Connect with Us

Publikohet lista/ Shpallen këngët pjesëmarrëse në festivalin e 59- të në RTSH

Showbizz

Publikohet lista/ Shpallen këngët pjesëmarrëse në festivalin e 59- të në RTSH

Publikuar

-

Publikohet lista/ Shpallen këngët pjesëmarrëse në festivalin e 59- të në RTSH

Ditën e sotme është shpallur lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionin e 59- të të Festivalit të Këngës në RTSH.

Mësohet se komisioni për pranimin e këngëve është i përbërë nga Alma Bektashi, Jonida Maliqi, Agim Doçi, Klodian Qafoku dhe Eugent Bushpepa.

Pasi kanë dëgjuar të gjitha materialet muzikore, komisioni ka vendosur se cilat do të jenë këngët pjesëmarrëse në këtë edicion.

Konkretisht ata kanë vendosur që këngët pjesëmarrëse do të jenë:

Kam me t’ba me kajt- Sardi Strugaj

Peng- Devis Xherahu

Valixhja e kujtimeve- Orgesa Zaimi

Kush je ti dashuri- Festina Mejzini

LEXO EDHE:  Meta shfaqet krah një biondeje/ Komentuesi e ngacmon për Kryemadhin, Presidenti i jep përgjigjen epike

E morën botën- Franc Koruni

Pendesë- Inis Neziri

Më jep jetë- Gjergj Kaçinari

Nëse vdes- Durim Morina (Mirudi)

Tjerr- Evi Reçi

Vashëzo- Rosela Gjylbegu

Vallja e jetës- Klevis Bega (Kastro Ziso)

Do t’ja dal- Klinti Çollaku

Karma- Anxhela Peristeri

Si ajo- Ëendi Mancaku Ty- Fatos Shabani

Vajzë- Florent Abrashi

Njësoj- Enxhi Nasu

Ajo vajza- Kamela Islamaj

Zjarri im- Era Rusi

Jo- Erikson Lloshi

Më mbron- Xhesika Polo

Ora e jetës- Manjola Nallbani

E lirë- Giliola Haveriku

Nënë- Viktor Tahiraj

Vendi im- Agim Poshka

Meteor- Stefan Marena./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E bija feston ditëlindjen/ Albërie Hadërgjonaj e uron me fjalë zemre: Nuk më mërzite kurrë

Publikuar

-

Nga

E bija feston ditëlindjen/ Albërie Hadërgjonaj e uron me fjalë zemre: Nuk më mërzite kurrë

Ditën e sotme, këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj feston 27 vjetorin e saj të lindjes. Anxhelina ka marrë shumë urime nga miq dhe të afërm të saj dhe në këtë ditë nuk kishte si të mungonte një urim me fjalë zemre nga e ëma, Albërije Hadërgjonaj.

“Gëzuar ditëlindjen e vogla e mamit. Ti u rrite dhe tani ti je ajo që na përkëdhel të gjithëve sepse ty Zoti të solli në jetë për t’i dhënë kuptim jetës, dashurisë dhe respektit!!! Faleminderit që kurrë nuk më mërzite…

Ti je bekim. Urime ditëlindjen. Të dëshiroj edhe shumë vite të mbushura me shëndet, dashuri, gëzim dhe prosperitet. Të dua shuuumë!”, ka shrkuar Albëria në postimin e saj në  rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Rama thirrje qytetarëve/ Qëndroni në shtëpi në këtë atmosferë festash, mbroni shëndetin

LEXO EDHE:  Meta shfaqet krah një biondeje/ Komentuesi e ngacmon për Kryemadhin, Presidenti i jep përgjigjen epike

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Publikuar

-

Nga

Olta Gixhari pozon pa të brendshme/ ”Shpërthejnë” komentet në rrjet: Çfarë je, mami apo…

Aktorja Olta Gixhari ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shfaqet tejet seksi.

Bjondina ka pozuar e mbuluar me një mbulesë ku ndjekësit kanë vënë në dukje që ajo nuk ka veshur të brendshme.

Të shumtë janë ata që e kanë komplimentuar por ka dhe nga ata që e kanë kritikuar duke iu drejtuar se tani është një mami dhe foto të tilla janë të ekzagjeruara.

LEXO EDHE:  Bilanci nga Covid-19/ Ja sa persona janë infektuar në 24 orë

LEXO EDHE:  Meta shfaqet krah një biondeje/ Komentuesi e ngacmon për Kryemadhin, Presidenti i jep përgjigjen epike

Ja disa prej komenteve që kanë shkruar krahas fotos:

LEXO TE PLOTE

Showbizz

32 vite në skenë/ Rrëfehet Altin Shira: Kam martuar shumë breza, shqiptarët kanë qenë më dorëlëshuar

Publikuar

-

Nga

32 vite në skenë/ Rrëfehet Altin Shira: Kam martuar shumë breza, shqiptarët kanë qenë më dorëlëshuar

Këngëtari i njohur, Altin Shira, ka plot 32 vite në skenë dhe i ka dhuruar publikur shumë hite të cilat dëgjohen ende nga shqiptarët.

I ftuar në emisionin “Abc e Mëngjesit”, Altin ka treguar se muzikën e ka pasur pasion dhe ka treguar se për 32 vite ka kënduar në dasma duke rrëfyer se në atë kohë shqiptarët kanë qenë më dorëlëshuar.

“Muzikën e kam të trashëguar. Unë kam edhe dy vëllezër të tjerë dhe një motër. Në atë kohë filluan edhe vëllezërit, por u tërhoqën. Ndërsa unë e kam pasur shumë pasion”, tha Shira.

Më tej, këngëtari ka rrëfyer se ka martuar shumë persona, madje dhe breza të ndryshëm nga e njëjta familje.

LEXO EDHE:  Meta shfaqet krah një biondeje/ Komentuesi e ngacmon për Kryemadhin, Presidenti i jep përgjigjen epike

LEXO EDHE:  Edmond Budina ironizon Ramën/ Edhe unë kam qenë në emigracion, por nuk kam vilë dhe jetë luksi

“Nuk mbahet mend sa njerëz kam martuar, llogarite 30 e ca vite. Një ditë më kërkojnë të isha në një dasmë, unë nuk e njihja të zotin e shtëpisë. Më takoi më thanë që në 94 martova babain, ndërkohë më ftoi të martoja vajzën. Shumë e bukur të martosh brezat”. Altini nuk ka mbetur pa kujtuar edhe kohët e shkuara: “Fitonim më shumë atëherë. Kanë qenë më dorë lëshuar shqiptarët atëherë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE