO EDHE:  Nard Noka “i shkel syrin” grupeve kriminale/ Më mirë bëhuni me ne, ju mirëpresim…

LEXO EDHE:  Rama-Meta "përballen" sërish në Parlament/Video për të mos u humbur!

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë dhe forcën e posaçme “Shqiponjat”, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë.

Ekzekutohen urdhrat e ndalimit për 4 shtetas.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, pas informacioneve të marra në rrugë operative nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Lezhë, për disa shtetas që merreshin me kultivimin e bimëve narkotike, kryesisht në territorin e Njësisë Administrative Kolsh, në fshatin Velë, u referuan materialet në Prokurori, ku u regjistrua dhe procedimi penal.

 

 

LEXO TE PLOTE