Connect with Us

I shtrirë në anë të rrugës dhe i pajetë/ Policia tregon arsyet e vdekjes së 50 vjeçarit

Kronika

I shtrirë në anë të rrugës dhe i pajetë/ Policia tregon arsyet e vdekjes së 50 vjeçarit

Publikuar

-

Një person është gjetur i pajetë në anë të rrugës mëngjesin e sotëm në lagjen “5 maji” në qytetin e Elbasanit. Sipas Policisë së qytetit, viktima dyshohet se ka vdekur si pasojë e një ataku kardiak, ndërsa ekspertiza ndodhet në vendngjarje për të konstatuar nëse ka shenja dhune në trup ose jo.

“Në lagjen “5 Maji”, Elbasan,  në rrugë është gjetur pa shenja jete shtetasi R.S., 50 vjeç,  nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune dhe nga hetimet paraprake dyshohet se vdekja ka ardhur nga një arrest kardiak”, thotë Policia në njoftimin e saj. Grupi hetimor po vijon punën për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin

Publikuar

-

Nga

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin

SPAK merr të pandehur Gentian Malinidin, personi që ndodhet në arrati pasi dyshohet si porositësi i 137 kilogramëve kokainë të kapura në portin e Durrësit.

Ndaj biznesmenit është në fuqi masa “arrest me burg”, ndonëse ai vetë ka kërkuar ndryshimin e saj.

Uniformat blu të vendit fqinj kanë bërë zëvendësimin e 137 kilogramëve kokainë me oriz, në Portin e Pireut. Më pas kanë mbajtur nën vëzhgim lëvizjet e konteinerit, deri në Durrës, për të zbuluar rrjetin e trafikut të kokainës. Aktualisht të arrestuar janë Ardian Bega dhe Altin Myslihaka./CNA.al.

 

LEXO EDHE:  Tentuan të kultivonin bimë narkotike/ Arrestohet babai, në kërkim i biri

LEXO EDHE:  Tentuan të kultivonin bimë narkotike/ Arrestohet babai, në kërkim i biri

 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja e Adriatik Tresës në Ekuador/ Hoxha: U godit në një vend të sigurt, me urdhër të…

Publikuar

-

Nga

Vrasja e Adriatik Tresës në Ekuador/ Hoxha: U godit në një vend të sigurt, me urdhër të…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje për ekzekutimin e Adriatik Tresës pak ditë më parë në Ekuador.

Hoxha thotë se ai u godit në një vend shumë të sigurt dhe vrasja e tij ka ardhur ose nga kartelet e drogës ose nga autoritetet lokale. Gazetari theksonte Tresa ka jetuar fillimisht në Britani dhe nuk rezulton të jetë i përfshirë në ndonjë vrasje.

“Adriatik Tresa është një 40 vjeçar, i bënte në dhjetor. Është nga fshati Baldushk. Është një njeri që në të kaluarën ka punuar vetëm në ndërtim. Nuk ka ngarkesë kriminale në Shqipëri. Nuk është i përfshirë në vrasje. Nga njohjet që kam unë, nuk më rezulton i përfshirë. Është një trafikant kokaine. Njohjet dhe bazën e ka vendosur në Britani. Pasaportën e ka marrë në vitin 2011 dhe është larguar nga Shqipëria. Në Britani rezulton i dënuar, i është kapur një ngarkesë, në atë kohë kanë kërkuar të dhëna për vilën në Baldushk. Ky është momenti i parë që ky personazh është ekspozuar. U detyrua të lëvizë dhe iku në Ekuador. Nuk ishte bos, por ka qenë një përfaqësues i grupeve kriminale. Është zhvendosur në Ekuador, ka krijuar lidhjet atje. Ishte edhe i martuar, bashkëshortja ishte shtatzënë. Ishte i pozicionuar në Guajakil. Zona ku rrinë këta kanë dy lloj garancish, kanë garanci nga kartelet lokale dhe autoritetet lokale. Që të qëndrosh në një rezidencë duhet të kesh dy mbrojtje. Të hysh në atë zonë që ekzekutimi i tij të jetë bërë me aprovimin e kartelit ose sigurisë. Të gjithë shqiptarët që ndodhen aty më kanë thënë që ne paguajmë shtrenjtë që rrimë këtu. Kur ti goditesh në vendin më të sigurt do të thotë që ka lëvizur një gjë e madhe. Adriatik Tresa dhe Ilir Hidri kanë qenë miq. Ai është ekzekutuar në maj dhe në Shqipëri trupi i tij ka ardhur me ndihmën e Adriatik Tresës. Ai nuk është përfshirë në vrasje”, tha ai.

LEXO EDHE:  Ç’ndodhi me shoferin e Fatmir Xhafajt/ Detajet që vënë me “shpatulla pas murit” policinë

LEXO EDHE:  Ç'ndodhi me shoferin e Fatmir Xhafajt/ Detajet që vënë me "shpatulla pas murit" policinë

Gazetari shtoi se në rezidencën ku jetonte Tresa ka edhe shumë shqiptarë të tjerë. Hoxha zbulon se Tresa ishte i integruar me biznese legale në Ekuador, ndërsa bashkëshorten e kishte shtatzënë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Është ushtar i një grupi kriminal”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!

Publikuar

-

Nga

“Është ushtar i një grupi krimina”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar ngjarjet kriminale të ndodhura së fundi në vend.

Sipas Hoxhës, bota e krimit ka evoluar në varësi të situatës së Covid. Ai thekson se djegia e makinave është një element presioni që shkakton më pak panik në krahasim me ngajrjet që kanë të bëjnë me atentate.

“Djegia e makinave ka ndodhur në Elbasan, në Vlorë pra në qytetet që kanë problematikë kriminale në vijimësi. Djegia e makinave është një shantazh i vogël. Nëse në Vlorë është dëmtuar mjeti i një zyrtari policie është ngjarje me mesazh brenda”, u shpreh Hoxha.

Më tej ai u ndal edhe tek përplasja me armë e ndodhur së fundmi në Elbasan, ku protagonist ishte edhe shtetasi Ervis Çaushllari, i njohur si Vis korçari.

LEXO EDHE:  Tentoi të trafikojë 20-vjeçaren për prostitucion në Gjermani/ E pëson keq i riu

LEXO EDHE:  Tentuan të kultivonin bimë narkotike/ Arrestohet babai, në kërkim i biri

“Vis Korçari është një person që është përfshirë disa herë në ngjarje kriminale. Është arrestuar dhe është lënë sërish i lirë. Çfarë të bëjë më shumë policia kur gjykata nuk e dënon? Do marrë në qafë jetë të pafajashme, është ushtar i një grupi kriminal. Nuk është as elbasanlli duket nga emri Vis korçari, ai s’ duhet ta shohë as dritën e qytetit. Nuk duhet ta shohë se brenda 6 muajve ai ka qenë pjesëë e katër ngjarjeve”, u shpreh Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE