Connect with Us

“Demokratët na thanë mos na nxirrni tradhtar”/ Andi Përmeti: Duam votën e qytetarëve

Politikë

“Demokratët na thanë mos na nxirrni tradhtar”/ Andi Përmeti: Duam votën e qytetarëve

Publikuar

-

“Demokratët na thanë mos na nxirrni tradhtar”/ Andi përmeti flet me binjdje: Duam votën e qytetarëve

Deputeti i Bindjes Demoratike, Andi Përmeti, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Real story’ ku deklaroi se sot kemi 3 organizata të korruptuara që drejtojnë vendin.

Përmeti theksoi se Bindja Demokratike dëshiron votën e qytetarëve për të ndryshuar Shqipërinë.

“Unë personalisht kam ardhur nga PD-ja, kjo nuk do të thotë se unë kërkoj vetëm votat e të djathtëve, por edhe të të tjerëve. Ne duhet të jemi të lirë, për të mos qenë as me Ramën, as me Bashën.

Çdo parti ka të drejtë të dalë jashtë partive të mëdha. Ne si Bindje kemi bërë lëvizje aktivitete dhe konkretizimi i Bindjes Demokratike u bë kur PD nuk ishte fare në zgjedhje.

LEXO EDHE:  “Edi Rama nuk mbajti asnjë premtim”/ PD: Asnjë banesë e dëmtuar nga tërmeti nuk është ndërtuar

Sot kemi 3 organizata të korruptuara që na drejtojnë dhe unë dua të kërkoj votën e njerëzve që besojnë se Shqipëria duhet të ndryshojë.  Opozita na ka kritikuar ashpër, neve Bindjes Demokratike. Ne në zgjedhjet e 2019 nuk morën shumë vota, por morëm 35 mijë vota në një të tretën e territorit. Ne kemi pasur reprezalje nga militantët e Partisë Demokratike. Kishte shumë demokratë që thanë mos na nxirrni tradhtar. Ne qëndruam sërish e do jemi zgjedhje pas zgjedhjeve”, tha Përmeti./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Do i zërë vendin Ramës në PS?/ Veliaj: Më del e më tepron puna që kam

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka treguar se nuk e ka ambicje për marrjen e drejtimit të Partisë Socialiste. Gjatë intervistës në ABC Neëw, Veliaj është shprehur se i del dhe i tepron një puna për Tiranën.

Kujtojmë se Veliaj është përfolur shpesh edhe si pasues i Edi Ramës për kreun e Partisë Socialiste. Pak ditë më parë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e shprehu hapur se Veliaj po lufton të marrë vendin e Ramës pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit.

Është ambicia e Erion Veliajt për t’u bërë kryetari i PS-së, pas Edi Ramës?
Jo, nuk është fare ambicia ime.

LEXO EDHE:  S’kanë të ndalur deputetët e “Listës Basha”/ Njihuni me gafën e radhës

LEXO EDHE:  Andi Përmeti takime me kongresmenët dhe senator të Indianës/ Çfarë u diskutua

Nëse do të duheshe nesër do të ishte i përgatitur mjaftueshëm për ta përballuar këtë post?
Besoj që me del e më tepron një punë e jashtëzakonshme për qytetin e zemrës sime, që është Tirana./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Murrizi/ Gjykata më kërkoi programin e partisë, është hera e parë që ndodh

Publikuar

-

Nga

Lëvizja Demokratike Shqiptare

Deputeti dhe kryetari i partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, është revoltuar, teksa ka folur për krijimin e partisë së tij.

Murrizi tregoi se në Gjykatë i kanë kërkuar programin për regjistrimin e partisë, ndërsa pretendon se është hera e parë që ndodh një gjë e tillë. Sipas tij, kjo është një tentativë për ta penguar.

Noterja Genta Shkodra me tha është hera e parë që Gjykata kërkon programin e partisë. Ma kërkoi gjykata, kam bërë 6 seanca gjyqësore. Domethënë se është koka me copa komunizmi. Kishte tentative për të më penguar regjistrimin e partisë. 6 seanca gjyqesore. 4 kërkon Zani Caushi per tq dale nga burgu. Noterja Genta Shkodra është habitur.

Lëvizjes Demoratike Shqiptare i është kërkuar në gjykatë programi. Eshtë hera e pare që ndodh. Nuk është kaq, unë i kam lënë format në shtator dhe jam zyrtarizuar në nëntor.

Noterja Genta Shkodra tha dhe Bindjes i kam bërë letrat dhe hera e parë që ndodh kjo, se nuk e ka ligji. Kaq shumë mbështetje ka Lëvizja Demokratike sa kemi çuar program saqë programi mund të ndryshojë dhe shumë para zgjedhjeve. Unë nuk jam nga ata që shoh fall dhe po tregoj një fall që ka ndodhur“, tha Murrizi në Report Tv./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PPP të panevojshme në vitin e krizës”/ Eksperti Lazimi debaton me ministren Denaj

Publikuar

-

Nga

“PPP të panevojshme në vitin e krizës”/ Eksperti Lazimi debaton me ministren Denaj

Kriza dhe buxheti është diskurtuar sot në Open duke shkaktuar debate të shumt.

Eksperti i ekonomisë, Majlind Lazimi tha se parashikimet e bëra nga qeveria nuk janë optimiste dhe nuk qëndrojnë.

“Parashikimet e bëra nga qeveria nuk qëndrojnë. PPP marrin shumë para që janë të panevojshme, kur jemi në një situatë krize të tillë”- tha Lazimi.

Cila PPP nuk duhen?- e pyeti ministrja Denaj.

LEXO EDHE:  Shkundi Kuvendin e PD/ Elezi paralajmëron Ramën për taksën e “Rrugës së Kombit”

LEXO EDHE:  Zbulohet draftmarrëveshja e PD-së me aleatët

“PP-ja e Check-up është e panevojshme. Laburatori është një tjetër PPP e panevojshme. Janë me dhjetëra PPP që duhet pezulluar. 41% e të ardhurave shkojnë për ushqimet. Me e larta në BE kjo shifër. Nga 100 lekë, 41 lekë shkojnë për ushqimet bazike”./CNA.al

LEXO TE PLOTE